Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2018 o 19:58, abrams napisał:

Witam, mam pytanie, może któryś z kolegów mógłby sprawdzić w moim aucie wyskakujące błędy, miał zrobić to mój kolega ale coś ostatnio jest dziwny.....:)

Mam SSM'a. Jak coś pisz PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała rzecz, a cieszy. Udało mi się zmienić podświetlenie klawiszy na pomarańczowe. Co ciekawe myślałem, że spryskiwacz intercoolera nie ma podświetlenia, a okazało się, że żarówki są spalone. 

To kolejny krok w celu ujednolicenia kolorystki. Wcześniej zmieniłem podświetlenie stacyjki, a teraz owe klawisze i podświetlenie zapalniczki oraz popielniczki. Zostało ostatnie, najtrudniejsze czyli panel klimatyzacji. Póki co nie wiem co zastanę w środku. :)

DSC_0760.thumb.JPG.a55ea9d2469a8ae864c64ec0cd27af66.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Mała rzecz, a cieszy. Udało mi się zmienić podświetlenie klawiszy na pomarańczowe. Co ciekawe myślałem, że spryskiwacz intercoolera nie ma podświetlenia, a okazało się, że żarówki są spalone. 

To kolejny krok w celu ujednolicenia kolorystki. Wcześniej zmieniłem podświetlenie stacyjki, a teraz owe klawisze i podświetlenie zapalniczki oraz popielniczki. Zostało ostatnie, najtrudniejsze czyli panel klimatyzacji. Póki co nie wiem co zastanę w środku. :)

DSC_0760.thumb.JPG.a55ea9d2469a8ae864c64ec0cd27af66.JPG

Jeśli jest tak samo jak w panelu od forka to szybka robota :D

Wystarczy żarówki wymienić i poprzeplatać jej wąsy tak jak ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Jeśli jest tak samo jak w panelu od forka to szybka robota :D

Wystarczy żarówki wymienić i poprzeplatać jej wąsy tak jak ori

No właśnie przy klawiszach od świateł też myślałem, że jest jak w Forku, a było zupełnie inaczej :P

No ale może w panelu będzie tak samo. Jeżeli będą żarówki to faktycznie przed śniadaniem można to ogarnąć. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 godzin temu, Tomasz_555 napisał:

Mała rzecz, a cieszy. Udało mi się zmienić podświetlenie klawiszy na pomarańczowe. Co ciekawe myślałem, że spryskiwacz intercoolera nie ma podświetlenia, a okazało się, że żarówki są spalone. 

To kolejny krok w celu ujednolicenia kolorystki. Wcześniej zmieniłem podświetlenie stacyjki, a teraz owe klawisze i podświetlenie zapalniczki oraz popielniczki. Zostało ostatnie, najtrudniejsze czyli panel klimatyzacji. Póki co nie wiem co zastanę w środku. :)

 

 

U mnie żaden z tych przycisków nie ma podświetlenia i nawet nie wiedziałem, że kiedyś było :P 

Jaki tam był kolor oryginalnie i jakie żarówki trzeba do tego kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KotMorderca napisał:

U mnie żaden z tych przycisków nie ma podświetlenia i nawet nie wiedziałem, że kiedyś było :P 

Jaki tam był kolor oryginalnie i jakie żarówki trzeba do tego kupić?

Te żarówki są wybitnie nietrwałe. Albo się przepalają albo styki są za luźne. 

Oryginalnie jest zielone podświetlenie, ale żaróweczki są klasyczne białe, a na odwrocie klawisza (tam gdzie jest symbol) jest zieloną farbą zrobiony filtr. Wystarczy zetrzeć delikatnym papierem ściernym (kwadracik z symbolem jest lekko przyklejony - wystarczy wypchnąć), a żarówkę zaopatrzyć w gumowy kapturek w żądanym kolorze. Na allegro kupiłem 10szt żaróweczek z kapturkiem za... 4zł. :) Nazywa się to po prostu żarówka mini do podświetlenia 12-14V. 

 

47 minut temu, niebieskiultras napisał:

A może tak forumowy wypad na gokarty ?

Daję lajka ! :) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nazywa się to po prostu żarówka mini do podświetlenia 12-14V. 

 

Zarzucisz jakimś linkiem do takich? Z zielonym kapturkiem najlepiej :P U mnie w Skowronku połowa tych żaróweczek nie działa...

 

Bonusowe pytanie: jak się do tych w przyciskach (np. od podgrzewania foteli) dogrzebać? Bo pewnie nie wydłubując przyciski :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, BelegUS napisał:

 

Zarzucisz jakimś linkiem do takich? Z zielonym kapturkiem najlepiej :P U mnie w Skowronku połowa tych żaróweczek nie działa...

 

Bonusowe pytanie: jak się do tych w przyciskach (np. od podgrzewania foteli) dogrzebać? Bo pewnie nie wydłubując przyciski :P

 

Zależy od przełącznika

W jednych trzeba otworzyć bo poprzez zdjęcie przycisku (uwaga na sprężynki)

A w innych z boku jest wykrecana oprawka żarówki

 

W niektórych przyciskach niepotrzeba kapturka bo i tak będzie świecić na zielono a W innych jest konieczny inaczej będzie świecic na żółto

 

Np taka żarówka

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=5182960716

Dostępne w każdym sklepie elektronicznym

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2018 o 23:16, BelegUS napisał:

Zarzucisz jakimś linkiem do takich? Z zielonym kapturkiem najlepiej :P U mnie w Skowronku połowa tych żaróweczek nie działa...

http://allegro.pl/zarowka-mini-14v-40ma-z-kapturkiem-10-szt-4-zl-i7111436848.html?snapshot=MjAxOC0wMS0wMlQyMzoyOTozOFo7YnV5ZXI7MGFjMjk4MWRmNGZjNTYwYmU3NzQ1ZGY2ZjQ4YjlhZDllNmMxMzZhNzNiNjZlMWUzZTA4NWNiMWQ5MjdiYTA0Nw== - ja kupiłem takie. Żarówek znajdziesz sporo o różnych parametrach - najwięcej jest w kategorii Elektronika. Kolorowe kapturki też można kupić. :) 

 

W dniu 8.01.2018 o 23:16, BelegUS napisał:

jak się do tych w przyciskach (np. od podgrzewania foteli) dogrzebać? Bo pewnie nie wydłubując przyciski :P

Wyjęcie przełącznika to podstawa. Różne są przyciski i różny jest dostęp do żarówek. W starszym Subaru pewnie nie będzie to specjalnie udziwnione jak u mnie. 

 

Rozebrałem panel klimy. 10 minut. Okazuje się, że można to zrobić nawet bez wyjmowania samego panelu. Klawisze są na wcisk. Niestety na płytce są wlutowane białe diody, a przycisk z symbolami w całości wykonany jest z zielonego plastiku. Niewiele można zrobić. Nie mniej nie dałem za wygraną i zamówiłem folię do oklejania reflektorów w kolorze czerwonym. Po małych testach w domu z kawałkiem plexi oceniłem, że jest szansa przynajmniej zbliżyć się do pomarańczowego koloru. :D Zobaczymy co z tego wyjdzie. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

 

Rozebrałem panel klimy. 10 minut. Okazuje się, że można to zrobić nawet bez wyjmowania samego panelu. Klawisze są na wcisk. Niestety na płytce są wlutowane białe diody, a przycisk z symbolami w całości wykonany jest z zielonego plastiku. Niewiele można zrobić. Nie mniej nie dałem za wygraną i zamówiłem folię do oklejania reflektorów w kolorze czerwonym. Po małych testach w domu z kawałkiem plexi oceniłem, że jest szansa przynajmniej zbliżyć się do pomarańczowego koloru. :D Zobaczymy co z tego wyjdzie. :D 

 diody można przelutować :P

Zobacz jak w najpopularniejszym aucie w Polsce  (Paszek b5) zmienia się podświetlenie licznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera! Dopiero co przyjechałem od Marka, Chopy ! stało sie! :) jest jest, powrócił na swoje miejsce, mój osobisty święty graal :)  Tomek dzieki za gotowość pomocy, poradziłem sobie , myślałem że noc spędzę w garażu, gadałem do niego do siebie, śmiałem sie przytuliłem go drapałem po spojlerku z tylu tam gdzie najbardziej lubi i podskakiwałem! Czyli wszystkie symptomy  subaroholizmu,  tylko Wam to mogę powiedzieć bo nikt inny mnie nie zrozumie ale miałem łzy w oczach , możemy robić spota! 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera! Dopiero co przyjechałem od Marka, Chopy ! stało sie!  jest jest, powrócił na swoje miejsce, mój osobisty święty graal   Tomek dzieki za gotowość pomocy, poradziłem sobie , myślałem że noc spędzę w garażu, gadałem do niego do siebie, śmiałem sie przytuliłem go drapałem po spojlerku z tylu tam gdzie najbardziej lubi i podskakiwałem! Czyli wszystkie symptomy  subaroholizmu,  tylko Wam to mogę powiedzieć bo nikt inny mnie nie zrozumie ale miałem łzy w oczach , możemy robić spota! 
Drodzy Mi!
Środa 17.01.2017 godzina 20:00 tam gdzie zawsze!

1.@Cherusek1
2. marivip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Premo napisał:

Nie wybiera się ktoś na dniach do Dzierżoniowa? Muszę auto odebrać także jakby co to powrót zapewniam :)

Mam przymusowe wolne 22go stycznia i mam diesla to mogę pomóc jakby co :) 

 

3 godziny temu, Cherusek1 napisał:

Cholera! Dopiero co przyjechałem od Marka, Chopy ! stało sie! :) jest jest, powrócił na swoje miejsce, mój osobisty święty graal :)  Tomek dzieki za gotowość pomocy, poradziłem sobie , myślałem że noc spędzę w garażu, gadałem do niego do siebie, śmiałem sie przytuliłem go drapałem po spojlerku z tylu tam gdzie najbardziej lubi i podskakiwałem! Czyli wszystkie symptomy  subaroholizmu,  tylko Wam to mogę powiedzieć bo nikt inny mnie nie zrozumie ale miałem łzy w oczach , możemy robić spota! 

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę !!! :o Super ! :D Idealny pretekst do spotkania ! :D 

 

Środa 17.01.2017 godzina 20:00 tam gdzie zawsze!
 

1. Cherusek1
2. marivip

3. Tomasz_555

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Cholera! Dopiero co przyjechałem od Marka, Chopy ! stało sie! :) jest jest, powrócił na swoje miejsce, mój osobisty święty graal :)  Tomek dzieki za gotowość pomocy, poradziłem sobie , myślałem że noc spędzę w garażu, gadałem do niego do siebie, śmiałem sie przytuliłem go drapałem po spojlerku z tylu tam gdzie najbardziej lubi i podskakiwałem! Czyli wszystkie symptomy  subaroholizmu,  tylko Wam to mogę powiedzieć bo nikt inny mnie nie zrozumie ale miałem łzy w oczach , możemy robić spota! 

No nie wierze, nareszcie chłopaki z Dzierżoniowa posprzątali warsztat i dałeś radę wyjechać.

GRATULACJE!!!

Wrzuć jakąś fotkę, postaram się podjechać w środę.

 

PS. Seba nie zapomnij o torcie :biglol:;):yahoo:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Cholera! Dopiero co przyjechałem od Marka, Chopy ! stało sie! :) jest jest, powrócił na swoje miejsce, mój osobisty święty graal :)  Tomek dzieki za gotowość pomocy, poradziłem sobie , myślałem że noc spędzę w garażu, gadałem do niego do siebie, śmiałem sie przytuliłem go drapałem po spojlerku z tylu tam gdzie najbardziej lubi i podskakiwałem! Czyli wszystkie symptomy  subaroholizmu,  tylko Wam to mogę powiedzieć bo nikt inny mnie nie zrozumie ale miałem łzy w oczach , możemy robić spota! 

:yahoo::yahoo::yahoo::jdm::respect:

 

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał:

Mam przymusowe wolne 22go stycznia i mam diesla to mogę pomóc jakby co :) 

 

Nie uwierzę dopóki nie zobaczę !!! :o Super ! :D Idealny pretekst do spotkania ! :D 

 

Środa 17.01.2017 godzina 20:00 tam gdzie zawsze!
 

1. Cherusek1
2. marivip

3. Tomasz_555

O, kutwa Pany tylko nie w tę środę. Żona ma wychodne i muszę z Chłopakami w domu zostać. Co za nie fart... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cherusek1 napisał:

Cholera! Dopiero co przyjechałem od Marka, Chopy ! stało sie! :) jest jest, powrócił na swoje miejsce, mój osobisty święty graal :)  Tomek dzieki za gotowość pomocy, poradziłem sobie , myślałem że noc spędzę w garażu, gadałem do niego do siebie, śmiałem sie przytuliłem go drapałem po spojlerku z tylu tam gdzie najbardziej lubi i podskakiwałem! Czyli wszystkie symptomy  subaroholizmu,  tylko Wam to mogę powiedzieć bo nikt inny mnie nie zrozumie ale miałem łzy w oczach , możemy robić spota! 

 

Czyli już zarejestrowany jest ? :) Nie było żadnych problemów ? 

 

Środa 17.01.2017 godzina 20:00 tam gdzie zawsze!
 

1. Cherusek1
2. marivip

3. Tomasz_555

4. Bros

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...