Skocz do zawartości

Webasto


Bluetooth

Rekomendowane odpowiedzi

  • Ojciec Założyciel
NIE WIE NATOMIAST KIEDY NIESZCZĘSNE JAŚNIE PANY Z SIP RACZĄ KIWNĄĆ PALCEM W SPRAWIE ....

 

Dziękuję za określenie "Jaśnie Pany" - jakoś podbudowuje moje ego .... ehhh, gdybyż wszyscy tak się do mnie zwracali :mrgreen:

 

A tak na serio. Naturalnie umieszczenia artykułu w Plejadach zostało spowodowane dostępnością Webasto w sieci Subaru w Polsce. Jakoś nie przyszło nam do głów, że ktoś zamiast zapytać swego dealera o termin dostawy i ew. umówić się na montaż, będzie oczekiwał potwierdzenia na tych łamach.

 

Za to niedopatrzenie pozostaje mi przeprosić - bez podnoszenia głosu - co niniejszym czynię.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Naturalnie umieszczenia artykułu w Plejadach zostało spowodowane dostępnością Webasto w sieci Subaru w Polsce. Jakoś nie przyszło nam do głów, że ktoś zamiast zapytać swego dealera o termin dostawy i ew. umówić się na montaż, będzie oczekiwał potwierdzenia na tych łamach.

 

o prosze - dobrze zgadłem! :wink:

ale warto byłoby chociaż na www zrobić jakiegoś newsa... takie minimum marketingu... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

:shock: Czyżby ktoś w Warszawie jeszcze się nie obudził w Nowym Roku :idea: :?:

 

Na wszelki wypadek wysłałem maile z budzikiem pod warszawske adresy :wink:

 

O tej godzinie trudno mi przedstawić szczegóły - jest kilka wersji z różnymi funkcjami (ze zdalnym sterowaniem, godziną rozpoczęcia dogrzewania itp.).

 

Jeżeli do jutra budzik nie zadziała AS udzieli informacji.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Jakoś nie przyszło nam do głów, że ktoś zamiast zapytać swego dealera o termin dostawy i ew. umówić się na montaż, będzie oczekiwał potwierdzenia na tych łamach.

 

Taaaa tylko czy wszyscy dealerzy już o tym wiedzą :evil: sprawdzę dzisiaj czy coś w tej materii się zmieniło

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Taaaa tylko czy wszyscy dealerzy już o tym wiedzą

 

Tak. Zostali poinformowani tak drogą korespondencyjną, jak i bezpośrednio na spotkaniu dealerskim.

Czy informacja ta dotarła do odpowiedzialnych pracowników dealerstw - niestety nie jesteśmy w stanie sprawwdzić. W tymi miejscywłaśnie sygnały od Państwa są bardzo pomocne.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Włączając się do dyskusji w temacie Webasto, firma DAWOJ zaprasza do Dz. Serwisu aby zapoznać klienta z aktualną ofertą ogrzewania postojowego Webasto dla samochodów Subaru oraz dogrzewacza silników wysokoprężnych Webasto opracowanego dla samochodów osobowych marki SUBARU z silnikiem BOXER DIESEL. Firma nasza jest czynna PN-PT w godź 8.00-17.00 i SO w godź 9.00-15.00. W przyszłym tygodniu jest planowany/ w porozumieniu z SIP Kraków/ montaż szkoleniowo-pokazowy przeprowadzony przez specjalistów z WEBASTO w siedzibie naszej firmy. Informację o konkretnym terminie zamieszczę też na Forum.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he czyli prawie na wiosnę... :)

 

Ja zdążyłem jesienią zamontować Eberspacher'a. Pewnie poza obudową pilota jest to to samo co Webasto... Gadżet fajny... Fajne jest też to, że można wymontować i do nowego auta za parę lat założyć... więc inwestycja się rozkłada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Były 3 wersje do wyboru; od najtańszej za 4700 po najdroższą chyba za 6 tys zł:

 

1. najprostsza bez możliwości programowania; uruchamia się sama gdy temp na zewnątrz jest niższa niż +5 stopni oraz temperatura płynu chłodniczego jest niższa niż 60 stopni. Nie nagrzewa wnętrza; grzeje tylko silnik tzn poprzez płyn chłodniczy.

2. programowalna zegarem; nie wiem czy nagrzewa wnętrze czy też nie

3. sterowana SMSem ; nie wiem czy nagrzewa wnętrze czy też nie

 

 

 

Ja mam wersję nr 1. Różnica jest taka, że jest ominięta czujka temperatury i poprzez dodatkowy guzik mogę uruchomić Webasto np. przy tem +6 stopni.

 

 

Minusy tego rozwiązani są 2:

 

1. Trzeba pilnować aby jak się uruchomi guzikiem wyłączyć go. Gdyż jak się zgasi silnik to webasto dalej pracuje, a nie ma obiegu płynu chłodniczego i łatwo spalić Webasto.

2. Nie można sterować zdalnie – auto jest zimne przy wsiadaniu do niego. Nagrzewa się po prostu szybciej po uruchomieniu w stosunku do auta bez Webasto.

 

Plusy:

 

1. tańsze rozwiązanie

2. jak się nie wyjeżdża zawsze o stałej porze to z programowania i tak by był wątpliwy pożytek

3. tańsze niż SMS

4. zawsze można rozbudować o sterowanie zegarem czy też SMSem

 

-- 11 wrz 2010, o 20:39 --

 

tu masz cennik Webato w sklepiku Subaru

 

http://www.sklep.subaru.pl/ogrzewanie-p ... at-75.aspx

 

ale coś podrożały :cry: na przestrzeni roku

 

może dlatego że też grzeją wnętrze, a ja nie mam aż tak rozbudowanej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

webasto jest kłopotliwe w montażu, okropnie drogie i średnio efektywne...

Osobiście z doświadczenia polecam systemy skandynawskie na prąd 220 V (no chyba, że całkowicie do niego nie ma podejścia - w Szwecji np. gniazda są na parkingach :) )

Firma Defa oferuje kilka wersji swojego systemu ogrzewania, które może zawierać m.in. grzałkę silnika (grzeje płyn chłodzący), sterownik, nagrzewnicę wnętrza itd.

tego typu rozwiązania są kilka razy tańsze od tzw. webasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie chce się im pracować i mają w "d...e" klientów

Mnie odpowiedzieli, ze w 8 godzin jeden mechanik to zainstaluje.

viewtopic.php?f=13&t=137220&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest to prawidłowy czas montażu, jeżeli się normalnie pracuje. SUBARU bierze chyba olbrzymie marże za montaż i stąd wynika taka cena.

Serwis webasto w Olsztynie podał wstępną cenę montażu urządzenia z pilotem ok.6000 zł a bez pilota ok. 500 zł taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...