Skocz do zawartości

Sprowadzanie Subaru z USA


Gość Wojtek`

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Slyszalem, ze bardzo oplaca sie sprowadzic lekko używane Subaru Impreza z USA. Podobno wychodzi kilkadziesiat tysiecy taniej. Czy ktos wie cos na ten temat?A moze ktos tak juz zrobi? :roll:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowego Forumowicza,

i od razu proponuje, zebys przeszukal forum, bo juz na pewno cos bylo na temat sprowadzania samochodow ze Stanow.

Z tego co pamietam, to nie jest to wcale oplacalny interes, bo za sam transport mozesz zaplacic drugie albo prawie drugie tyle co za samochod.

Pozdrawiam,

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to pytanie na temat sprowadzania subarki z USA jest nadal aktualne to z checia pomoge. Jestem w trakcie sprowadzania Subaru Impreza WRX 2004 i naprawde sie oplaca. Koszty sprowadzenia sa drogie ale i tak z oplatami ta subarka kosztowala mnie o polowe taniej niz nowa subarka w Polsce. A trzeba dodac ze sprowadzilem Impreze 2004 z przebiegiem 1600 km, pachnaca nowoscia TYLKO ze lekko przerysowana z boku ale to drobnostka (kupiona od ubezpieczalni w USA). W stanach Subaru Impreza 2003 mozna kupic za 16000 dolarow plus do tego okolo 6000 dolarow wszelkie oplaty (transport, akcyza i wiele innych). Wychodzi okolo 80 - 90 tys pln, w Polsce chyba nic sie w tej cenie nie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to pytanie na temat sprowadzania subarki z USA jest nadal aktualne to z checia pomoge. Jestem w trakcie sprowadzania Subaru Impreza WRX 2004 i naprawde sie oplaca. Koszty sprowadzenia sa drogie ale i tak z oplatami ta subarka kosztowala mnie o polowe taniej niz nowa subarka w Polsce. A trzeba dodac ze sprowadzilem Impreze 2004 z przebiegiem 1600 km, pachnaca nowoscia TYLKO ze lekko przerysowana z boku ale to drobnostka (kupiona od ubezpieczalni w USA). W stanach Subaru Impreza 2003 mozna kupic za 16000 dolarow plus do tego okolo 6000 dolarow wszelkie oplaty (transport, akcyza i wiele innych). Wychodzi okolo 80 - 90 tys pln, w Polsce chyba nic sie w tej cenie nie znajdzie.

 

a nie miałeś kłopotów z zarejestrowaniem i przystosowaniem auta do tzw. norm europejskich (emisja spalin, przerobienie świateł, kierunkowskazy boczne, itp...) ?

 

Śmiech'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę. Samochód jak samochód. Jeśli używany, to nie ważne gdzie używany, byleby nie w Polsce. Tak, czy inaczej, jak nie masz gwarancji i tak nie możesz reklamować ewentualnych usterek, które wyjdą w praniu. Kupując taniej, nawet jak dołożysz jeszcze trochę do samochodu i tak zapłacisz mniej, niż za samochód kupiony w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego co pytal Smiechu. Powiem ci ze jeszcze tego samochodu nie zajerestrowalem gdyz przyplynal dopiero pare dni temu a ja jeszcze siedze w Stanach ale z tego co sie dowiadywalem to subarka nie ma zadnych przystosowan na rynek amerykanski tzn swiatla i wszystko inne jest takie same jak na rynek europjeski, tylko nikt nic nie powiedzial na temat czy bede mial jakies problemy z rejestracja bo wersja amerykanska ma 227 koni a europejska (jak zapewne wszyscy wiedza) 225. Glupio bo dwa konie roznicy ale mam nadzieje ze problemow nie bedzie. A z tym ze transport kosztuje do Gdyni $2600 to jest troche przesada i przerabialem ten temat z wieloma firmami zajmujacymi sie transportem. Rzeczywiscie tyle moze to kosztowac jesli zamowisz transport u jakies amerykanskiej firmy, ale pozanalem goscia ktory robi to za 850 dolarow plus oczywiscie jakas jego prowizja. tylko tyle ze musisz dostarczyc samochod do portu na podany przez niego adres. To mnie w sumie wynioslo 1000 dolarow bo sciagalem ten samochod z zachodniego wybrzeza z pod Canady (dokladnie z Vancouver). Nikt mi moze nie uwierzy ale kupilem ten samochod na internecie (na ebay - u) nawet go nie ogladajac. Dopiero kumple w Polsce powiedzieli mi co kupilem (tak sie strasznie napalilem na Imprezke). Ale jest wypas. Wracajac do tematu ja przyslalem ten samochod do Niemiec do Bremenhaven i ten gosciu za swoja prowizje mi go odbierze i ocli. Sie rozpisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozanalem goscia ktory robi to za 850 dolarow, tak sie strasznie napalilem

 

No to faktycznie zes sie napalil, w Krakowie kobity robio to za 150 zlotych i jeszcze sie mozna targowac, a na Plantach zrobio Ci to za lyk wina abo za papierosa. Wracaj chopie bo niepoczebnie rozkurzysz wszyskie piniondze.

 

Mamusia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oczywiscie ze mozna zarejestrowac takiego subaru,transport do polski z usa kosztuje u mnie 1500$ do miejsca twego zamieszkania

orientacyjne ceny subaru

sti z 2003-04r-17-20 tys $

samochody sa uszkodzone delikatnie(jak kto chce)

kupowane na aukcjach dilerskich

wrx 03-04-do 15tys $

wiecej info na priva albo 502646424[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj byłem u znajomego, może to za dużo powiedziane, no ale znamy się, głównie z zamiłowania do Subaru Imprezy i dobrej muzyki w samochodzie. Właśnie kupił STI 2,5 litra w USA. Samochód jest w drodze do Polski, za jakiś miesiąc będzie stał pod jego domem. Więc można, myślę że pójdę w jego ślady.

Pozdrowionka.

 

_________________________________

STI 2,5, dobre rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem ten kolega nie kupił tego subaraka.

 

Tego nie wiem. Kolega jest z Wrocławia. Zajmuje się alarmami i sprzętem audio w samochodach. Jeśli to On, to za jakiś czas zgłoszę się do Ciebie.

 

Pozdrawiam

----------------------------------------------------------------

Po WRX-e, BEEMKA to kupa złomu, ale jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Formalnie rejestracja wersji USA w Polsce nie jest możliwa (brak homologacji). Jak to w praktyce wygląda - to już inna rzecz.

 

Przy imporcie z USA trzeba doliczyć do ceny koszt transportu, następnie do całości cło (10%), ponownie do całości akcyzę (3,1% dla WRX, 13,6% dla STi) i na koniec 22% VAT-u.

 

Czyli przy cenie z powyższych postów rzędu 20.000$ + 1.500$ transport kalkulacja wygląda następująco:

 

21.500

+ cło 2.150

+ akcyza 3.216

+ VAT 5.911

 

Suma: 32.777

 

Należy także zmienić przednie reflektory z symetrycznych na asymetyczne (zmian teoretycznie powinno byc więcej, ale innych prawdopodobnie specjaliści z SKP nie znają).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nowego Forumowicza,

i od razu proponuje, zebys przeszukal forum, bo juz na pewno cos bylo na temat sprowadzania samochodow ze Stanow.

Z tego co pamietam, to nie jest to wcale oplacalny interes, bo za sam transport mozesz zaplacic drugie albo prawie drugie tyle co za samochod.

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

transport kosztuje 1200$ ze stanow lub Kanady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
(zmian teoretycznie powinno byc więcej, ale innych prawdopodobnie specjaliści z SKP nie znają).

 

Jakie to jeszcze zmiany?

 

Czyli można samochód bez homologacji zarejestrować, jeżeli przejdzie przegląd techniczny w stacji kontroli pojazdów? A może to właśnie stacje są upoważnione do homologowania aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...