Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Hipek progi-reperaturki masz np.pelno na alledrogo :P i dostajesz w dosc przystepnej cenie ,jak bedziesz na spocie to pogadamy :)

 

Na spota wstyd się będzie wybrać ... dzisiaj dłubnąłem trochę przy aucie - wymieniłem osłonę łapy sprzęgła (OEM) i linkę sprzęgła (zamiennik). Łapa sprzęgła mi lata na wszystkie strony świata - chyba trzeba będzie skrzynię zrzucić (może ktoś chętny?? :) )... Nowa linka chodzi gorzej niż stara, jęczy jakby ją zarzynali, jutro podzwonię do Aso i nie-Aso z zapytaniem o coś co będzie działało.

 

WueM ja nie wiem czy w końcu dam do spawania - coś mi się zdaje, że w związku z tym co opisałem powyżej, trochę kasy utopię w skrzyni biegów.

 

Ja skrzynię miałem całą rozłożoną na części pierwsze... osoby śledzące temat skrzyni mojej poprzedniej subaryny, znają dobrze ten temat :) Niemniej jednak nie jest to tak prosta operacja jak się wydaje. Trzeba uważać na wiele rzeczy, także aby nie przedziurawić sobie chłodnicy... I obawiam się, że bez podnośnika, no może dużego kanału, to może się nie udać.

 

A skąd zamiennik linki? Też mam problem ze sprzęgłem i na pewno będę w wakacje silnik wyciągał na zmianę sprzęgła. Chętnie pomogę w pracy warsztatowej:)

 

Linkę byłoby dobrze mieć ORY , ale za 340 zl...

Hipek ile Cię kosztowała guma na łapę?

 

Aha, pytanie pozakonkursowe; czy Gt-ki mają w progach prostokątne otwory na zamocowanie plastikowych nakładek progów?

 

Meritum:

Termin czwartkowy jest ok.

Grill-spot - czwartek 5 czerwca 18:00 - parking 3 stawy:

 

1)Ricardo +Edyta

2)Krzysztof0430

3)Tomasz_555

4)semperit

Edytowane przez semperit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd zamiennik linki? Też mam problem ze sprzęgłem i na pewno będę w wakacje silnik wyciągał na zmianę sprzęgła. Chętnie pomogę w pracy warsztatowej:)

 

Linkę byłoby dobrze mieć ORY , ale za 340 zl...

Hipek ile Cię kosztowała guma na łapę?

 

Aha, pytanie pozakonkursowe; czy Gt-ki mają w progach prostokątne otwory na zamocowanie plastikowych nakładek progów?

 

 

Linka zakupił mi znajomy mechanik w jakiejś hurtowni - jest to jakiś chiński wynalazek. TRW na stanie nie ma, więc zwracam się do ASO, ale w USA :) tam 40$, a u nas 230zł. Nawet przesyłka i wszelkie poboczne opłaty pozwolą mi zaoszczędzić na niezłą flaszkę ;)

 

Guma na łapę coś koło 100 ...

 

Dzięki za propozycję pomocy, jak się będę na etapie rozbierania to na pewno się przypomnę :D

Edytowane przez Hipek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Hipek progi-reperaturki masz np.pelno na alledrogo :P i dostajesz w dosc przystepnej cenie ,jak bedziesz na spocie to pogadamy :)

 

Na spota wstyd się będzie wybrać ... dzisiaj dłubnąłem trochę przy aucie - wymieniłem osłonę łapy sprzęgła (OEM) i linkę sprzęgła (zamiennik). Łapa sprzęgła mi lata na wszystkie strony świata - chyba trzeba będzie skrzynię zrzucić (może ktoś chętny?? :) )... Nowa linka chodzi gorzej niż stara, jęczy jakby ją zarzynali, jutro podzwonię do Aso i nie-Aso z zapytaniem o coś co będzie działało.

 

WueM ja nie wiem czy w końcu dam do spawania - coś mi się zdaje, że w związku z tym co opisałem powyżej, trochę kasy utopię w skrzyni biegów.

 

Ja skrzynię miałem całą rozłożoną na części pierwsze... osoby śledzące temat skrzyni mojej poprzedniej subaryny, znają dobrze ten temat :) Niemniej jednak nie jest to tak prosta operacja jak się wydaje. Trzeba uważać na wiele rzeczy, także aby nie przedziurawić sobie chłodnicy... I obawiam się, że bez podnośnika, no może dużego kanału, to może się nie udać.

 

A skąd zamiennik linki? Też mam problem ze sprzęgłem i na pewno będę w wakacje silnik wyciągał na zmianę sprzęgła. Chętnie pomogę w pracy warsztatowej:)

 

Linkę byłoby dobrze mieć ORY , ale za 340 zl...

Hipek ile Cię kosztowała guma na łapę?

 

Aha, pytanie pozakonkursowe; czy Gt-ki mają w progach prostokątne otwory na zamocowanie plastikowych nakładek progów?

 

Meritum:

Termin czwartkowy jest ok.

Grill-spot - czwartek 5 czerwca 18:00 - parking 3 stawy:

 

1)Ricardo +Edyta

2)Krzysztof0430

3)Tomasz_555

4)semperit

5)heniek200975 narazie na 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, pytanie pozakonkursowe; czy Gt-ki mają w progach prostokątne otwory na zamocowanie plastikowych nakładek progów?

 

 

 

MAJĄ i to jest niestety ból, przynajmniej u mnie. Wkręty tak zardzewiały i spuchły ,że plastik sie obrabia i "ani go w te ,ani go w te". Już kombinuje jak zdejme te nakladki jak bede robił rude żeby nie wpadły do progu... :o chyba spróbuje rozwieratać te wkręty .

A zaloze sie że kosztują w aso ze 5zł sztuka (jest ich ok 6na strone)

 

możze drut ,ale już bym Ci bardziej proponował "heftnąć" jakieś małe nakręteczki na powierzchni blachy i dobrze zabezpieczyć ,albo chamsko na klej do szyb, niż robić dziury pod oryg. plastki /wiercić na wylot :wacko:

 

wuem/elias, a was chciałbym opier****ć jak to jest że jak 2 miesiące temu sie pytałem o dobrą blacharnie to nikt nawet nie pisknął ,a skonczy sie tak że bałwan co był w stanie "panie za rok na złom", przezyje moją rostpreze :rolleyes:  :D

Edytowane przez Matiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Aha, pytanie pozakonkursowe; czy Gt-ki mają w progach prostokątne otwory na zamocowanie plastikowych nakładek progów?

 

 

MAJĄ i to jest niestety ból, przynajmniej u mnie. Wkręty tak zardzewiały i spuchły ,że plastik sie obrabia i "ani go w te ,ani go w te". Już kombinuje jak zdejme te nakladki jak bede robił rude żeby nie wpadły do progu... :o chyba spróbuje rozwieratać te wkręty .

A zaloze sie że kosztują w aso ze 5zł sztuka (jest ich ok 6na strone)

 

możze drut ,ale już bym Ci bardziej proponował "heftnąć" jakieś małe nakręteczki na powierzchni blachy i dobrze zabezpieczyć ,albo chamsko na klej do szyb, niż robić dziury pod oryg. plastki /wiercić na wylot :wacko:

 

wuem/elias, a was chciałbym opier****ć jak to jest że jak 2 miesiące temu sie pytałem o dobrą blacharnie to nikt nawet nie pisknął ,a skonczy sie tak że bałwan co był w stanie "panie za rok na złom", przezyje moją rostpreze :rolleyes::D

Tos pokozoł kolego. Za rok na złom.... Oby Cie zakrecilo!!!

 

I Opier....j do woli i upojenia. Ja 2 mce temu to nie wiedzialem jeszcze ze babciowy Bałwan pojedzie sie kurować. A tym bardziej gdzie. To wszystko wina szanownego kolegi WueMa... ;)

 

Jak odbierzemy furmanke to wtedy bedziem chwalic. Na razie czekamy. Byle na plejady byla gotowa.

Sorki pisze z kalkulatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grill-spot - czwartek 5 czerwca 18:00 - parking 3 stawy:

1)Ricardo +Edyta
2)Krzysztof0430
3)Tomasz_555
4)semperit
5)heniek200975 narazie na 50%
6)buncol

7)Dave

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha...dzięki chłopaki...Jasne- wszystko przyjmnę na klatkę :P

Walcie śmiało :D

Matiz nie słyszałem byś wspominał o blacharzu- tym bardziej założyłem, ze skoro już robiłeś te nadkola we własnym zakresie to i tym razem wybierzesz tą drogę :P

Semperit ja do Swojej babci dokładałem te progi i wkręciłem je od dołu blachowkrętami i po obu stronach przy nadkolach także tymi magicznymi śrubkami...i wszystko się dobrze trzymało....nic w progu nie było widać...żadnych dziur kleju itp...teraz taki kłopot jak Matiz jest w bałwanie....bo trzeba  zaślepiać te otwory itp....żeby pozbyć się progów więc Twoja decyzja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było mniejwięcej wtedy gdy matplich napisał,że najlepsi blachrze są w mazdaklubie ,a pablito mnie wysłał do sosnowca. Nikt tego nie chce nawet tknąć ,a wy macie kogoś bez gadania za 1500 :P no i jak sie nie znerwować

 

co do wkretów- ja już sie tak boje rudy ,że nic "na żywca" w blache nie wkrece... już wole klej do szyb :wacko:

 

elias ja bylem u gości które odnawiają stare volvo i nie patrzeli tylko na ćwiare, tylko wlazł mi pod auto i do kielichów. Wstępnie jest źle ,ale dowiem sie na 100 jak zdejme plastiki i zedre konserwacje z nadkola.

 

Masz tam gołą blache czy jakiś baranek w bałwanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matiz..podłoga w bałwanie nie wygląda źle...jest tam nadal zabezpieczenie...jakieś antykorozyjne....jedynie pod kołem w bagażniku jest troche rdzy....KIELICHY są zdrowe...bo buda jest odarta z tapicerki więc wszystko jest na wierzchu :)

 

Nie wiem jak wewnętrzne nadkola....ale tak- nadkola i progi to 1600 złotych...plus reszta, którą Elias sobie wymyslił....koszt bliżej nie określony :)

Nie wiem co jeszcze napisac....w poniedziałek lub wtorek jadę go obejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że będzie na czwartek, ale jak mają się spieszyć i spie.....ć to niech robią tydzień dłużej ....

zobaczymy.

 

Ufam i myślę że będzie dobrze. :D

 

z tym cacy to też nie przesadzajmy, w końcu nie będzie rozbiórki do gołej blachy (całego auta), obspawania budy, piaskowania całości, cynowania i malowania od zera....

Edytowane przez elias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...