Skocz do zawartości

Webasto


Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

"...Osobiście z doświadczenia polecam systemy skandynawskie na prąd 220 V (no chyba, że całkowicie do niego nie ma podejścia - w Szwecji np. gniazda są na parkingach )

Firma Defa oferuje kilka wersji swojego systemu ogrzewania, które może zawierać m.in. grzałkę silnika (grzeje płyn chłodzący), sterownik, nagrzewnicę wnętrza itd.

tego typu rozwiązania są kilka razy tańsze od tzw. webasto..."

 

Ja założyłem coś takiego ....ograniczając się do podgrzewania bloku i ew. doładowywania baterii w subaru legacy diesel,

nie wiem jak bedzie przy mrozach -20 C ale co sprawdziłem przy temp. kilka stopni, kilka minut grzania daje efekt ciepłego silnika po nocy.

Elementy są firmy DEFA. Ciepły silnik, ciepłe powietrze natychmiast po uruchomieniu, mozliwośc stosowania w garażu podziemnym .... czasami jest problem z zasilaniem 230V ....

Cały zestw kosztuje kilkaset złotych (nie kilka tysięcy), a można to rozbudować o dmuchawę do dogrzewania wnętrza

Ja polecam,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Myślę, że jest to prawidłowy czas montażu, jeżeli się normalnie pracuje. SUBARU bierze chyba olbrzymie marże za montaż i stąd wynika taka cena.

Serwis webasto w Olsztynie podał wstępną cenę montażu urządzenia z pilotem ok.6000 zł a bez pilota ok. 500 zł taniej.

Czy instalacja Webasto w innym garazu niz autoryzowany Subaru, powoduje utrate gwarancji na samochod?

 

-- Pn lut 07, 2011 9:35 am --

 

Ponawiam pytanie:

Czy instalacja Webasto przez autoryzowanego instalatora tego urzadzenia, ale nie w wrsztacie Subaru, powoduje utrate gwarancji na samochod?

Moj dealer w Norwegii sam tego nie instaluje i zleca autoryzowanemu instalatorowi Webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...