Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Ja kierownikowi zawodów zwróciłem uwagę na ich jazdę ale nie widziałem, żeby im coś powiedział (kary na pewno nie było). Też nie filowałem non stop kontrolując czy spełni obietnicę czy nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin to była rzez umowna
rzeź czy rzecz umowna miało być ? :biglol:

jedyne kary jakie ja widziałem to za zły zjazd za linię i przepchanie opony. Też nie wydaje mi się żeby organizator jakoś bardzo tych swoich karcił, a tak jak Tomasz_555 pisał - wyjdzie się potem na sztywniaków. Spokojny - jak to u Was bywało rozwiązywane podczas Waszych turniejów? wspominałeś że żarty się kończyły szybko, ale jak (i czy) udawało się utrzymać porządek na torze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Pany!

 

Złapałem dziś pane koło Plazy na Rudzie, wracałem na jednej crono <_< według waxtum rechner mam szczescie, ze wychodzi obwodowo w miare tak samo ,ale zawsze strach

:wacko:

 

 

Kupie! Dojazdówke i lewarek! w koncu,bo odkad kupiłem auto to nie mam dojazdówki ,a lewarek mi sie wyszczerbił jakos w zesżłym roku

 

może komuś sie pałęta od nas? Albo z anglika do przekładki został ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to u Was bywało rozwiązywane podczas Waszych turniejów? wspominałeś że żarty się kończyły szybko, ale jak (i czy) udawało się utrzymać porządek na torze ?

Tak powiedziałem, chociaż wszystko odbywało się fair i krew asfaltu nie obmywała ;)

Zasada była jasna - jadący z tyłu nie ma prawa dotknąć jadącego z przodu do momentu gdy przednia oś karta wyprzedzającego nie zrówna się z fotelem karta wyprzedzanego. Oczywiście w walce o pozycje na stosunkowo ciasnym torze kontakt jest nieunikniony, ale karane były tylko takie przypadki gdy w wyniku takiego niedozwolonego kontaktu nastąpiło wyprzedzenie.

Ze strony organizacyjnej wyglądało to tak, że sędziowie byli ustawieni w kilku newralgicznych punktach toru (w Tychach byłoby to miejsce dohamowania po długiej prostej, połączone z nawrotem przed prostą startową), każdy był wyposażony w walkie-talkie i w przypadku zajścia informowali o tym sędziego głównego, który przydzielał kary. Gdy były to wyścigi krótkie, rozdawano punkty karne, w przypadku wyścigów długodystansowych - kary stop&go w boksach.

 

I jeszcze jedno, dość istotne - zdarzało się oczywiście, że jakieś zdarzenie zostało przeoczone przez sędziów i konsekwencji nie było. Można było zgłaszać protest, ale działo się to tylko w bardzo ewidentnych przypadkach i po rozmowie ze wszystkimi uczestnikami zajścia.

 

Im węższy tor, tym trudniej znaleźć miejsce do wyprzedzania, więc większa ilość walki "wręcz" ;) . Oczywiście jest F1 i jest Rally Cross gdzie walka wygląda bardzo różnie. Wszystko jest kwestią umowną, również dopuszczalna granica kontaktu. Jeśli jednak są ustalone zasady, organizator powinien zapewnić uczciwe sędziowanie, a nie tylko machanie niebieską flagą.

 

 

Kupie! Dojazdówke i lewarek! w koncu,bo odkad kupiłem auto to nie mam dojazdówki ,a lewarek mi sie wyszczerbił jakos w zesżłym roku może komuś sie pałęta od nas? Albo z anglika do przekładki został

Mam dojazdówkę z buga STi. Chętnie odsprzedam. :)

Edytowane przez Spokojny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...