Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Szukam przelotowego centerpipe'a do swojego Forka. Priorytetem jest pozbycie się środkowego tłumika w celu poprawienia dzielności terenowej. Mam obecnie seryjny wydech (2,5" ?) z końcowym tłumikiem H&S.

Znalazłem na alledrogo cos takiego:

http://allegro.pl/dedykowany-sportowy-wydech-subaru-impreza-wrx-sti-i4111847118.html

Moje wątpliwości/pytania:

1. Czy ktoś tę firmę kojarzy? Opis "O nas" mają wypisany WIELKIMI LITERAMI, to jest coś co mnie niesamowicie zniechęca

2. Na co zwracać uwagę przy wyborze centerpipe'a? Czy to po prostu zwykła rura pusta w środku i nie ma znaczenia producent?

3. Czy cena podana na aukcji jest adekwatna do produktu?

4. Jakieś skutki uboczne po wyrzuceniu centralnego tłumika (poza tym że będzie głośniej) ?

 

Dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pozwólcie, że odświeżę temat.

Generalnie poruszam się całkowicie stock'owym XT.

Nie zamierzam na chwilę obecną zmieniać ani DP, ani CP. Jedynie sam BB. Stąd też moje pytanie - czy zmieni/podkreśli to cokolwiek dźwięk mojego Leśnika? Na razie jest dla mnie troszeczkę za cicho.

Z uwagi na to, że szeregowi mundurowi dysponują ograniczonymi funduszami (tym bardziej mając do utrzymania rodzinkę ;) ) szukam czegoś w opcji "budżetowej".

Toteż rzuciły mi się w oczy na AlleDrogo:

http://allegro.pl/show_item.php?item=4210676419 - wybieram się nad morze, więc może zajrzę do sprzedającego  ;)

http://allegro.pl/show_item.php?item=4211442728 - przelot i podobno Sprzedający ma zamontowantey identyczny w swoim STi (może akurat jest na forum??) Domyślam się, że mój tak pięknie nie będzie bulgotał jak te modele Subarynek, ale...

 

No i jeszcze pewien Forumowicz ma do sprzedania BB Scorpion z tym, że czekam jeszcze na odzew.

W grę jeszcze wchodzi kupno jakiegoś uniwersalnego Mugena or something i przespawanie wieszaczków.

Jakieś rady?

 

Edit: Zapomniałem dodać, że w razie "W" w garażu leży mi kolektor różnoodległościowy z Legasia I , ale chyba nijak ma się jego montaż do uturbionego Forestera.

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam na chwilę obecną zmieniać ani DP, ani CP. Jedynie sam BB. Stąd też moje pytanie - czy zmieni/podkreśli to cokolwiek dźwięk mojego Leśnika?

 

tak, jak najbardziej. tylna puszka jest najbardziej odpowiedzialna za głośność i barwę. 

 

 

w garażu leży mi kolektor różnoodległościowy z Legasia I

 

uturbiony forester ma już kolektor różnoodległościowy, więc trzymaj ten legasiowy na inne "W" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,tzd :) To inne "W" miało już swój epizod w moim Obk ;) Niestety nie wymieniałem w nim BB, więc efekt bulgotania był bardzo wytłumiony:)

 

 

Co do puszeczki - jakieś propozycje?

No i przypominam, że 31 maja uderzam w rejony Twojego województwa (konkretnie Karwia) więc może będzie okazja się spiknąć jak to Pomorzanin i Góral :P

Edytowane przez radek_shin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genralnie nie wiem czemu ale Forki są albo ciche albo raczej mają brzydki dźwięk ;-)

Sam myślę nad czymś do siebie ale nie było jeszcze nic co powala na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genralnie nie wiem czemu ale Forki są albo ciche albo raczej mają brzydki dźwięk ;-)

Sam myślę nad czymś do siebie ale nie było jeszcze nic co powala na kolana.

no mialem swego czasu takie same przemyslenia... i wyszlo, ze sa poprostu "ciche" 

osobiscie dzwiek wydobywajacy sie spod maski przy mocniejszym depnieciu w gaz mi podoba sie baaardzo  :rolleyes:   :yahoo:  jednak w kabinie i z tylu jest raczej cicho (pomijajac kwestie swiszczenia szyb  ^_^   :biglol:  )

dlatego ja narazie odpuscilem kwestie drogich markowych BB i na dniach kupie cos z allegro  :P  w kwocie 200pln mozna juz dostac puszke, a jak kolega kilka postow wyzej stwierdzil i za 130 pln mozna nabyc "halas" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym, że ten hałas powinien odpowiadać także Tobie, Artur ;) Generalnie zastanawiam się także nad jakimś BB, który nie jest dedykowany do Subbiech, ale przy odrobinie pracy można go będzie doń dorzeźbić. A co myślicie o tych podanych przeze mnie w linkach do AlleDrogo?

Czemuż oj czemuż nie zapitalamy Civicami? ;) Byle mugen by pasował. A cicho to ja miałem w OBK z kolektorem z Legacy I. O dziwo kumpel poruszający się trzylitrowym dieslem BMW stwierdził, że przy piejdojnięciu Forka słychać jak "szóstkę" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle za zainteresowani sie znajda, chocby z czystej ciekawosci :) Kazde niestandardowe podejscie do tematu technicznego ma potencjalnie wysoka wartosc merytoryczna dla 'the forum' :)

 

Sent from my RM-994_eu_poland_1183 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napiszcie jeśli dojdzie do zakupu wasze odczucia z działania.

no dojdzie na dniach, potem znajac zycie bedzie musoial odczekac na kolejke do montazu  :mellow:  (cholerny brak czasu...  :(  )

 

Czekam na info, Artur, Co więcej - ja go zamontuję, jak tylko uda mi się go dostać w łapki. Nie omieszkam tego nagrać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prześledzeniu całego niniejszego wątku kupiłem jakiś czas temu do mojego 2.5 xt używany BB Prodrive WRSport z owalną końcówką. Efekt ? Jak dla mnie piorunujący. Bardzo niski, basowy bulgot na wolnych obrotach i przepiękny na wyższych ... Na poczatku wydawał mi się bardzo głośny. Miałem wrażenie, że straszę ludzi na ulicach. To efekt przesiadki z OEM-u. Myślałem nawet o powrocie do OEM, ale znajomi pasjonaci, którzy słyszeli moje "przejazdy" kategorycznie mi tego zabronili ;-) Później zauważyłem u siebie syndrom, o którym pisano już na forum tzn. teraz, po tym jak się do niego przyzwyczaiłem, uważam, że mógłby być trochę głośniejszy ;-). Obiektywnie: jak dla mnie BB idealny - przepięknie, basowo bulgocze, nie jest uciążliwy w trasie, nie męczy pasażerów (żona i trójka dzieci). Za to wspaniale podkreśla charakter boxera ... Polecam.

Edytowane przez subcharles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...