Jump to content

[Katowice] Śląskie spotkania

Recommended Posts

20 minut temu, Grzecho napisał:

Powiem Ci tak, dla mnie Eibach to jedne z lepszych sprężyn miałem je w kilku autach i jakoś lepiej mi się jeździ na nich. Za chwilę będę je wkladal do... 20sto letniej Astry F, mój pierwszy wózek i tylko dlatego że już pora na nowe sprężyny a cenowo nie wychodzi wcale drożej niż jakiś KYB czy Sachs. Ale to tak tylko forumowo między nami żeby nie robić reklamy ;)

W Colcie GTi montowałem cały zestaw amorki plus sprężyny -30mm K.A.W. rewelacyjne jak do tego auta.

O Eibach'ach w sumie mogę wypowiedzieć się za kilka tygodni jak się wszystko ułoży i moje zdanie wyrobi, ale już teraz mogę powiedzieć że jest stabilniej a oto mi chodziło. Tylko te dźwięki, może ciche ale mnie to trochę mierzi :P

• Replies 14.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak jest Tomasz pięknie to podsumowałeś , subaru to auto dla prawdziwych facetów ( podnoszenia sobie ego nigdy nie za wiele)pozwólcie ,że  pofilozofuje trochę. W dzisiejszych czasach kiedy mamy kryzys

A ja się pytam jak trzeba jeździć, żeby N/A paliło 12. :p    Kilka fotek z wyjazdu w Bieszczady:  

Dzisiejsza moja wycieczka do żywca  

Posted Images

Obejrzeliśmy dzisiaj z Tomkiem(wielkie dzięki raz jeszcze!) auto na podnośniku i nie wygląda to dobrze :( Leje się prawdopodobnie gdzieś z pompy wody także trzeba to będzie zostawić fachowcowi.

Niestety będę musiał odpuścić wyjazd swoim autem za tydzień ale liczę, że jakieś wolne miejsce na prawym się znajdzie ;) 

Nie ma problemu :) Jak widziałeś, takie wozy wzbudzają sporo zainteresowania w firmie. :) 

A najlepszy był jeden z mechaników, który pojawił się w hali krótko po przyjeździe. Jeszcze dobrze nie popatrzył i powiedział tylko: "płyn chłodzący... pompa wody". I poszedł. :lol: No ale skubaniec chyba trafił w 10tke. :biglol:

Mam nadzieję, że faktycznie to tylko nieszczelność samej pompy. Gdyby nie wyciek płynu prawdopodobnie nie wiedział byś o pękniętej osłonie przegubu, a to pewnie skończyło by się niebawem rozsypką przegubu. Także wszędzie są jakieś plusy, mniejsze czy większe :) 

W dniu 1.11.2019 o 15:46, Alkanick napisał:

Jak kupiłem mojego srebrnego na czarnych felgach stwierdziłem że nie.. złote felgi to nie będzie to. Kupiłem zimowe złote i zrozumiałem jak bardzo się myliłem

Oj nie .... srebrny wagon na zlotych felgach wyglada okropnie. OKROPNIE !!! jak w swoim miałem złote felgi to każdorazowo patrząc na WRXa żałowałem decyzji o ich zakupie. 

@KotMorderca  coś mi się wydaje, że czas rozgraniczyć daily od auta do upalania ;)  Wyobraź sobie ... zima, świeżutki śnieg, wolna droga, i Ty w swoim pięknym, odmalowanym, błyszczącym STIju :) Przy wjechaniu w zaspie zamiast myśleć o dodaniu gazu będziesz miał przed oczami porysowany zderzak i nierównomierne spasowanie elementów ;) a może nie będziesz nim jeździł w zimę? :D:D   a tak BTW możesz podesłać na PW namiary na blacharza/lakiernika i pochwalić się ile Cię ta przyjemność kosztowała ? 

Ja swojego WRXa również odebrałem z warsztatu jakiś czas temu ... jak zwykle była drobna obsuwa w realizacji naprawy. W sumie nie widziałem go ze dwa miesiące. Taki Subarowy standard. Póki co znów śmigam po okolicznych drogach :superhero::superhero: 

Godzinę temu, Bros napisał:

@KotMorderca  coś mi się wydaje, że czas rozgraniczyć daily od auta do upalania ;)  Wyobraź sobie ... zima, świeżutki śnieg, wolna droga, i Ty w swoim pięknym, odmalowanym, błyszczącym STIju :) Przy wjechaniu w zaspie zamiast myśleć o dodaniu gazu będziesz miał przed oczami porysowany zderzak i nierównomierne spasowanie elementów ;) a może nie będziesz nim jeździł w zimę? :D:D   a tak BTW możesz podesłać na PW namiary na blacharza/lakiernika i pochwalić się ile Cię ta przyjemność kosztowała ? 

Eeeeee tam, to ma ZAPIERDALAĆ :twisted: Jak zgarnę zaspę zderzakiem(albo co gorsza zaspą zgarnę zderzak) to się zaciśnie zęby i kupi kolejny :D Zresztą przedni zderzak jest taki tani, że szkoda by było kupić tylko jeden nowy :facepalm:

Za kilka miesięcy (mam nadzieję!) zacznę do pracy chodzić piechotą i wtedy auto dostanie już z półtora tysiąca km miesięcznie mniej, a w perspektywie kolejnych miesięcy jeszcze czai się zakup jakiegoś normalnego daily i wtedy już wszystko by było tak jak trzeba... tzn prawie wszystko... bo będzie daily, będzie weekend street warrior™, ale nie będzie rajdówki do upalania :biglol: Trzeba będzie wziąć trochę nadgodzin i parę projektów na wieczór :superhero:

Potrzeby jak widać są wielkie, aspiracje jeszcze większe, a póki co nie ma ani jednej działającej fury więc już na czwartek mam ugadaną lawetę żeby auto bezpiecznie wrzucić do Nowego Sącza i wracam na parę dni do Hyundaia i20 WRC.

A zaraz ci na PW opowiem co i jak z tym malowaniem.

Edit: A nie, jednak nie opowiem Ci bo: Bros nie może otrzymywać wiadomości. :(

Zaznacz co tam trzeba żebym mógł Ci posłać ;) 

Edited by KotMorderca

Ku przestrodze:D nie jeżdzimy na starych oponach bo grozi to...

I może ktoś z forumowiczów poratować mnie dojazdówką? Dojechałem do pracy i tak zostałem. Sosnowiec mysłowice. Pracuje na innowacyjnej.

20191106_153537.jpg

Już chciałem wsiadać w auto, ale jorgnąłem się, że ja mam rozstaw śrub 5x114 :/ 

Mogę wrzucić info w naszej grupie na FB. Może ktoś da radę pomóc.

@Pablito79 ma Hawka N/A i jest z Mysłowic, ale chłop jest zarobiony na maksa. 

@Igor28 podaj rozmiar koła jaki masz aktualnie, będzie łatwiej i nr telefonu. 

Edited by Tomasz_555

Panowie, 

szacun dla @KotMorderca za zdrowe serce. Jak zobaczyłem wycenę jego naprawy to o mało nie spadłem z krzesła ;) Tak więc pytanie do Was. Szukam (ponownie) warsztatu, który ogarnąłby zabezpieczenie antykorozyjne podwozia + drobne poprawki blacharsko/lakiernicze karoserii, a jednocześnie stosunek jakość/cena pozostawałby na dobrym poziomie ;) 2 lata temu miałem robione zabezpieczenie podwozia, ale na dzień dzisiejszy wygląda ono słabo ... 

12 godzin temu, Igor28 napisał:

może ktoś z forumowiczów poratować mnie dojazdówką?

8 godzin temu, Pablito79 napisał:

Temat ogarnięty,

Fajnie, że udało się załatwić sprawę :) 

7 godzin temu, Bros napisał:

Szukam (ponownie) warsztatu, który ogarnąłby zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Porozmawiaj z @Paulus - myślę że mógł by pomóc.

9 godzin temu, Igor28 napisał:

Tak ogarnięty. Dzięki Pablito79 i jeszcze raz przepraszam za niedogadanie się co do miejsca spotkania.

No spoko, szkoda że dalej z przygodami :huh:.

Panowie co z naszym poniedziałkowym wyjazdem, czy jest to aktualne, bo cisza w eterze...:huh::question:

Subaru Trip Vol. VI, 11 listopada 2019:

1. Tomasz_555

2. Pablito79 z rodziną

3. KotMorderca

4. Cherusek1

5. thomson0073 (do potwierdzenia)

6. Sonny_86 (zależy od pogody)

7. MPL (do potwierdzenia)

:question:

Edited by Pablito79

Hmm fajny wypad:wub: żona w pracy może i ja bym się z młodym wybrał( wprosił do ekipy)?!

Tylko nie wiem czy przygarniecie Mnie:blush: laika ? 

Edited by siara76
15 minut temu, siara76 napisał:

Hmm fajny wypad:wub: żona w pracy może i ja bym się z młodym wybrał( wprosił do ekipy)?!

Ależ pewnie, że tak. Śmiało!

I to żadne wpraszanie ;) 

A ja przypominam, że nie biorę auta i będę się wpraszać do samochodów :p 

• Upvote 1
9 minut temu, KotMorderca napisał:

Ależ pewnie, że tak. Śmiało!

I to żadne wpraszanie ;) 

A ja przypominam, że nie biorę auta i będę się wpraszać do samochodów :p 

Dzięki wielkie:bowdown: jak się uda to będę ale ja bym się dopioł w Kobiurze

Edited by siara76

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku :) 

@Cherusek1, @KotMorderca - ogarniecie krótkofalówki ? :) 

@KotMorderca - wbijaj do mnie na chatę 07:30, zostawisz i20 WRC i polecimy. :) 

Godzinę temu, siara76 napisał:

Dzięki wielkie:bowdown: jak się uda to będę ale ja bym się dopioł w Kobiurze

Możemy się spotkać na BP w Kobiórze. Myślę, że między 8:20 a 8:30 będziemy :) 

6 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku :) 

@Cherusek1, @KotMorderca - ogarniecie krótkofalówki ? :) 

@KotMorderca - wbijaj do mnie na chatę 07:30, zostawisz i20 WRC i polecimy. :) 

Możemy się spotkać na BP w Kobiórze. Myślę, że między 8:20 a 8:30 będziemy :) 

Właśnie podłączyłem radiotelefony do ładowania. Wygląda na to, że będzie więcej aut niż urządzeń także jak ktoś ma radiotelefon PMR446 to niech zabiera ze sobą.

@Tomasz_555 Wyślij mi na PW adres to punkt 7.30 zajadę.

Niestety i20 WRC ktoś przedłużył wynajem i nie udało się go dostać dzisiaj :toobad:, ale za to czekał na mnie Peugot 208 RX :thumbup:

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Jedziemy, a co ! Proszę o potwierdzenie kto jedzie, a w załączniku z grubsza plan wycieczki. 

No bo już zacząłem myśleć, że lipa....:D.

2 godziny temu, siara76 napisał:

Dawaj śmiało :).

hmmmm... Może i ja się wybiorę :)  ale tylko do kawy na Jeleśni. Na więcej czas nie pozwala. 

Subaru Trip Vol. VI, 11 listopada 2019:

1. Tomasz_555

2. Pablito79 z rodziną

3. KotMorderca

4. Cherusek1

5. thomson0073 (do potwierdzenia)

6. Sonny_86 (zależy od pogody)

7. MPL (do potwierdzenia)

8. Bros (Start do O2) 

:question:

Nie wiem czy to potrzebne, ale można ew. założyć osobny wątek z chwytliwym tematem (11.11 subaru trip woj. śląskie (Katowice - Korbielów - Zawoja)). Nie każdy zagląda do wątku katowickiego. Żadnego dodatkowego umawiania się na postoje. Są zdefiniowane 3 pit stopy na których chętni mogą się dołączyć. Ew. w poniedziałek rano można udostępnić postępy trasy przez google maps i każdy chętny dołączy się kiedy i gdzie będzie chciał. Tylko czy potrzebna jest duża grupa do udanego tripa ;) raczej nie. Z drugiej strony ...w kupie siła ! 

P.S.     postaram się ogarnąć dodatkowe 2-3 krótkofalówki. 

P.S.2   szybko wpisałem się na listę, a nie pomyślałem o poważnych przygotowaniach jakie należałoby poczynić przed wyjazdem na tripa. Kurde blaszka .... będę musiał umyć auto :facepalm::facepalm::facepalm: nie ma lekko. 

Edited by Bros
3 godziny temu, siara76 napisał:

Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji :D

16 godzin temu, xkorespondent napisał:
23 godziny temu, Bros napisał:

Szukam (ponownie) warsztatu, który ogarnąłby zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Porozmawiaj z @Paulus - myślę że mógł by pomóc.

Na pewno robią zabezpieczenia - pytałem niedawno.