Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

1. Cichaczu

2. pablito

3. Rio_czwa

4. Matiz

5. elias (50% - jeszcze dam znac)

6. Tomasz_555

7. mayek

8. maniutek

9. Suberet

10.adambulls

11.

 

btw. jaki piekny numerk strony mamy : )

 

a przy okazji jeszcze - czy wyjęcie aku na tydzień z auta (Legacy MY04 NA) rodzi jakieś problemy przy ponownym wpięciu i rozruchu? (radio, ECU ?)

jak ktoś wie chętnie się dowiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslicie panowie. Wciepac sam backbox czy spróbować catback 2.5'?

Tomasz? :mrgreen:

Czuję się wywołany do tablicy. Załóż backboxa. Nie ma ryzyka, że zamuli, a jest szansa, że wystarczająco poprawi Ci dźwięk. Jak poczujesz niedosyt to zawsze można pójść po całości. Moje zdanie jest niezmienne: wygląd/dźwięk to jedno, robota musi być PRO, a zamulone auto i źle wyliczona pojemność układu wydechowego nie pozwalałaby mi spać spokojnie :wink:

 

jaki kolor parkingu ?co by sie nie szukać :P

Kolor ? Tam są kolory ? :mrgreen: Na rondku na podziemny i zazwyczaj od razu gdzieś po prawej stoimy - na bank nas zauważysz. :)

 

maniutek, poszło PW z numerem do mnie :)

 

Do której macie zamiar spotować bo może i ja bym się w końcu pojawił :oops: , tylko niewiem czy się wyrobie bo wracał bendę z rabki albo gdzie was szukać jak bym się spóżnił?

Myślę, że do 2 godzin - tak to zwykle wygląda, nawet jak nikt nie ma czasu (patrz spot wigilijny) :mrgreen: Na PW wysyłam Ci mój numer telefonu to jakby co dzwoń. :)

 

a przy okazji jeszcze - czy wyjęcie aku na tydzień z auta (Legacy MY04 NA) rodzi jakieś problemy przy ponownym wpięciu i rozruchu? (radio, ECU ?)

jak ktoś wie chętnie się dowiem...

Po pierwsze primo: wyjęcie ma sens, jeśli aku będzie w pełni doładowany i zaniesiesz go do piwnicy (temperatura otoczenia jak w lodówce). Jeżeli postawisz w chacie gdzie jest 20st. to efekt taki sam jakby aku został w aucie.

Po drugie primo-ultimo: generalnie z elektryką w aucie problemów nie będzie. Radio jeżeli fabryczne to nie wymaga nawet kodów. ECU się zresetuje. Po odpaleniu dobrze byłoby zrobić kilka kilometrów - komputer sam sobie poustawia korekcję dawki itp. Mogą w tym czasie występować jakieś falowania obrotów, będzie pewnie jechał na bogatej, ale ogólnie bez cyrków.

Po trzecie primo: elektryka i elektronika ma to do siebie, że jest kapryśna i pogoda na nią wpływa jak na kobietę. Czasem coś się psuje "bez powodu". Nie mnie w Subaraku raczej małoprawdopodobne. Ale nie zdziw się jak np.: bez powodu strzeli jakiś bezpiecznik. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: wyjęcie ma sens, jeśli aku będzie w pełni doładowany i zaniesiesz go do piwnicy (temperatura otoczenia jak w lodówce). Jeżeli postawisz w chacie gdzie jest 20st. to efekt taki sam jakby aku został w aucie.

 

dzięki za odpowiedź - jednak powyższe mnie zaciekawiło bardziej. zdawało mi się że w temperaturach na plus lepiej baterie sobie radzą. Aku chcę wyjąć, doładować prostownikiem i zostawić ( mogę w domu i mogę w piwnicy). Dlaczego w +20 będzie mu gorzej niż w +5?

chyba ze nie skumałem zdania powyżej. Będę wdzięczny za wyjaśnienie.

pzdr

 

gdzie mogę dać pomuka ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elias, tak nas uczyli, że jeżeli akumulator pozostaje na dłużej odłączony od samochodu to lepiej przechowywać go w niskiej temperaturze. A dlaczego tak to już niestety nie pamiętam bo nie lubię prądu. Tydzień to niedługo, pewnie w obu przypadkach skutek będzie podobny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj:

wieksza srednica w niewysilonym N/A = instant Muł

 

 

Jak myslicie panowie. Wciepac sam backbox czy spróbować catback 2.5'?

Tomasz? :mrgreen:

 

 

jesli sie zostawi seryjny kat to jezdzi sie prawie jak wczesniej.

 

Jak moja pierwsza coupeta miała jeszcze silnik oryginalny 1.8 mialem tak zlozone, gora sie zrobila ciut lepsza, dol spadl troche. bez dramatycznych roznic, zreszta mam gdzieś pomiary z hamowni z tych zamierzchlych czasow :P

 

Tragedia sie robi jak sie wyrzuci seryjny kat zaraz za kolektorem, wówczas ciśnienie w wydechu sie robi za niskie i jest mega muł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spa0737.jpg

 

brrrr paskudna,parszywa robota! Ani kanału ani nawet porzadnego podnosnika :evil: i jeszcze zimno jak cholera...

 

wspawałem sam backbox- miałem praktycznie zerowe mozliwości- nawet szlifierką nie umiałem dojśc żeby odciąć śruby i wyciagnać backboxa + rure :|

 

Tomasz_555, nie jest absolutnie profi :P jest drutex jak janiemoge, poza tym mam wrazenie że i tak mnie znów nie przepuści 8)

 

Jak zacznie znow gazować w środku to na pewno nie

 

 

a na przegazówce brzmi moim zdaniem jak zwykła Honda :cry: drze sie i tyle

 

Jezeli chodzi o moje odczucia to na pewno jest lepiej w środku-powyzej 4000rpm. Ale mam wrazenie że chrypka pseudo-boxerowa mu zmalała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elias, tak nas uczyli, że jeżeli akumulator pozostaje na dłużej odłączony od samochodu to lepiej przechowywać go w niskiej temperaturze. A dlaczego tak to już niestety nie pamiętam bo nie lubię prądu. Tydzień to niedługo, pewnie w obu przypadkach skutek będzie podobny. :)

 

ufam w to co mówisz z tym prądem bateryjnym... :) zdam relację co i jak jak już będzie po.

i co z tym pomukiem - kto pomoże jak dać pomuka?

prawdopodobieństwo że jutro będę się powiększa :) z małą niespodzianką: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chopy może byśmy tak z okazji -20 poszli na ta kawa ? a nie odmrażali sobie jajka na parkingu jak zawsze ;P

Koniecznie, ja wytrzymuję na zewnątrz dosłownie 3-4 minuty.

 

Zablokujemy parking KFC :?: :D Czy jakiś MC Donald's :twisted: :twisted:

Jako protest przeciwko wysokim cenom paliw ? :mrgreen: Ostatnio na 3Stawach kawa była dobra i przystępna cenowo - miejsca też było sporo więc można powtórzyć :)

 

Tomasz_555, nie jest absolutnie profi :P jest drutex jak janiemoge, poza tym mam wrazenie że i tak mnie znów nie przepuści 8)

Wygląda nieźle ale dźwięk daleki od wymarzonego. Niestety z N/A niewiele można zdziałać. Może kompletny dedykowany wydech dałby akceptowalny dźwięk. Każdy inny zabieg zwiększa tylko głośność, ew. bas ale dźwięk jak w zwykłym tuningowanym Golfie.

Na drugim filmiku jak mu dałeś na zimnym to nawet spoko. Skojarzyło mi się z wielocylindrowym silnikiem z lekkim zamachem - one tak drą ryja bez dźwiękowego zdradzania ile mają cylindrów :mrgreen:

 

i co z tym pomukiem - kto pomoże jak dać pomuka?

Tutej se neda pomuka dać. :wink:

 

-- N, 5 lutego 2012, 01:54 --

 

Tutaj mój wydech. Jak ktoś ma fajne głośniki to niech podkręci basy, wtedy film najlepiej oddaje rzeczywistość.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutej se neda pomuka dać. :wink:

buuu... :)

 

-- 5 lut 2012, o 09:49 --

 

Kurde jak uda mi sie wytrzezwiec to będę ... Chociaż impreza u mnie trwa :-)

albo możesz pokazać nam że jesteś twardy jak czelabiński traktorzysta :mrgreen: albo dojść do siebie jak człowiek.

Zależy o której skończycie - ale po godzinie posta widzę że cienko nie jest:)

 

btw. mogę się spóznić - będę dzwonił, Tomasz_555 miej fona gdzieś na podorędziu plis.

do zooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarny wrx chyba spoty odwiedza

Dzisiaj bedzie pierwszy raz ;)

 

biala coupeta sie poskladac nie moze

widocznie zbyt mało czasu jej poświęcasz....;p a zawsze fiacik zostaje na dojazd:>

( po klocki podjade na dniach, obecnie brak czasu w tygodniu:( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Nie mam czym wpasc, zielone coupe sie rozsprzedalo, czarny wrx chyba spoty odwiedza, biala coupeta sie poskladac nie moze :(

 

co do wydechu w wolnymssaku pomogl by tu kolektor ze starego legacy 2.2 :D

 

Chcesz pożyczę Ci Ałdi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spot, niedziela 05.02.2012, godzina 17.00

Klasycznie 3Stawy, parking podziemny przy rondku.

 

1. Cichaczu

2. pablito

3. Rio_czwa

4. Matiz

5. elias (50% - jeszcze dam znac)

6. Tomasz_555

7. mayek

8. maniutek

9. Suberet

10.adambulls

11.kris

12. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...