Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Co Wam powiem to Wam powiem, ale jechałem dzisiaj Foresterem i zobaczyłem dolary $$$ przed oczami. 

A miało to miejsce jak na DK45 z Opola dojeżdżałem do autostrady i zobaczyłem w mroku jak stadko saren biegnie prosto pod moje koła. 

Czas na reakcję szacuję na około 1s. W ciągu 1s oszacowałem, że pierwsza z nich na 100% wbiegnie na drogę. Od drugiej odbijało się światło, lekko zwolniła ale była w odległości dosłownie 2-3m od pierwszej. Grube hamowanie, odbicie lekko w prawo, sarna przebiega przed maską a ja natychmiastowo kręcę w lewo licząc na to, że druga z nich trafi w bok samochodu, a nie pod koła. Szybki ruch głowa i przez prawą tylną szybę zobaczyłem łeb sarny, która chyba też odhamowała widząc co się dzieje. Chłopaki co jechali za mną też mieli grubo bo widziałem w lusterku jak tańczą po drodze. Co ciekawe, od tego momentu trzymali ode mnie znacznie większy dystans.

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego czytania nabawiłem się stresu... Natura odbiera co swoje, człowiek zajął za duże połacie terenu.

Edit: Chce ktoś WRXowe OEmowe amorki do zajechania? Jak nie to idą na złom.

Edytowane przez Alkanick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Co Wam powiem to Wam powiem, ale jechałem dzisiaj Foresterem i zobaczyłem dolary $$$ przed oczami. 

A miało to miejsce jak na DK45 z Opola dojeżdżałem do autostrady i zobaczyłem w mroku jak stadko saren biegnie prosto pod moje koła. 

Czas na reakcję szacuję na około 1s. W ciągu 1s oszacowałem, że pierwsza z nich na 100% wbiegnie na drogę. Od drugiej odbijało się światło, lekko zwolniła ale była w odległości dosłownie 2-3m od pierwszej. Grube hamowanie, odbicie lekko w prawo, sarna przebiega przed maską a ja natychmiastowo kręcę w lewo licząc na to, że druga z nich trafi w bok samochodu, a nie pod koła. Szybki ruch głowa i przez prawą tylną szybę zobaczyłem łeb sarny, która chyba też odhamowała widząc co się dzieje. Chłopaki co jechali za mną też mieli grubo bo widziałem w lusterku jak tańczą po drodze. Co ciekawe, od tego momentu trzymali ode mnie znacznie większy dystans.

 

Tomek , chylę czoła i gratuluję , ja ostatnie spotkanie z sarenką skończyłem na barierkach:facepalm: , ale aleeee sarence sierść z głowy nie spadła :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy , czy orientujecie się jakiej średnicy były przednie fabryczne tarcze hamulcowe do Outbacka 2000r ? :wacko: ewentualnie gdzie takiego info szukać , Grzecho ma ze mną trzy światy przy zamawianiu hamulców , bo oczywiście ja wiem ze chce nowe i na tym moja wiedza się kończy ...:facepalm: ale już wiem ze z  tylu mam tarczobębny :Pto już coś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Cherusek1 napisał:

Chopy , czy orientujecie się jakiej średnicy były przednie fabryczne tarcze hamulcowe do Outbacka 2000r ? :wacko: ewentualnie gdzie takiego info szukać , Grzecho ma ze mną trzy światy przy zamawianiu hamulców , bo oczywiście ja wiem ze chce nowe i na tym moja wiedza się kończy ...:facepalm: ale już wiem ze z  tylu mam tarczobębny :Pto już coś 

A jaką masz felge teraz ? Jak 15 to 277 a jak 16 to mode być 277 lub 294

Ale stawiam na to że masz 277 jak większość legacy/outbacków.

Mozesz od razu moda zrobić wstawic jarzmo z auta z tarczami 294 i zrobić upgrade hebli. Tak jak ja mam w planach :evil2:

 

Edytowane przez niebieskiultras
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

A jaką masz felge teraz ? Jak 15 to 277 a jak 16 to mode być 277 lub 294

Ale stawiam na to że masz 277 jak większość legacy/outbacków.

Mozesz od razu moda zrobić wstawic jarzmo z auta z tarczami 294 i zrobić upgrade hebli. Tak jak ja mam w planach :evil2:

 

 

1 godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

277mm :) 

Dzieki chopy mam felgi 15 czyli 277 , no ciekawy pomysł na upgrade :Dale to niestety juz nie teraz ,kończy się budżet narazie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Alkanick napisał:

No w sumie tak. Dalej obowiązuje ten przepis że od 23:00 do 5:00 w zabudowanym jest ograniczenie 60? Bo jak tak to muszę się odwołać, wtedy będzie taniej a 100zł piechotą nie chodzi :P

Tak dalej obowiązuje. No nie dużo Ci zabrakło na pożegnanie się z uprawnieniami :blink::evil2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ! Jak co z innej beczki, w końcu udało mi się zmienić "Nick" na ten prawidłowy ^^ , wcześniej przy rejestracji był zajęty i na szybko walnołem byle jaki :P ale teraz już jest taki jaki powinien być od samego początku :dance:
Druga sprawa, będzie jakiś spot przedświąteczny ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Songo_86 napisał:

Pany ! Jak co z innej beczki, w końcu udało mi się zmienić "Nick" na ten prawidłowy ^^ , wcześniej przy rejestracji był zajęty i na szybko walnołem byle jaki :P ale teraz już jest taki jaki powinien być od samego początku :dance:
Druga sprawa, będzie jakiś spot przedświąteczny ?

Żegnaj Sonny, witaj Songo :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Songo_86 napisał:

Pany ! Jak co z innej beczki, w końcu udało mi się zmienić "Nick" na ten prawidłowy ^^ , wcześniej przy rejestracji był zajęty i na szybko walnołem byle jaki :P ale teraz już jest taki jaki powinien być od samego początku :dance:
Druga sprawa, będzie jakiś spot przedświąteczny ?

Songo chyba dopiero wigilijny ,niestety tym razem beze mnie :huh:bardzo żałuję ale nie będzie mnie w domu na święta , mimo wszystko chciałbym się jakoś z Wami przed świetami zobaczyć może nie ze wszystkimi a jak nie to będę pisał do Was przez forum jak będziecie tam stać na Muchowcu  :P

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Songo_86 napisał:

Dobrze, że masz pasy bo był by bonus

Zawsze mam.

12 godzin temu, Pablito79 napisał:

Tak dalej obowiązuje. No nie dużo Ci zabrakło na pożegnanie się z uprawnieniami :blink::evil2:.

Dzięki. Życie na krawędzi a tak serio to wolę sobie zostawiać jakiś margines. Kolega kiedyś dał się podpuścić jednemu takiemu mościowi na światłach. Nikt nie wiedział że za nami była policja i namierzyli mu pod sam koniec 96km/h. Nie wiem czemu zatrzymała nas a nie tamtego :D

Od tego czasu śmiejemy się ze +4km/h i by busem z babciami jeździł. No a tu ja się zagapiłem i było by podobnie ale wynik końcowy taki sam...

12 godzin temu, siara76 napisał:

Płaciłeś już ?! Jak nie to napisz na pw podrzuce pomysł?!

Nie. Pierw trzeba odesłać wypełniony papierek określający kierowce. Poszedł PW :P

6 godzin temu, Songo_86 napisał:

Pany ! Jak co z innej beczki, w końcu udało mi się zmienić "Nick" na ten prawidłowy ^^ , wcześniej przy rejestracji był zajęty i na szybko walnołem byle jaki :P ale teraz już jest taki jaki powinien być od samego początku :dance:
Druga sprawa, będzie jakiś spot przedświąteczny ?

Cześć :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, poniżej dwa linki z audycji w radiu, audycja dotyczy Subaru po trzy, cztery minutki... jak znajdziecie chwilkę, to warto posłuchać.

Żeby nie nadwyrężać waszego czasu, napisałem od której minuty :P

Ten od 6.30:

https://www.polskieradio.pl/9/803/Artykul/2404495,Na-trzecim-biegu-15-listopada-godz-1842

Ten od 7.30:

https://www.polskieradio.pl/9/803/Artykul/2408633,Na-trzecim-biegu-22-listopada-godz-1842

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Songo chyba dopiero wigilijny ,niestety tym razem beze mnie :huh:bardzo żałuję ale nie będzie mnie w domu na święta , mimo wszystko chciałbym się jakoś z Wami przed świetami zobaczyć może nie ze wszystkimi a jak nie to będę pisał do Was przez forum jak będziecie tam stać na Muchowcu  :P

Kurdele, szkoda :( Ale to może faktycznie zrobimy mini spota jeszcze początkiem grudnia ? :) 

Mój udział w grudniowych spotach raczej Foresterem. Niestety leje mi się woda, prawdopodobnie z pompy wody i do tego skończyły żywot łożyska w przednich kołach. Nie mam ani hajsu ani czasu teraz tego ogarniać. 

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...