Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, marivip napisał:

Tak nawiązując do ostatniego wątku z ostatnich postów to uważam, że wszystko zależy czy kierowcy ogarniają.

PS. Muszę się pochwalić jakie postępy poczynilem przy małym Legasiu :D76708b66fb46daae4d863586664a6871.jpg

Świniak staje się coraz bardziej agresywny ^^

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej jestem za wycieczka. Kiedyś myślałem o zrobieniu traski śladami dawnego rajdu Wisły :-) W konwoju grunt to nie robić głupot i myśleć o innych uczestnikach. W 80 aut nie pojedziemy, ale 5-7 jest ok, góra 10. Potem to faktycznie może być problematyczne na wąskich zatłoczonych drogach :-) czekamy na wiosnę i jedziemy :-)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też bardzo chętnie wybiorę się na jakiś wypad. Pewnie rodzinkę też zabiorę. Fajnie by było znaleźć jakieś miejsce gdzie można zrobić ognisko i posiedzieć.

A co do konwoju, to kilka lat temu jechaliśmy w konwoju na Plejady do Bełchatowa, samochodów było około12 i w sumie sprawnie dojechaliśmy.

Jedynym problemem było to, jak część ekipy zostawała na światłach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, xkorespondent napisał:

Nie wiem czy mogę się wypowiadać, bo jeszcze na żadnym spocie nie byłem, choć za każdym razem chcę być:(
Ale z doświadczenia wiem, że jazda w większej grupie nie jest przyjemna. W robocie zorganizowaliśmy kiedy wspólny wyjazd na zaporę w Tresnej na motocyklach i zebrało się nas blisko 80 maszyn. To była TRAGEDIA! Wiadomo że tu by było mniej aut, ale jechałem też na Chorwację na 7 samochodów i też się fatalnie jechało. Najlepiej na dwa auta, max trzy. Wszystko co powyżej robi się uciążliwe.
Takie moje zdanie, ale sam pomysł spotkania się gdzieś w "ciekawszym" miejscu jest godny uwagi. Choć póki co bardzo bym chciał kiedyś dotrzeć na normalnego spota:)
Pozdrawiam wszystkich!

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie ,że możesz sie wypowiedzieć, dzieki za rady, każdy kto jechał w konwoju wie że nie do końca to taka łatwa sprawa, ale widzę że może sie uda! Odzew jest :) dobrze pewnie bedzie na początek gdzieś bliżej jechać ,nauczyć sie, przećwiczyć itd. ( możemy poćwiczyć na jakimś spocie hihi odcinek specjalny muchowiec -Witosa t to taki przykład) 

Jak sie spotkamy następnym razem koniecznie musimy zrobić burzę muzgów ,osoby które mają doświadczenie w podróżowaniu konwojami ,nawet motocyklowymi bardzo by sie przydały, na spocie żeby opowiedzieć o spostrzeżeniach i potem miejmy nadzieję na wycieczce :)  Jak bedzie bezpiecznie to i fajnie będzie :) czy po za plejadami mamy w naszej grupie jakieś doświadczenia jazdy konwojem tak jak pisał Tomek 7-10 aut?

21 godzin temu, Sonny_86 napisał:

Ej, a wiecie że chciałem poruszyć ten temat na spocie ! :D
Od dawna mi się marzy taka wyprawa, już od samego początku a nawet i duużo wcześniej myślałem o tym, że jak kupie Subaraka i zapoznam się z forumowiczami (nie tylko na forum ^^ ) to zajebiaszczo było by się gdzieś wspólnie wybrać :D i tak samo myślałem właśnie o zakupie krótkofalówek, komunikacja w czasie jazdy to jest dopiero fun :yahoo:
Chopy jadymy ! :D

Sonny a kupiłeś te krótkofalówki ? ja mam w domu dwie sprawne i dwie zepsute ,byc może da sie je naprawić ,gdyby tak ,to juz jest baza ;) 

19 godzin temu, marivip napisał:

Tak nawiązując do ostatniego wątku z ostatnich postów to uważam, że wszystko zależy czy kierowcy ogarniają.

PS. Muszę się pochwalić jakie postępy poczynilem przy małym Legasiu :D76708b66fb46daae4d863586664a6871.jpg

Marivip ,piękne autko ,w świetle też mi sie podoba , uważaj na krawężniki na szombierkach! Szkoda zawiasu! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Sonny a kupiłeś te krótkofalówki ? ja mam w domu dwie sprawne i dwie zepsute ,byc może da sie je naprawić ,gdyby tak ,to juz jest baza ;) 

Nie kupiłem właśnie bo nie miałem takiej potrzeby, ale chyba się zastanowię nad zakupem, fajna rzecz i w podróży przydatna ^^
Z tym potrenowaniem jazdy do celu to nawet fajny pomysł :D

Edytowane przez Sonny_86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KotMorderca napisał:

A ma ktoś z was cb w aucie? Ja kupiłem auto już z założonym, jeszcze nie umiem z niego korzystać, w sumie nie wiem nawet czy działa :), ale pewnie dobrze by się sprawdziło na taki wyjazd.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 

Jechałem w konwoju 5 aut, w tym 3 z CB. Super sprawa. 

Przy nielicznej grupie wystarczy jak pierwsze i ostatnie auto ma CB, ale czym więcej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KotMorderca napisał:

A ma ktoś z was cb w aucie? Ja kupiłem auto już z założonym, jeszcze nie umiem z niego korzystać, w sumie nie wiem nawet czy działa :), ale pewnie dobrze by się sprawdziło na taki wyjazd.

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
 

Nigdy nie miałem CB ale.... Wydaje mi się że możliwe jest ustawienie wspólnego kanału dla CB i krótkofalówek , myślę tak bo zdarzało mi się słyszeć całe rozmowy tirowców na krótkofalówce, ale mógł to być poprostu przypadek , jak byłem jeszcze czynnym taternikiem to dało radę przez krótkofalówkę połączyć się z Toprem ,jakoś to musi dać się zrobić, oczywiście sam nie mam bladego pojęcia jak! :blink:

A tak z innej beczki ostatnio postanowiłem odtworzyć historię a raczej przebieg remontu w moim białym lanosie. Poprzedni właściciel zgubił faktury i dokumentacje, mnie też nie było to jakoś potrzebne wiec sie nie przejmowałem, auto jeździło. Skontaktowałem sie z rajdownią gdzie to robiono czyli 4cztery tuning koło Opola. Wysłuchali i powiedzieli ze na telefon nie udzielają takich informacji ,ok nie wiedzą z kim rozmawiają dobra to zrozumiałem, muszę mieć nr vin ,rejestrację poprzedniego właściciela ok rozumiem, ale..... Muszę przyjechać lanosem, (najbliższy termin za dwa tygodnie) i wykupić usługę sprawdzenia tego, trwa to prawie cały dzień mocno ingerują w silnik i systemy auta, robią przy okazji diagnostykę uwaga! Za jedyne 2600 zł! Dobrze że siedziałem. Prawdopodobnie nie prowadzą jakiejś dokumentacji robionych przez siebie modów i muszą chyba rozebrać silnik żeby sprawdzić co tam wsadzili! Na dodatek warunkiem zarezerwowania terminu jest wcześniejsza wpłata całej kwoty na ich konto:o słuchajcie zrezygnuję z tego bo to wydaje mi sie lekka przesada. Po za tym lanos dobrze jezdzi Paweł go ładnie posprawdzał i zrobił ,silnik fajnie działa ,ja wiem czy poskładają to dobrze ? No i cena! Nie miałem świadomości że to tyle kosztuje! Z pewnością są dobrzy ale zaskoczyło mnie to że nie mają dokumentacji sprzed najdalej 3-4lat może to norma nie wiem ale trochę jestem zaskoczony 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cherusek, na moje ucho smierdzi... 

 

teoretycznie potrzebowalbys tylko kopie rach/fvat powiazane z autem o ile byly wystawione. 

to ze na tel Ci nie podadza to mnie nie dziwi bardzo. 

ale reszta brzmi.. dziwnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cherusek1 napisał:

zaskoczyło mnie to że nie mają dokumentacji sprzed najdalej 3-4lat może to norma nie wiem ale trochę jestem zaskoczony 

 

Trochę dziwne. Co bardziej ogarnięty warsztat trzyma historię napraw dla własnego spokoju bo różny klient się trafia, a co dopiero jakiś wyspecjalizowany serwis. Swojego hawka sprawdzałem przez tel w bodaj 3 miejscach gdzie był ślad i bez problemu wszystko powiedzieli w tym aso wawrosz. Jedyne co mi się nasuwa to może robili coś czego nie przepuscili przez kasę fiskalną czy tam nie wystawili fv i boją się żeby ich ktoś później nie przetrzepał bo takie czasy ale to już chyba mocno naciągane.

Edytowane przez Grzecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Macie racje ,nie wiadomo jak została rozliczona modyfikacja, może stąd wynika "zagubienie" faktur  i ich brak w warsztacie

9 godzin temu, elias napisał:

cherusek, na moje ucho smierdzi... 

 

teoretycznie potrzebowalbys tylko kopie rach/fvat powiazane z autem o ile byly wystawione. 

to ze na tel Ci nie podadza to mnie nie dziwi bardzo. 

ale reszta brzmi.. dziwnie

 

Racja elias też jakos mnie to zaskoczyło mocno ,póki co grzecznie podziękowałem za taka usługę 

Wkleję fragment ich wiadomości , zobaczcie sami, może ja coś złe wytłumaczyłem, choć rozmawiałem z dwiema osobami i tłumaczyłem jak najdokładniej sie dało może za dokładnie albo o jednej osobie za dużo! ;) a i zapomniałem jeszcze Wam napisać że cena którą podali jest już po rabacie! 

O to treść :

"W przypadku Pana samochodu ceny profesjonalnej usługi w postaci: diagnostyka obciążeniowa, pomiary, sprawdzenie kondycji silnika, jego osprzętu, układu hamulcowego, wydechowego, etc. (zakres dla celów określenia aktualnej, faktycznej sprawności i zmian jej od chwili wykonania wcześniejszych modernizacji) wraz z rekonesansem co do poprzednich prac to inwestycja 2600 zł brutto. Czas wykonania 1 dzień roboczy." 

Jak myślicie cena jest ok co do tej usługi? To jedno a drugie ja chciałem tylko garść informacji co do materiałów które siedzą w piecu. 

Edytowane przez Cherusek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Cherusek1 napisał:

"W przypadku Pana samochodu ceny profesjonalnej usługi w postaci: diagnostyka obciążeniowa, pomiary, sprawdzenie kondycji silnika, jego osprzętu, układu hamulcowego, wydechowego, etc. 

 

A to nie przypadkiem na zasadzie jedziemy na hamownię i zobaczymy co to wypluje? :P podepniemy manometr sprawdzimy kompresję, sciagniemy koło może na klocku jeszcze będą widoczne numery i cześć :/ no bo co będą rozbierać wałki, wtryski, tłoki i oglądać co włożyli, mierzyć głowicę i kolektory? Nie wiem jak inaczej można sprawdzić co jest zmienione w silniku jak nie po prostu go rozebrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nietypową prośbę. Nadal szukam dla siebie Subaru w sensownym stanie. Znalazłem takiego w Katowicach:

https://www.olx.pl/oferta/subaru-forester-2-0-xt-turbo-177km-4x4-reduktor-2002r-automat-super-stan-CID5-IDswxsz.html

Z racji m.in. pracy do dość późnych godzin nie mam szans podjechać do tego komisu godzinach ich urzędowania (mam ok. 100km w jedną stronę) obejrzeć czy egzemplarz z ogłoszenia rokuje, czy też to jakaś padaka.

Czy ktoś z osób mieszkających w okolicy miałby chwilę i oczywiście ochotę zerknąć na niego? Chodzi o podstawowe rzeczy czyli np.: jak pracuje silnik na zimno/kiedy się rozgrzeje, czy jest PS, jak wygląda podwozie.

Jakby okazał się rokujący to wtedy śmignąłbym z zamiarem kupienia a oglądającemu odwdzięczyłbym się "książką" w odpowiednim procencie;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych :
45 miejsce w klasyfikacji generalnej na 60 załóg ktore ukończyły (na starcie 70 załóg) w swojej klasie 10 na 10 ukończonych (2 odpadły) auto całe.
Jestem bardzo zadowolony z wyniku chociaż liczyłem że pójdzie to lepiej.

Wyniki można zerknąć tutaj http://www.wyniki.stcs.pl/SzomCup18/R1

Trzymającym kciuki serdecznie dziękuję! c62b0e73e092c0637f28041d5c93d9fa.jpg276b99f8365ac04a1f9b44a8df17c5e9.jpg411adc4fa0412b618f7899ccf0a18b80.jpg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Grzecho napisał:

Marbil jest moim klientem podjechać z racji godzin nie mam jak ale moge dopytać czy powie coś więcej po znajomości handlowej ;)

Byłoby super, to już bardzo dużo, jeśliby coś podpowiedział:)Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marivip napisał:

Dla zainteresowanych :
45 miejsce w klasyfikacji generalnej na 60 załóg ktore ukończyły (na starcie 70 załóg) w swojej klasie 10 na 10 ukończonych (2 odpadły) auto całe.
Jestem bardzo zadowolony z wyniku chociaż liczyłem że pójdzie to lepiej.

Wyniki można zerknąć tutaj http://www.wyniki.stcs.pl/SzomCup18/R1

Trzymającym kciuki serdecznie dziękuję! 

Byłem, kibicowałem przez półtora przejazdu :P Potem już musiałem sie zbierać niestety.

Subara jakoś nie zrobiły furory. Baaardzo ostrożnie jechali, pewnie dlatego ;) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Właśnie! Macie racje ,nie wiadomo jak została rozliczona modyfikacja, może stąd wynika "zagubienie" faktur  i ich brak w warsztacie

Racja elias też jakos mnie to zaskoczyło mocno ,póki co grzecznie podziękowałem za taka usługę 

Wkleję fragment ich wiadomości , zobaczcie sami, może ja coś złe wytłumaczyłem, choć rozmawiałem z dwiema osobami i tłumaczyłem jak najdokładniej sie dało może za dokładnie albo o jednej osobie za dużo! ;) a i zapomniałem jeszcze Wam napisać że cena którą podali jest już po rabacie! 

O to treść :

"W przypadku Pana samochodu ceny profesjonalnej usługi w postaci: diagnostyka obciążeniowa, pomiary, sprawdzenie kondycji silnika, jego osprzętu, układu hamulcowego, wydechowego, etc. (zakres dla celów określenia aktualnej, faktycznej sprawności i zmian jej od chwili wykonania wcześniejszych modernizacji) wraz z rekonesansem co do poprzednich prac to inwestycja 2600 zł brutto. Czas wykonania 1 dzień roboczy." 

Jak myślicie cena jest ok co do tej usługi? To jedno a drugie ja chciałem tylko garść informacji co do materiałów które siedzą w piecu. 

Sebastian,

Ta cena jest z kosmosu. Nawet 4 wiatraki mają niższe ceny. Pakiet przedstawiony w Twoim poście jest wartymax 1000 zl.

Swoją drogą wydrukuję sobie tę wiadomość i pokażę "marudnym" klientom, wówczas oczy im sie otworzą :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paulus napisał:

Sebastian,

Ta cena jest z kosmosu. Nawet 4 wiatraki mają niższe ceny. Pakiet przedstawiony w Twoim poście jest wartymax 1000 zl.

Swoją drogą wydrukuję sobie tę wiadomość i pokażę "marudnym" klientom, wówczas oczy im sie otworzą :D

Dzieki Paweł , utwierdziłeś mnie w przekonaniu, ze dobrze zrobiłem odmawiając. Oj tak wydrukuj na marudnego klienta to będzie dobry bacik :) i to Paweł płatne z góry bo inaczej nie zarezewują mi terminu i po rabacie! Który w sumie nie wiem za co i po co i czemu dla mnie ;) 

Paweł a czy orientujesz sie może czy ja mam w lanosie jakiś tłumik w wydechu? Czy to ful przelot? Zadano mi takie pytanie i powiem że zaś nie wiem! A zważywszy ze do nie dawna myślałem nawet że katalizator mam to wolę sie wpierw,zapytać niż nagadać głupot 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Piotreks napisał:

Mam nietypową prośbę. Nadal szukam dla siebie Subaru w sensownym stanie. Znalazłem takiego w Katowicach:

https://www.olx.pl/oferta/subaru-forester-2-0-xt-turbo-177km-4x4-reduktor-2002r-automat-super-stan-CID5-IDswxsz.html

Z racji m.in. pracy do dość późnych godzin nie mam szans podjechać do tego komisu godzinach ich urzędowania (mam ok. 100km w jedną stronę) obejrzeć czy egzemplarz z ogłoszenia rokuje, czy też to jakaś padaka.

Czy ktoś z osób mieszkających w okolicy miałby chwilę i oczywiście ochotę zerknąć na niego? Chodzi o podstawowe rzeczy czyli np.: jak pracuje silnik na zimno/kiedy się rozgrzeje, czy jest PS, jak wygląda podwozie.

Jakby okazał się rokujący to wtedy śmignąłbym z zamiarem kupienia a oglądającemu odwdzięczyłbym się "książką" w odpowiednim procencie;)

 

Będę tamtędy przejeżdżał ok 16.30 to oblukam go. Niestety, nie będę miał czasu na czekanie, aż silnik się rozgrzeje.

Najbardziej ciekawi mnie ten reduktor w automacie....;) Wygląda na to, że wiedza sprzedającego jest w tym temacie znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry ślicznie dziękuję.;) Ja też po rozmowie z komisantem miałem wrażenie, że nie do końca mają rozeznanie w Subarynkach, co może rokować na plus w razie czego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem.

Autko wygląda jak powinno wyglądać w tym wieku. Korozja wokół tylnej szyby i na przednim, lewym słupku. Wokół przedniej szyby mniejsza. Nadkola zdrowe oprócz jednego purchla z tyłu. Lekkie otarcia na przednim zderzaku z prawej strony , bez wgniotek.

Lewy bok malowany sporo lat temu, tak samo maska. Ta pochodzi z innego auta. Przednia szyba też wymieniona na taką z ogrzewaniem pod wycieraczkami. Spód zdrowy. Progi, o ile mogłem dojrzeć, też nie najgorsze. Rogi wnęk kół bez rudej. Skorodowany tylny wózek, ale to normalne. W swoim już wymieniałem.

Fajny, zapewne ciekawie brzmiący wydech z nierdzewki.

Wnętrze w stanie adekwatnym do wieku i przebiegu, bez przetarć, plam, itp. zniszczeń. Kierownica (obszyta skórą) podłokietniki, wajcha automatu i ręcznego wytarte na normalnym poziomie, pasującym mniej więcej do przebiegu. Zimówki Uniroyal gdzieś po jednym sezonie.

Tyle zobaczyłem. Na wnętrze i obejrzenie silnika nie miałem już czasu.

Auto wygląda na użytkowane przez człowieka świadomego, czym jest Subaru.

Oczywiście nie ma reduktora. Panowie z komisu nie bardzo wiedzieli o czym mówię.

Jakby co, to jutro mam więcej czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...