Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

postaram się tym razem wpaść i ja. co prawda nie GT-kiem bo ten rozgrzebany stoi ale również czymś ze świnią na lusterku i klapie bagażnika. i to niskim 3-drzwiowym hachback'iem ;-)

 

1. Tomasz_555

2. Cherusek1

3. niebieskiultras

4. Paulus

5. dominikon

02.jpg

01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś spotkał się z puszczeniem zgrzewu? Po otwarciu bagażnika spotkała mnie niespodzianka - woda. Po sprawdzeniu czy to nie gdzieś na podszybiu czy uszczelce okazało się że woda dostaje się zgrzewem. Ktoś przerabiał temat? Czym to najlepiej uszczelnic? dodam że z obydwu stron mam tak samo :/ zastanawiam się czy to nie jest efekt tego że był tam lekko uderzony bez powodu coś takiego nie powinno puścić?

 

IMG_20181211_142313.thumb.jpg.38f5cbb761009eec60b4cdb5f4e63f94.jpg.e86c8e878f53ef06c915563f904a5f46.jpg

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Miałem taki problem kiedyś w Clio. Tam ze starości rozszczelniło się zabezpieczenie łączące tylny błotnik z częścią dachu u góry.

Kupiłem wtedy w Castoramie taki klej:

 

EPOXY Metalowy Kit Naprawczy Epoksydowy, Spawanie na Zimno.

Składa się z dwóch składników, które się miesza jak plastelinę. Po nałożeniu twardnieje po pół godzinie, a po 12 możesz obrabiać mechanicznie :D.

 

Problem zniknął :thumbup:.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, antikos napisał:

Pozdrowienia dla Paulusa dziś widzianego jak wracał od kochanki na Gawronów, ale fajny kolor tego Bloba, zdjęcia a rzeczywistość to dwa różne światy. Świetny. 

 

Dziękuję i odpozdrawiam! Antikos, gdzie Cię tam wywiało? A o tej kochance to ciiii :biglol:, bo się Żona dowie :D.

5 godzin temu, Grzecho napisał:

Koledzy czy ktoś spotkał się z puszczeniem zgrzewu? Po otwarciu bagażnika spotkała mnie niespodzianka - woda. Po sprawdzeniu czy to nie gdzieś na podszybiu czy uszczelce okazało się że woda dostaje się zgrzewem. Ktoś przerabiał temat? Czym to najlepiej uszczelnic? dodam że z obydwu stron mam tak samo :/ zastanawiam się czy to nie jest efekt tego że był tam lekko uderzony bez powodu coś takiego nie powinno puścić?

...

 

 

Wiesz co @Grzecho, nie chcę Cię martwić ale wszelki kleje, silikony i inne masy mogą się tu na nic nie zdać. Najlepiej byłoby to odstawić do blacharza i zrobić raz i do porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Paulus napisał:

Wiesz co @Grzecho, nie chcę Cię martwić ale wszelki kleje, silikony i inne masy mogą się tu na nic nie zdać. Najlepiej byłoby to odstawić do blacharza i zrobić raz i do porządku.

 

No właśnie rozmawiałem z 2 dziś, jeden z nich zajmuje się tylko odrestaurowywaniem starszych aut i obaj zgodnie powiedzieli uszczelnic. I tak myślę że ściągnę na spokojnie ten silikon co już jest, zabezpiecze to tym co mi dał a jak nie pomoże to może jak się umówimy na konserwację to wtedy opanujesz sytuację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, blacharzem nie jestem, ale mam dziwne wrażenie, że uszczelnisz to skutecznie, ale korozja w tym miejscu będzie postępować. Zdaje sobie sprawę, że blacharka (związana z korozja) to cięzki temat, ale odwlekanie niestety nie przynosi nic dobrego. :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tam wszystko zdrowe, ani ogniska, nawet nalotu, nic kompletnie. Dlatego dziwi mnie ze puścilo, jakby zjadła ruda to zrozumiem, zdarza się, ale to wygląda tak jakby buda pracowała i nie wytrzymała w tym miejscu. Tam nie ma śladów spawania, ingerencji, szpachlowanie czy czegoś innego. Dlatego sam też dopytuje, mechanike trochę ogarniam ale blacharka to już dla mnie obcy temat. 

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś spotkał się z puszczeniem zgrzewu? Po otwarciu bagażnika spotkała mnie niespodzianka - woda. Po sprawdzeniu czy to nie gdzieś na podszybiu czy uszczelce okazało się że woda dostaje się zgrzewem. Ktoś przerabiał temat? Czym to najlepiej uszczelnic? dodam że z obydwu stron mam tak samo :/ zastanawiam się czy to nie jest efekt tego że był tam lekko uderzony bez powodu coś takiego nie powinno puścić?

 

IMG_20181211_142313.thumb.jpg.38f5cbb761009eec60b4cdb5f4e63f94.jpg.e86c8e878f53ef06c915563f904a5f46.jpg

Znany mi sposób to tzw. "guma na pędzel" ale czy tym razem pomoże??

 

1. Tomasz_555

 

2. Cherusek1

 

3. niebieskiultras

 

4. Paulus

 

5. dominikon 

 

6. Pablito79 na 95%

 

7. Sonny_86

 

8. Wuem

 

9. marivip

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie... Wiem,  że wątek nie od tego ale czy ktoś z obecnych posiada na sell może przyciski halogenów przód oraz przeciwmgielnej tył do bug'a :ph34r:

 

Blaszka mi w jednym pęcła a drugi też nie żyje... Choć jego jeszcze dziś zreanimuje ponownie :biglol:

 

Sprawa ba cito... Bo mi kable wiszą i mnie to wkurza :rolleyes:

 

Do zobaczyska w wigilię się z Wami :wub:

 

@elias rozumiem Rysiu,  że będziesz choć na chwilę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja!!!!! Właśnie wybierałem się na corocznego spocika a tu taki psikus, pęknięty bok opony i ciśnienie 300. A specjalnie wyszykowałem mojego Legasia co by wstydu nie było. Szkoda słów!!!!

Ale mimo wszystko życzę Wam Wszystkim Zdrowych, rodzinnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Mam nadzieję, że spotkamy się na kolejnym spocie.

IMG_20181224_104234_resized_20181224_104822616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...