Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

No właśnie chciałbym takiego majstra co mi ogarnie rdzę i porządnie zabezpieczy podwozie. (tak tak Mirku, rdzewiejący kielich również :D) 

Aktualnie to mój największy koszmar związany z STI. 

Czasem warto starszego posłuchać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, KotMorderca napisał:

Gdzie jeździcie z estiajami na jakieś proste serwisy? Mam do wymiany klocki, tarcze, zawias, płyny i nie wiem czy latać z tym do czterech wiatraków czy ktoś to zrobi dobrze, taniej i nie będzie jednocześnie upalać przez pół dnia fury?

To jest zawsze ryzyko. Proponuję robić fotkę stanu licznika przy zdawaniu samochodu niezaufanym ludziom i odpowiednio policzyć za kazdy przejechany kilometr:) Zastanawiałem się nawetkiedyś czy nie odpiąć linki gazu przy wizycie u lakiernika:) nigdy nie wiadomo kto weźmie w łapy samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PrzemoST napisał:

To jest zawsze ryzyko. Proponuję robić fotkę stanu licznika przy zdawaniu samochodu niezaufanym ludziom i odpowiednio policzyć za kazdy przejechany kilometr:) Zastanawiałem się nawetkiedyś czy nie odpiąć linki gazu przy wizycie u lakiernika:) nigdy nie wiadomo kto weźmie w łapy samochód.

Ja mu policzę, a on mi powie żebym spierdalał i tyle będzie w temacie ;)

Problem znany i tutaj trzeba po prostu mieć mechanika, który się już najeździł szybkim samochodem i nie będzie go korcić do robienia głupich rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie gdzies juz pojawilo w odmetach foruma ale polecam lekture.. 

przyjemne foteczki i ogolnie ciekawa koncepcja gdzie 22b bylo za malo... 

 

https://www.topgear.com/car-news/big-reads/commuting-through-tokyo-subaru-impreza-wrc

 

Wueem.. chwile Cie tu nie widzialem, spodobalo by sie Tobie! 

Edytowane przez elias
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PrzemoST napisał:

To jest zawsze ryzyko. Proponuję robić fotkę stanu licznika przy zdawaniu samochodu niezaufanym ludziom i odpowiednio policzyć za kazdy przejechany kilometr:) Zastanawiałem się nawetkiedyś czy nie odpiąć linki gazu przy wizycie u lakiernika:) nigdy nie wiadomo kto weźmie w łapy samochód.

Demonizujesz. Jak masz sprawdzonego mechanika to raczej nie ma co się obawiać. Inna sprawa to taka, że przy pewnych naprawach jazda próbna jest wymagana.

 

Godzinę temu, Mont napisał:

Zagadaj z Paulusem .

Dziękuję :)

 

59 minut temu, KotMorderca napisał:

Ja mu policzę, a on mi powie żebym spierdalał i tyle będzie w temacie ;)

Problem znany i tutaj trzeba po prostu mieć mechanika, który się już najeździł szybkim samochodem i nie będzie go korcić do robienia głupich rzeczy.

 

Nie będę ukrywał, że się najeździłem już takimi furami i nie każda jest mnie w stanie zadziwić, ale jak już wspomniałem wcześniej przy pewnych naprawach jazda próbna jest wymagana (nawet nie wskazana a wymagana). Poprzez jazdę próbną mam na myśli normalną jazdę a nie zarzynanie silnika kręcąc go co chwila do odcinki. Druga sprawa to taka, że na takie pół dniowe jazdy szkoda czasu, lepiej w tym czasie coś naprawić i zarobić ;).

Edytowane przez Paulus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, KotMorderca napisał:

Gdzie jeździcie z estiajami na jakieś proste serwisy? Mam do wymiany klocki, tarcze, zawias, płyny i nie wiem czy latać z tym do czterech wiatraków czy ktoś to zrobi dobrze, taniej i nie będzie jednocześnie upalać przez pół dnia fury?

Są nawet klienci np. ja:D którzy proszą swoich fantastycznych mechaników np @Paulus o upalanie swoich własnych samochodów.. Np w celu sprawdzenia mitycznego już EGT KocieMorderco jedz z samochodem do Pawła i niczym sie nie martw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Paulus napisał:

Demonizujesz. Jak masz sprawdzonego mechanika to raczej nie ma co się obawiać.

 Słowo klucz - jak masz;) 

Ja akurat mam zaufanego człowieka od spraw technicznych, któremu bez mrugnięcia okiem zostawiam samochód i zawsze proszę o jazdę próbną. Pisałem bardziej o okazjonalnym zostawieniu samochodu u kogoś innego (nowego lakiernika, w studiu detailingu itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, KotMorderca napisał:

Dzięki za porady. Mam już umówiony termin u Paulusa na następny tydzień :)

 

 

Swoją drogą dowiedziałem się, że 4 wiatraki nie robią już w ogóle serwisu. Ktoś coś wie? Tylko rajdówki teraz?

Mogę Ci załatwić u nich przegląd tylko się obawiam że koszt będzie dość mocno zawyżony do konkurencji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MM555 napisał:

Mogę Ci załatwić u nich przegląd tylko się obawiam że koszt będzie dość mocno zawyżony do konkurencji :D

Chyba podziękuję :P

Chociaż prawie rok temu robiłem u nich jeden przegląd przedzakupowy i w sumie to był zaskakująco tani(i niezaskakująco porządny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KotMorderca napisał:

Chyba podziękuję :P

Chociaż prawie rok temu robiłem u nich jeden przegląd przedzakupowy i w sumie to był zaskakująco tani(i niezaskakująco porządny ;).

Jeżeli to nie tajemnica to jaki był koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopy ja jadę na Sjs jednak jako kibic ,na niebieskiego papierów wciąż brak ,a o lanosa sie boje -,rozmowy trwają , @Sonny_86 przepraszam obiecywałem prawy w rajdówce teraz obiecuje prawy w C5 :) jeśli ktoś chciałby sie zabrać pokibicować Tomkowi w sobotę to zapraszam bedą jeszcze dwa wolne miejsca a na ciasno to i trzy ,

Godzinę temu, marivip napisał:

Misie złote, z przykrością informuję, że nie mogę z Wami jechać w sobotę na SJS. :(

Może jako kibic Marian sie skusisz ,zapraszam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tomasz_555 napisał:

Łooo kurde, to ja mam sam tam walczyć ? :o 

 

W razie W będzie czym ciągnąć Subaraka do domu :P 

To wina Paulusa że nie jadę ;)

Powinien mieć dla nas pierwszeństwo w obsłudze naszych świnek:D 

Ale w sumie to może lepiej dla sjs-u że nie pojadę ;):biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MM555 napisał:

To wina Paulusa że nie jadę ;)

Może @Paulus sam zamierza jechać i "eliminuje" konkurencję ? :D 

 

9 minut temu, MM555 napisał:

Ale w sumie to może lepiej dla sjs-u że nie pojadę ;):biglol:

Hahha, a piszą jeszcze maile z ofertą szkoleń ? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tomasz_555 napisał:

Może @Paulus sam zamierza jechać i "eliminuje" konkurencję ? :D 

 

Hahha, a piszą jeszcze maile z ofertą szkoleń ? :P 

Tak właśnie pomyślałem że pewnie chce pojechać:D

Piszą ale na 1/1 czyli powrót do przeszłości czyli się cofam w rozwoju :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Chopy ja jadę na Sjs jednak jako kibic ,na niebieskiego papierów wciąż brak ,a o lanosa sie boje -,rozmowy trwają , @Sonny_86 przepraszam obiecywałem prawy w rajdówce teraz obiecuje prawy w C5 :) jeśli ktoś chciałby sie zabrać pokibicować Tomkowi w sobotę to zapraszam bedą jeszcze dwa wolne miejsca a na ciasno to i trzy ,

Może jako kibic Marian sie skusisz ,zapraszam 

Spoko :) jeszcze nei raz będzie okazja, jak jest możliwe to zabrał bym się z Tobą pokibicować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Łooo kurde, to ja mam sam tam walczyć ? :o 

 

W razie W będzie czym ciągnąć Subaraka do domu :P 

Tomek czołówka WRC zawiodła niestety ,ale za to będziemy robić foty filmy ,luzować śruby konkurencji ,sypać cukier do baków i lać mydliny do chłodnic! No i pić kawę :D a tak na poważnie już ,gdybyś chciał zabrać jakieś koła ,większe narzędzia, paliwo, chirliderki:yahoo:to u mnie bedzie miejsce

 

4 godziny temu, Sonny_86 napisał:

Spoko :) jeszcze nei raz będzie okazja, jak jest możliwe to zabrał bym się z Tobą pokibicować :D

Jasne Sonny ,miejsce zaklepane :) ugadamy potem miejsce spotkania, zobaczymy czy jeszcze bedą chętni na wyjazd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2018 o 20:23, Tomasz_555 napisał:

Może @Paulus sam zamierza jechać i "eliminuje" konkurencję ? :D 

 

Hahha, a piszą jeszcze maile z ofertą szkoleń ? :P 

 

W dniu 12.03.2018 o 20:28, MM555 napisał:

Tak właśnie pomyślałem że pewnie chce pojechać:D

Piszą ale na 1/1 czyli powrót do przeszłości czyli się cofam w rozwoju :biglol:

Trzeba się chwytać wszelkich metod i dostępnych narzędzi :biglol::biglol::biglol:

A tak serio, to niestety nie jadę bo, po pierwsze primo nie mam opon - na zimówkach nie jadę bo jazda po torze na takich oponach to katorga, a po drugie primo w sobotę mam zajęcia na uczelni. Z kolei w niedzielę zapowiedzieli się goscie w odwiedziny, także wszystko sie przysięga przeciwko mnie, a ja na znak focha - nie jadę!

W dniu 12.03.2018 o 15:19, KotMorderca napisał:

...

 

Swoją drogą dowiedziałem się, że 4 wiatraki nie robią już w ogóle serwisu. Ktoś coś wie? Tylko rajdówki teraz? ...

 

Dzisiaj otrzymałem oficjalną informację, że wiatraki nie będą realizować usług serwisowych. Jedyną rzeczą jaka się będą nadal zajmować to sprzedaż części dla takich szaraków jak ja. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...