Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darecky napisał:

Tak gadacie o tym fejsbuniu... ktoś napisze nazwę grupy czy to tylko dla wtajemniczonych? :D 

Wyszukaj Śląskie Spotkania Subaru i poproś o dołączenie. :) 

 

27 minut temu, Cherusek1 napisał:

Biały Subarak migający nam światłami?

To nie ten :p Białemu STi ja mrugałem to możliwe, że Wam odpowiedział. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alkanick napisał:

Kurczę gdybym nie miał geometrii do ustawienia... tylko szkoda było mi nowiuśkich opon drzeć.

No nic póki co straciłem okazję do poznania części z Was :/

Alkancik nic się nie przejmuj , my się dopiero rozkręcamy :D A jak wpadniesz na wigilijnego spota to prawie wszyscy będą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Ale musiało być super! Dawno mnie tutaj nie było, ale mam nadzieję, że uda mi się do wiosny ogarnąć auto i się z Wami wybrać na wiosnę! Dzisiaj auto zostawiłem u Carfita, liczę na to, że je ujarzmią :D

Tomasz_555 będę wdzięczny za dodanie mnie do fejsbukowej grupy, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Cholera! Ja to już ślepy jestem :facepalm: HoQ dzięki w imieniu całej ekipy :thumbup:

 

Gdybyśmy mieli patrzeć na wszystkich kierowców, przechodniów i dzieciaków którzy się oglądają za Subarkami to kiedy mamy skupić się na drodze?  :D Gdy jedzie Bubaru z naprzeciwka to idzie to zauważyć 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozwiązałem zagadkę związaną z krótkofalówkami od @Bros

Najprawdopodobniej źle ustawiony był kanał. W tym sprzęcie ustawia się częstotliwość odpowiadającą danemu kanałowi. Moim zdaniem ustawiona była 2, a nie 3. Natomiast radio odbierało ponieważ miało włączoną funkcję WM na wartość WIDE, a to oznacza, że radio poza ustawionym kanałem jest w stanie odebrać również informacje z kanałów sąsiednich. :) 

Nie żebym był jakiś mądrala. Obejrzałem filmik na YT, poczytałem dokumentację, a co więcej nawet co nieco sobie przeliczyłem na kartce celem potwierdzenia swojej tezy. :yahoo:Jedyne co muszę zrobić to skonfrontować to z fizyczną próbą kontaktu z Motorolą. 

A tak ogólnie to te krótkofalówki mają 10 razy większa moc od tych Motoroli. Tym na luzie można nasłuchiwać służby i to na całkiem sporych dystansach. Tyle, że używanie takiej mocy jest... nielegalne. Należy mieć licencję. To naprawdę fajny sprzęcik za niewielką kasę. Masa funkcji w tym jest. Motorola przy tym to zabawka. :o

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

 

 

A tak ogólnie to te krótkofalówki mają 10 razy większa moc od tych Motoroli. Tym na luzie można nasłuchiwać służby i to na całkiem sporych dystansach. Tyle, że używanie takiej mocy jest... nielegalne. Należy mieć licencję. To naprawdę fajny sprzęcik za niewielką kasę. Masa funkcji w tym jest. Motorola przy tym to zabawka. :o

Baofeng ?

W Pl możesz używać radia na kanałach służb do nasłuchu ale:

1. Antena musi być na stałe

2. Jest ograniczenie mocy nadajnika

 

I to tyczy się też kanałów PMR.

 

W domu mam nasłuch właśnie na służby (głównie straż) jednak baofengiem nie da się nadawać bo nie znam kodów do nadawania - jest jakieś zabezpieczenie.( sprawdzałem u siebie w jednostce czy da się nadawać tym radiem).

 

Niektora korenspondecja jest szyfrowana.

Dodatkowo to co uzlyszysz na kanale służb możesz zachować tylko dla siebie.

 

 

Btw. Te radia to ulubiony sprzęt laweciarzy.

 

Ostatnio na wypadku byli 3 minuty po nas

 

Edytowane przez niebieskiultras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki..

Jak u Was z autocasco - kupujecie do Waszych Subarek?

 

Ja przez 2 lata płaciłem za cały pakiet OC+AC+Ass+NNW (i nawet raz się przydało jak nas katowickie drzewo zaatakowało ;)), ale w tym roku się zastanawiam czy jest sens płacić prawie 2k PLN - OBK ma już 13 lat i myślę nad zostawieniem tylko pełnego assistance..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...