Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzeliśmy dzisiaj z Tomkiem(wielkie dzięki raz jeszcze!) auto na podnośniku i nie wygląda to dobrze :( Leje się prawdopodobnie gdzieś z pompy wody także trzeba to będzie zostawić fachowcowi.

Niestety będę musiał odpuścić wyjazd swoim autem za tydzień ale liczę, że jakieś wolne miejsce na prawym się znajdzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu :) Jak widziałeś, takie wozy wzbudzają sporo zainteresowania w firmie. :) 

 

A najlepszy był jeden z mechaników, który pojawił się w hali krótko po przyjeździe. Jeszcze dobrze nie popatrzył i powiedział tylko: "płyn chłodzący... pompa wody". I poszedł. :lol: No ale skubaniec chyba trafił w 10tke. :biglol:

Mam nadzieję, że faktycznie to tylko nieszczelność samej pompy. Gdyby nie wyciek płynu prawdopodobnie nie wiedział byś o pękniętej osłonie przegubu, a to pewnie skończyło by się niebawem rozsypką przegubu. Także wszędzie są jakieś plusy, mniejsze czy większe :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 15:46, Alkanick napisał:

Jak kupiłem mojego srebrnego na czarnych felgach stwierdziłem że nie.. złote felgi to nie będzie to. Kupiłem zimowe złote i zrozumiałem jak bardzo się myliłem

 

Oj nie .... srebrny wagon na zlotych felgach wyglada okropnie. OKROPNIE !!! jak w swoim miałem złote felgi to każdorazowo patrząc na WRXa żałowałem decyzji o ich zakupie. 

 

@KotMorderca  coś mi się wydaje, że czas rozgraniczyć daily od auta do upalania ;)  Wyobraź sobie ... zima, świeżutki śnieg, wolna droga, i Ty w swoim pięknym, odmalowanym, błyszczącym STIju :) Przy wjechaniu w zaspie zamiast myśleć o dodaniu gazu będziesz miał przed oczami porysowany zderzak i nierównomierne spasowanie elementów ;) a może nie będziesz nim jeździł w zimę? :D:D   a tak BTW możesz podesłać na PW namiary na blacharza/lakiernika i pochwalić się ile Cię ta przyjemność kosztowała ? 

 

 Ja swojego WRXa również odebrałem z warsztatu jakiś czas temu ... jak zwykle była drobna obsuwa w realizacji naprawy. W sumie nie widziałem go ze dwa miesiące. Taki Subarowy standard. Póki co znów śmigam po okolicznych drogach :superhero::superhero: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bros napisał:

@KotMorderca  coś mi się wydaje, że czas rozgraniczyć daily od auta do upalania ;)  Wyobraź sobie ... zima, świeżutki śnieg, wolna droga, i Ty w swoim pięknym, odmalowanym, błyszczącym STIju :) Przy wjechaniu w zaspie zamiast myśleć o dodaniu gazu będziesz miał przed oczami porysowany zderzak i nierównomierne spasowanie elementów ;) a może nie będziesz nim jeździł w zimę? :D:D   a tak BTW możesz podesłać na PW namiary na blacharza/lakiernika i pochwalić się ile Cię ta przyjemność kosztowała ? 

Eeeeee tam, to ma ZAPIERDALAĆ :twisted: Jak zgarnę zaspę zderzakiem(albo co gorsza zaspą zgarnę zderzak) to się zaciśnie zęby i kupi kolejny :D Zresztą przedni zderzak jest taki tani, że szkoda by było kupić tylko jeden nowy :facepalm:

 

Za kilka miesięcy (mam nadzieję!) zacznę do pracy chodzić piechotą i wtedy auto dostanie już z półtora tysiąca km miesięcznie mniej, a w perspektywie kolejnych miesięcy jeszcze czai się zakup jakiegoś normalnego daily i wtedy już wszystko by było tak jak trzeba... tzn prawie wszystko... bo będzie daily, będzie weekend street warrior™, ale nie będzie rajdówki do upalania :biglol: Trzeba będzie wziąć trochę nadgodzin i parę projektów na wieczór :superhero:

Potrzeby jak widać są wielkie, aspiracje jeszcze większe, a póki co nie ma ani jednej działającej fury więc już na czwartek mam ugadaną lawetę żeby auto bezpiecznie wrzucić do Nowego Sącza i wracam na parę dni do Hyundaia i20 WRC.

 

A zaraz ci na PW opowiem co i jak z tym malowaniem.

 

Edit: A nie, jednak nie opowiem Ci bo: Bros nie może otrzymywać wiadomości. :(

Zaznacz co tam trzeba żebym mógł Ci posłać ;) 

Edytowane przez KotMorderca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku przestrodze:D nie jeżdzimy na starych oponach bo grozi to...

 

I może ktoś z forumowiczów poratować mnie dojazdówką? Dojechałem do pracy i tak zostałem. Sosnowiec mysłowice. Pracuje na innowacyjnej.

20191106_153537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chciałem wsiadać w auto, ale jorgnąłem się, że ja mam rozstaw śrub 5x114 :/ 

Mogę wrzucić info w naszej grupie na FB. Może ktoś da radę pomóc.

@Pablito79 ma Hawka N/A i jest z Mysłowic, ale chłop jest zarobiony na maksa. 

 

@Igor28 podaj rozmiar koła jaki masz aktualnie, będzie łatwiej i nr telefonu. 

Edytowane przez Tomasz_555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

szacun dla @KotMorderca za zdrowe serce. Jak zobaczyłem wycenę jego naprawy to o mało nie spadłem z krzesła ;) Tak więc pytanie do Was. Szukam (ponownie) warsztatu, który ogarnąłby zabezpieczenie antykorozyjne podwozia + drobne poprawki blacharsko/lakiernicze karoserii, a jednocześnie stosunek jakość/cena pozostawałby na dobrym poziomie ;) 2 lata temu miałem robione zabezpieczenie podwozia, ale na dzień dzisiejszy wygląda ono słabo ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Igor28 napisał:

może ktoś z forumowiczów poratować mnie dojazdówką?

 

8 godzin temu, Pablito79 napisał:

Temat ogarnięty,

Fajnie, że udało się załatwić sprawę :) 

 

7 godzin temu, Bros napisał:

Szukam (ponownie) warsztatu, który ogarnąłby zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Porozmawiaj z @Paulus - myślę że mógł by pomóc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Igor28 napisał:

Tak ogarnięty. Dzięki Pablito79 i jeszcze raz przepraszam za niedogadanie się co do miejsca spotkania.

No spoko, szkoda że dalej z przygodami :huh:.

 

Panowie co z naszym poniedziałkowym wyjazdem, czy jest to aktualne, bo cisza w eterze...:huh::question:

Subaru Trip Vol. VI, 11 listopada 2019:

1. Tomasz_555

2. Pablito79 z rodziną

3. KotMorderca

4. Cherusek1

5. thomson0073 (do potwierdzenia)

6. Sonny_86 (zależy od pogody)

7. MPL (do potwierdzenia)

:question:

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, siara76 napisał:

Hmm fajny wypad:wub: żona w pracy może i ja bym się z młodym wybrał( wprosił do ekipy)?!

Tylko nie wiem czy przygarniecie Mnie:blush: laika ? 

Ależ pewnie, że tak. Śmiało!

I to żadne wpraszanie ;) 

 

A ja przypominam, że nie biorę auta i będę się wpraszać do samochodów :p 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, KotMorderca napisał:

Ależ pewnie, że tak. Śmiało!

I to żadne wpraszanie ;) 

 

A ja przypominam, że nie biorę auta i będę się wpraszać do samochodów :p 

Dzięki wielkie:bowdown: jak się uda to będę ale ja bym się dopioł w Kobiurze

Edytowane przez siara76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku :) 

 

@Cherusek1, @KotMorderca - ogarniecie krótkofalówki ? :) 

 

@KotMorderca - wbijaj do mnie na chatę 07:30, zostawisz i20 WRC i polecimy. :) 

 

Godzinę temu, siara76 napisał:

Dzięki wielkie:bowdown: jak się uda to będę ale ja bym się dopioł w Kobiurze

Możemy się spotkać na BP w Kobiórze. Myślę, że między 8:20 a 8:30 będziemy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku :) 

 

@Cherusek1, @KotMorderca - ogarniecie krótkofalówki ? :) 

 

@KotMorderca - wbijaj do mnie na chatę 07:30, zostawisz i20 WRC i polecimy. :) 

 

Możemy się spotkać na BP w Kobiórze. Myślę, że między 8:20 a 8:30 będziemy :) 

Właśnie podłączyłem radiotelefony do ładowania. Wygląda na to, że będzie więcej aut niż urządzeń także jak ktoś ma radiotelefon PMR446 to niech zabiera ze sobą.

@Tomasz_555 Wyślij mi na PW adres to punkt 7.30 zajadę.

Niestety i20 WRC ktoś przedłużył wynajem i nie udało się go dostać dzisiaj :toobad:, ale za to czekał na mnie Peugot 208 RX :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Jedziemy, a co ! Proszę o potwierdzenie kto jedzie, a w załączniku z grubsza plan wycieczki. 

No bo już zacząłem myśleć, że lipa....:D.

2 godziny temu, siara76 napisał:

Tylko nie wiem czy przygarniecie Mnie:blush: laika ? 

Dawaj śmiało :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm... Może i ja się wybiorę :)  ale tylko do kawy na Jeleśni. Na więcej czas nie pozwala. 

 

Subaru Trip Vol. VI, 11 listopada 2019:

1. Tomasz_555

2. Pablito79 z rodziną

3. KotMorderca

4. Cherusek1

5. thomson0073 (do potwierdzenia)

6. Sonny_86 (zależy od pogody)

7. MPL (do potwierdzenia)

8. Bros (Start do O2) 

:question:

 

Nie wiem czy to potrzebne, ale można ew. założyć osobny wątek z chwytliwym tematem (11.11 subaru trip woj. śląskie (Katowice - Korbielów - Zawoja)). Nie każdy zagląda do wątku katowickiego. Żadnego dodatkowego umawiania się na postoje. Są zdefiniowane 3 pit stopy na których chętni mogą się dołączyć. Ew. w poniedziałek rano można udostępnić postępy trasy przez google maps i każdy chętny dołączy się kiedy i gdzie będzie chciał. Tylko czy potrzebna jest duża grupa do udanego tripa ;) raczej nie. Z drugiej strony ...w kupie siła ! 

 

P.S.     postaram się ogarnąć dodatkowe 2-3 krótkofalówki. 

P.S.2   szybko wpisałem się na listę, a nie pomyślałem o poważnych przygotowaniach jakie należałoby poczynić przed wyjazdem na tripa. Kurde blaszka .... będę musiał umyć auto :facepalm::facepalm::facepalm: nie ma lekko. 

Edytowane przez Bros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Jedziemy, a co ! Proszę o potwierdzenie kto jedzie, a w załączniku z grubsza plan wycieczki. :coffee:

 

SUBARU TRIP VOL VI.pdf

Będę na 90% - potwierdzę jeszcze ostatecznie przed weekendem, czyli jutro w sumie:D.

 

 

@Tomasz_555 Dzięki za kluczowy wkład organizacyjny:clapping:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, xkorespondent napisał:
23 godziny temu, Bros napisał:

Szukam (ponownie) warsztatu, który ogarnąłby zabezpieczenie antykorozyjne podwozia

Porozmawiaj z @Paulus - myślę że mógł by pomóc.

 

Na pewno robią zabezpieczenia - pytałem niedawno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...