Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

No tak tak ,Tomek dobrze to podsumowałeś , ja dopiero odkrywam gacka, ale jestem naprawdę zaskoczony , wszystko w nim jest co potrzeba, jedzie bardzo dobrze naprawdę , bardzo pewnie sie czułem, chciałem nawet wyłączyć kontrolę trakcji potem żeby jeszcze trochę ostrzej pojechać ale .... Kuzwa nie potrafiłem knefla znalezc! Gdzie to się dezaktywuje w gacku ? Wiecie może? Marian zbieraj na takiego, jak sprzedaż czerwonego czy bordowego to już zrob z tego początek inwestycji, lubisz te samochody , będziesz naprawdę zadowolony! 
:)) to brzmi jak plan ;)

Trakcja z lewej pod kierownicą, poniżej lusterek, na panelu jest to pierwszy z prawej ;) trzeba pamiętać bo nie widać... :)) a dalej w prawo u mnie Nitrolpg ;) też trzeba pamiętać bo nie widać :))@Cherusek1 tylko nie szaleje za mocno bo drogą to nie tor.. A Gacek kombi to kawał kolunbryny jednak jak by nie patrzeć.. Ledwo się w garażach mieści ;) tak wiem, trzeba zmienić garaż na większy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Tomasz_555 napisał:

Teraz zastanawiam się na jaki kolor pomalować te same felgi, ale z przeznaczeniem na zimę. W sumie 3 kolory rozważam: odświeżyć klasyczny srebrny, taki grafit jak na lato czy może pójść w czarne mroczne felgi. :)

Ja miesiąc temu też malowałem. Też zastanawiałem się nad grafitowymi lub czarnymi :D, ale podjechałem do lakiernika i pokazał mi antracyt... który wygrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajebisty ten grafit Tomek! Bardzo mi się podoba kurde czarnego aż jestem ciekaw taki mroczny bandzior! Enkei mają podobny wzorek do BBS prawda?

W dniu 28 czerwca 2018 o 08:27, marivip napisał:

:)) to brzmi jak plan ;)

Trakcja z lewej pod kierownicą, poniżej lusterek, na panelu jest to pierwszy z prawej ;) trzeba pamiętać bo nie widać... :)) a dalej w prawo u mnie Nitrolpg ;) też trzeba pamiętać bo nie widać :))@Cherusek1 tylko nie szaleje za mocno bo drogą to nie tor.. A Gacek kombi to kawał kolunbryny jednak jak by nie patrzeć.. Ledwo się w garażach mieści ;) tak wiem, trzeba zmienić garaż na większy emoji14.png

Nooo racja Marivipku trochę klocka jest , moje RA to piórko w porównaniu, dzieki za podpowiedz z kontrolą trakcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2018 o 22:04, Cherusek1 napisał:

Zajebisty ten grafit Tomek! Bardzo mi się podoba kurde czarnego aż jestem ciekaw taki mroczny bandzior! Enkei mają podobny wzorek do BBS prawda?

Dzięki :) Tak, Enkei i BBS wyglądają niemal identycznie, ale ja osobiście odnoszę wrażenie, że Enkei wizualnie wydaje się większe. BBS ma tę wadę, że mają rant felgi pod kątem 90st i masa syfu nawet po deszczu tam zostaje. Na plus działa z kolei fakt, że są kute.

 

Uwaga uwaga !

14go lipca w sobotę wybieramy się z @Cherusek1 na wielokrotnie wspominaną wycieczkę Subarakami. Nie wiemy o której, nie wiemy dokąd, to się ustali. Jak ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2018 o 12:23, Tomasz_555 napisał:

 

Uwaga uwaga !

14go lipca w sobotę wybieramy się z @Cherusek1 na wielokrotnie wspominaną wycieczkę Subarakami. Nie wiemy o której, nie wiemy dokąd, to się ustali. Jak ktoś ma ochotę dołączyć to zapraszamy. :)

Kurczaki, jestem prawie na urlopie i wracam właśnie 14. Nie da się ruszyć terminu :question:

Muszę się również pochwalić (bo jestem w sam w szoku)... Wybraliśmy się Hawkiem na wakacje, trzy walizki, rolki itp., trzy osoby, platforma na haku z trzema rowerami.

Trasa 70% autostrada bez spinki 110-120, reszta 30% lokalnymi 80-90. Wyszło 54l i 680km... średnia 7,95 SZOK :D.

Albo to auto tak mało pali, albo jestem mistrzem ekodrivingu :puchar:.

Edytowane przez Pablito79
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pablito79 napisał:

Kurczaki, jestem prawie na urlopie i wracam właśnie 14. Nie da się ruszyć terminu :question:

Ciężko, trafiliśmy z @Cherusek1 weekend taki, że obaj mamy luz. Mam zielone światło od mojej bo akurat ma ten dzień zaplanowany.

 

2 godziny temu, Pablito79 napisał:

Trasa 70% autostrada bez spinki 110-120, reszta 30% lokalnymi 80-90. Wyszło 54l i 680km... średnia 7,95 SZOK :D.

Co prawda sedanem z ciutkę mniejszym obciążeniem (3 osoby + bagaże) zrobiłem bodajże 7,68l. :) Prędkości podobne. To auto potrafi być eko. :)  Też byłem w szoku.

Jak wracałem to już trochę mi się spieszyło i miałem wynik 8,5l co i tak jest mega dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pablito79 napisał:

Kurczaki, jestem prawie na urlopie i wracam właśnie 14. Nie da się ruszyć terminu :question:

Muszę się również pochwalić (bo jestem w sam w szoku)... Wybraliśmy się Hawkiem na wakacje, trzy walizki, rolki itp., trzy osoby, platforma na haku z trzema rowerami.

Trasa 70% autostrada bez spinki 110-120, reszta 30% lokalnymi 80-90. Wyszło 54l i 680km... średnia 7,95 SZOK :D.

Albo to auto tak mało pali, albo jestem mistrzem ekodrivingu :puchar:.

 

Daj ściągę przy jakim rpm zmieniasz bieg? :P bo ja mam wrażenie że dosiadam smoka a nie wolnossaka :/ wgl między 2500-3000 rpm wpada mi w jakąś dziurę jakby szukał momentu obrotowego czy potencjometr się zastanawiał o co chodzi, szarpie, nie przyśpiesza a powyżej 3000 leci aż miło. Prawie 2 miechy go nie ruszalem i chyba mi fochem strzela teraz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.07.2018 o 22:45, Grzecho napisał:

 

Daj ściągę przy jakim rpm zmieniasz bieg? :P bo ja mam wrażenie że dosiadam smoka a nie wolnossaka :/ wgl między 2500-3000 rpm wpada mi w jakąś dziurę jakby szukał momentu obrotowego czy potencjometr się zastanawiał o co chodzi, szarpie, nie przyśpiesza a powyżej 3000 leci aż miło. Prawie 2 miechy go nie ruszalem i chyba mi fochem strzela teraz :D

Hej. No i tydzień urlopu zleciał :angry:. Szybkie pranie i we wtorek wyjazd na tydzień na wiochę :yahoo:.

Co do zmiany biegów, to zmieniam właśnie między 2500-3000. Ale najlepsze jest to, że zatankowałem nad morzem, zrobiliśmy wycieczkę do Kołobrzegu i powrót do domu.

Musieliśmy omijać korki przez Toruń i przed Częstochową też się ślimaczyło.

Za Częstochową zaświeciła się rezerwa a miałem do domu 45 km, stwierdziłem że dam radę chociaż miałem pietra.

Na stacji zalałem do pełna tj. 57 litrów a przebieg 750 km co daje średnią 7,6 :D:yahoo:.

Edytowane przez Pablito79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy! My jedziemy z Tomkiem pojeździć ,gdyby ktoś jednak dał radę piszcie! To bedzie wspaniała wyprawa-przejażdżka czarnego i niebieskiego potwora! :D ja myślałem ze fajnie było by gdzieś w gory pojechać ,zjeść obiad ,potem pojechać w inne miejsce na kawę ,przez nasze beskidzkie przełęcze ! Oczywiście mogą być to zupełnie inne miejsca. Nie martwcie sie jesli nie możecie, to przetrzemy  szlak :yahoo: na dalsze/większe eskapady. Grzejemy boksery i w drogę! Miłych wakacji i urlopów chopy!:superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy! My jedziemy z Tomkiem pojeździć ,gdyby ktoś jednak dał radę piszcie! To bedzie wspaniała wyprawa-przejażdżka czarnego i niebieskiego potwora!  ja myślałem ze fajnie było by gdzieś w gory pojechać ,zjeść obiad ,potem pojechać w inne miejsce na kawę ,przez nasze beskidzkie przełęcze ! Oczywiście mogą być to zupełnie inne miejsca. Nie martwcie sie jesli nie możecie, to przetrzemy  szlak :yahoo: na dalsze/większe eskapady. Grzejemy boksery i w drogę! Miłych wakacji i urlopów chopy!:superhero:
@Cherusek1@Tomasz_555 jeżeli będziecie pomykali przez beskidzkie przełęcze 14.07 to ja prawdopodobnie będę na weekend w Tresnej.. Co prawda nie pomknę z Wami, ale zapraszam do mnie na kawę! Oczywiście jeżeli będzie więcej chętnych to zapraszam wszystkich :) na pewno zmieścimy się i My i Subaraki :) Zadzwońcie najpierw w ramach potwierdzenia ;)
Hmm.. Taki spot u marivip'a ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, marivip napisał:

@Cherusek1@Tomasz_555 jeżeli będziecie pomykali przez beskidzkie przełęcze 14.07 to ja prawdopodobnie będę na weekend w Tresnej.. Co prawda nie pomknę z Wami, ale zapraszam do mnie na kawę! Oczywiście jeżeli będzie więcej chętnych to zapraszam wszystkich :) na pewno zmieścimy się i My i Subaraki :) Zadzwońcie najpierw w ramach potwierdzenia ;)
Hmm.. Taki spot u marivip'a ;)

Super ! Marivip dziękujemy za zaproszenie, myślę ze kiedy będziemy z Tomkiem mknęli przez przełęcz Przegibek ( dawny odcinek rajdu polski) to będziemy myśleć o pysznej kawce u Ciebie, w jakich godzinach moglibyśmy wpaść ,żeby nie przeszkadzać za bardzo? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj spróbuję ustawić trasę na google. Uwzględnię zaproszenie @marivip :) Jak nam pogoda dopisze to będzie ekstra wypad :)

 

P.S. Niestety dalej nie mam klimy. Uszczelnili mi zawór rozprężny tak wspaniale, że po dwóch włączeniach nie ma gazu, a wokół zaworu jest zielono jak na łące. Nie byłoby to pewnie tak irytujące gdyby nie fakt, że zapłaciłem za to 580zł. Na 17go jestem u nich umówiony na poprawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz_555 napisał:

Dzisiaj spróbuję ustawić trasę na google. Uwzględnię zaproszenie @marivip :) Jak nam pogoda dopisze to będzie ekstra wypad :)

 

P.S. Niestety dalej nie mam klimy. Uszczelnili mi zawór rozprężny tak wspaniale, że po dwóch włączeniach nie ma gazu, a wokół zaworu jest zielono jak na łące. Nie byłoby to pewnie tak irytujące gdyby nie fakt, że zapłaciłem za to 580zł. Na 17go jestem u nich umówiony na poprawkę.

Fajnie Tomek krótkofalówki naładowane, to ciulstwo co nam harczało ostatnio ogarnięte,pieniądze na mandaty przygotowane:superhero:, racja trzeba ustawić w Google bo jeszcze sie gdzieś pogubimy ,benzyny zabraknie i będziemy na forum wzywać pomocy :D u mnie mam niezawodną klimatuzację w postaci klapki w dachu! Działa rewelacyjnie ! W bardzo ciepły dzień gdy ją otwieram temperatura w środku spada drastycznie tak z 45stopni do 30 :thumbup: niby taka pół klima tam jest ale niestety nie działa , było to ryzyko przekładki niestety... Podobno na przegibku jest świerzy asfalt! :Dbył tam ktoś z naszych ostatnio? Świeży czyli taki z przed paru lat ...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Fajnie Tomek krótkofalówki naładowane, to ciulstwo co nam harczało ostatnio ogarnięte,pieniądze na mandaty przygotowane:superhero:

Ooo, miałem o to pytać. :)

 

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

u mnie mam niezawodną klimatuzację w postaci klapki w dachu! Działa rewelacyjnie ! W bardzo ciepły dzień gdy ją otwieram temperatura w środku spada drastycznie tak z 45stopni do 30 :thumbup:

Hahah, no to przynajmniej mamy podobnie. :p Będziemy słuchać wydechów. :)

 

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Podobno na przegibku jest świerzy asfalt! :Dbył tam ktoś z naszych ostatnio? Świeży czyli taki z przed paru lat ...

To już od jakiegoś czasu. :) Nie mniej na przełęczach trzeba zachować rozwagę bo strasznie gonią niebiescy.

 

Wstępny pomysł na traskę: Start w Kato na BP, kawałek wiślanką, zjazd na lokalne drogi w kierunku Zebrzydowic, z Zebrzydowic przez Hażlach do Cieszyna (pit stop na rynku), potem wioskami na Ustroń/Wisłę, przelot przez Kubalonkę, zjazd do Wisły serpentynami koło zameczku prezydenckiego, Salmopol, Szczyrk, Bielsko, przełęcz Przegibek do Międzybrodzia i Tresnej. Niestety przełęcz Kocierska jest zamknięta :( A szkoda bo tam jest grubo.

Powrót z Tresnej do ustalenia. Można spokojnie objechać j. Żywieckie i przez BB wrócić na Śląsk, albo wioskami w kierunku Oświęcimia/Bierunia wrócić w stronę Śląska.

 

https://www.google.pl/maps/dir/BP+Stokrotka,+Górnośląska+40,+40-511+Katowice/49.8714166,18.6246595/Zamek+Cieszyn/49.6030657,18.9043971/49.6148175,18.9205222/49.6268461,18.9082646/49.8011554,19.0863535/Zapora+Tresna/@49.857725,18.7466287,10z/data=!4m43!4m42!1m15!1m1!1s0x4716cfad759ea57d:0xa4516fd34f58e0dd!2m2!1d19.0305435!2d50.2451316!3m4!1m2!1d18.6420029!2d49.8915584!3s0x4716ab0dcfddea9b:0x5bb81308695c28d0!3m4!1m2!1d18.6420029!2d49.8915584!3s0x4716ab0dcfddea9b:0x5bb81308695c28d0!1m5!3m4!1m2!1d18.6335578!2d49.7926654!3s0x4714019d3248c565:0x29e84ecaf0d4f9d2!1m5!1m1!1s0x471403ff593b976f:0x1fc7353ccd3e4e36!2m2!1d18.627302!2d49.750485!1m0!1m0!1m0!1m0!1m5!1m1!1s0x47169d65fa6215a1:0x59fa98c4ef96377!2m2!1d19.2072022!2d49.7471748!2m2!1b1!2b1!3e0!5m1!1e1

Edytowane przez Tomasz_555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chłopaki!
Jak macie chęci to zapraszam do mnie do Milówki(wokół piękne trasy i odcinki Rajdu Wisły jak również piękne widoki),można tam dojechać przez Wisłe Istebną Koniaków.
Akurat będzie łojciec swoim robalem.
Chętnie zapraszam na kawę będę tam w sobotę około południa,w pobliżu tor kartingowy (pare kilometrów)to jest w Zwardoniu wskoczymy na S69 i 5min i już jestesmy.Także przyjemne z pożytecznym.
Dajcie znać jak co to się umówimy wypijemy kawkę u mnie pogadamy o rajdach i na gokarty.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MaciekGX napisał:

Witam chłopaki!
Jak macie chęci to zapraszam do mnie do Milówki(wokół piękne trasy i odcinki Rajdu Wisły jak również piękne widoki),można tam dojechać przez Wisłe Istebną Koniaków.
Akurat będzie łojciec swoim robalem.
Chętnie zapraszam na kawę będę tam w sobotę około południa,w pobliżu tor kartingowy (pare kilometrów)to jest w Zwardoniu wskoczymy na S69 i 5min i już jestesmy.Także przyjemne z pożytecznym.
Dajcie znać jak co to się umówimy wypijemy kawkę u mnie pogadamy o rajdach i na gokarty.
Pozdrawiam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ha! Maćku dziękujemy baaardzo :) przeanalizujemy z Tomkiem ,mamy też zaproszenie od Mariana :) dobrze super pięknie , Pit stopy baaardzo potrzebne ,ryk bokserów zagrzmi w sobotę w naszych Beskidach! :superhero:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...