Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, suberet napisał:

Tzn. jednak się sprawdza?

 

Z tego co słyszałem tak, a słyszałem to od ludzi którzy zajmują się serwisami klimy. Ale ogólnie nie polecam. To nie jest bezpieczne to raz, a dwa jedna taka wizyta w serwisie i maszyna za ponad 10k sama idzie na serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu krajach

54 minuty temu, Grzecho napisał:

 

Z tego co słyszałem tak, a słyszałem to od ludzi którzy zajmują się serwisami klimy. Ale ogólnie nie polecam. To nie jest bezpieczne to raz, a dwa jedna taka wizyta w serwisie i maszyna za ponad 10k sama idzie na serwis. 

W wielu krajach propan-butan ( w uproszczeniu) w klimie jest czymś normalnym (USA, Australia, i inne). Jest mniej łatwopalny, niż czynnik obecnie wciskany nam jako cud techniki. Jest też bardziej ekologiczny. Po prostu niska cena propan-butanu kole w oczy dwóch głównych producentów obecnego czynnika, którzy zapewnili sobie monopol w UE na jego produkcje i sztucznie windują cenę blokując w parlamencie UE możliwości prawne jakichkolwiek zmian. Ta sprawa powinna iść pod sąd bo jest bezczelnym lobbingiem i działaniem na szkodę konsumenta. Propan-butan od lat stosowany jest w chłodnictwie, pompach ciepła i klimatyzacjach, tylko w UE jest wokół niego siany zamęt i dezinformacja. Jestem człowiekiem wyśmiewającym różnej maści teoria spiskowe, ale tutaj gotów jestem przyznać, że spisek istnieje.

......i uprzedzając ewentualną dyskusję. Nigdzie nie piszę, że napełnienie układu klimatyzacji p-b zamiast R1234yf, czy R134a niczego złego nie spowoduje. Jest oczywistością, że p-b jak najbardziej nadaje się do samochodowych klimatyzacji, tyle że nie wszystkie instalacje są pod p-b przygotowane. Czy chcemy przeprowadzać eksperyment na własnym aucie aby to sprawdzić, to już inna sprawa. Może się udać, ale nie musi. Jak na razie dopiero uczymy się na błędach, bo inne podejście blokują dwie firmy europejskie mające monopol na R1234yf. Tam, gdzie mądrzy ludzie konstruują układy klimatyzacji mając w głębokim poważaniu chore ustalenia UE, stosuje się materiały właściwe dla p-b, czy innych tanich, bezpiecznych, ekologicznych i skutecznych czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, chciałbym podziękować osobom, które były razem ze mną 27 kwietnia - odprowadzić mnie do sali weselnej, bardzo miłe przeżycie i dla mnie i dla mojej małżonki. Nie ukrywam, że była to swego rodzaju pomoc w stresującym dniu. :)
 Fotki, są tutaj (nie wrzucam w każdym wątku, aby nie zaśmiecać - STRONA 261):

 

Edytowane przez thomson0073
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My (Ja i #wilu) jedziemy w środę po południu, najprawdopodobniej ok 16.30 - 17.00. W godzinach rannych jedzie ekipa z okolic Raciborza i Bytomia.

Edytowane przez Paulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, możesz spróbować tutaj, robiłem tam kilka razy i wszystko grało.

Mały warsztat ale kolejka jest na tydzień jak ostatnio dzwoniłem.

Rozumiem że masz kupiony tylko wymienić. A i nie przejmuj się, że to za granicą :D

tlumikisosnowiec.pl

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.06.2019 o 10:24, elias napisał:

pozdrawiam serdecznie Cheruska ktorego spotkalem pod MTK pozna noca na lekkiej bani :)

Dzięki eliasku , fajnie Cię było spotkac , szkoda ze byłem samochodem bo z chęcią bym tez wszedł w stan bomby :Dlub przynajmniej bombki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cichaczu napisał:

Czołem. W Grodźcu/Będzinie od wczoraj będzie jeździło moje oczko w głowie.

Chłopak, który kupił ponoć forumowy.

 

Wpadnę na spota czymś innym o ile dalej przyjmiecie :P

Piotrek wpadaj śmiało, jestem ciekaw czym zajedziesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy ze z technicznej beczki zadam pytanie czy upał ma wpływ na działanie wysprzeglika (który jest w nienajlepszej kondycji-znaczy teraz chyba już nie ma w ogóle kondycji) i czy możliwe jest ze po jego mam nadzieję tylko śmierci klinicznej rośnie temperatura w kabinie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...