Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Mam zakładać H&S i nie kombinować czy macie inne propozycje? Proszę o radę (...)

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

owszem, brzmia fajnie, daja karte wstepu do Klubu frajerow wydechowych ( :mrgreen: ), ale rdzewieja jak kazde inne :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

za cene nowego H&S szukalbym innej alternatywy - przy odrobinie szczescia za cene samej koncowki kupisz cat back'a innej, mniej kawiorowej, firmy (najwyzej trafisz na jakas pasztetowa uzywke H&S, to wtedy moze byc :mrgreen: )

 

Co to jest cat back???

Zależy mi na fakturze na firmę, więc jest to ograniczenie...

cat back - to potoczna nazwa czesci ukladu wydechowego od down pipe do samego konca

 

wrxintakeexhaustdiagrammy3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

 

H&S jest overpriced w PL. Ja swoj zestaw (bb, downpipe + catpipe, centerpipe) sprowadzalem. Zaplacilem sporo mniej niz w PL, lacznie z przesylka, nawet liczac ceny listowe. No i H&S robi calkiem przyzwoite customy. Bede jeszcze u nich zmawial.

 

Z tym, ze ja szukalem specyficznego wydechu - bardziej cywilnego, niz wyjca.

 

Piotr

dokladnie... jak zobaczylem ceny na sunhouse.pl (czy cos takiego) i porownalem ich ceny do cen, ktore oferuje sam H&S (btw, z dostawa pod drzwi :smile: ), to mialem dokladnie taka mine: :shock:

 

chcialem kupic (bezposrednio od producenta) kompletny wydech H&S do GT (z wyzej wymienionych powodow - dzwiek + czlonkostwo w Klubie :mrgreen: ), ale natrafilem na pasztetowy cat back OMP i na tym sie skonczyla moja przygoda z H&S :smile:

 

 

p.s. kombinuje teraz co zalozyc do XT - ma byc rasowo, ale cicho... moze trafi sie jakis uzywany H&S, kto wie :mrgreen:

 

A gdzie się kupuje nowe H&S na fakturę, jeśli nie w sunhouse.pl lub w firmach je zakładających???

 

[ Dodano: Pon Gru 29, 2008 1:53 pm ]

(...)

Mam zakładać H&S i nie kombinować czy macie inne propozycje? Proszę o radę (...)

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

owszem, brzmia fajnie, daja karte wstepu do Klubu frajerow wydechowych ( :mrgreen: ), ale rdzewieja jak kazde inne :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

za cene nowego H&S szukalbym innej alternatywy - przy odrobinie szczescia za cene samej koncowki kupisz cat back'a innej, mniej kawiorowej, firmy (najwyzej trafisz na jakas pasztetowa uzywke H&S, to wtedy moze byc :mrgreen: )

 

Co to jest cat back???

Zależy mi na fakturze na firmę, więc jest to ograniczenie...

cat back - to potoczna nazwa czesci ukladu wydechowego od down pipe do samego konca

 

Obrazek

 

dzienks :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie się kupuje nowe H&S na fakturę, jeśli nie w sunhouse.pl lub w firmach je zakładających???

nie mam zielonego pojecia :mrgreen:

 

sprobuj napisac bezposrednio do H&S, mysle ze wystawiaja faktury (o ile tylko sa one uznawane w PL :roll: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam zakładać H&S i nie kombinować czy macie inne propozycje? Proszę o radę (...)

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

owszem, brzmia fajnie, daja karte wstepu do Klubu frajerow wydechowych ( :mrgreen: ), ale rdzewieja jak kazde inne :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

za cene nowego H&S szukalbym innej alternatywy - przy odrobinie szczescia za cene samej koncowki kupisz cat back'a innej, mniej kawiorowej, firmy (najwyzej trafisz na jakas pasztetowa uzywke H&S, to wtedy moze byc :mrgreen: )

 

Co to jest cat back???

Zależy mi na fakturze na firmę, więc jest to ograniczenie...

cat back - to potoczna nazwa czesci ukladu wydechowego od down pipe do samego konca

 

Bardzo przepraszam, ale niechcący kliknęło mi się źle i jesteś w ignorowanych przeze mnie. Jak to naprawić? Jeszcze raz sorki :-)

 

 

Obrazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić. Dzięki za zainteresowanie.

Mam cenę 2300 z założeniem wraz z vat 22% i podatkiem 19%. Wyjdzie jakieś 1500 z kieszeni... Tanio nie jest, ale za tę kaskę już na samochodzie i pełna gwarancja.

 

Dowiem się o nip. Czy chodzi o to, żeby gdzieś było PL? Jeśli tak to nie mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arosiak, ty swojego Forka po tych zmianach zmapowales?

 

mapować nie małpowałem,

Najpierw pewien bajeczny serwis zrobił porządek z moim Forkiem (silnik, zawias, hamulce, turbo itd), następnie z pomocą naszego najlepszego specjalisty Jako jesteśmy w trakcie podkręcania auta.

Robimy to ostrożnie i ciągle mamy jakieś niespodzianki, jak zrobimy wszystko i będzie tak jak być powinno to dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankoś, eddie_gt4,

bede zamawial niedlugo jeszcze graty z H&S, moge zamowic Wasze tez.

Faktura VAT, jezeli macie europejski NIP (VAT no) placicie bez VAT brytyjskiego (-19%). A faktury H&S daje piekne :-).

 

Piotr

w moim przypadku to byloby jak jechac z Wilna do Wa-wy przez Berlin, ale dzieki za propozycje :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arosiak, ty swojego Forka po tych zmianach zmapowales?

 

mapować nie małpowałem,

Najpierw pewien bajeczny serwis zrobił porządek z moim Forkiem (silnik, zawias, hamulce, turbo itd), następnie z pomocą naszego najlepszego specjalisty Jako jesteśmy w trakcie podkręcania auta.

Robimy to ostrożnie i ciągle mamy jakieś niespodzianki, jak zrobimy wszystko i będzie tak jak być powinno to dam znać.

No tak, zapomnialem ze ty tez jestes od pani Krysi z Gazowni :mrgreen:

 

[ Dodano: Wto Gru 30, 2008 10:05 pm ]

Mam do was pare pytanek:

 

- czy po wrzuceniu center-pipe bez puszek duzo glosniej jest, jak juz back box jest wymieniony (mam prodrive'a)?

- czy po powyzszym cos sie uwalnia wydech bardziej?

- te same pytania jesli chodzi o center-pipe z GT'99/00 z wyprutym katem (Forek MY'99 nie ma kata w center-pipe, jedynie mocna zwezke w puszce, a ponoc ten z GT'99/00 pasuje do Forka idealnie)?

- to samo pytanie, ale bez prucia kata?

 

Po ktorych z tych modyfikacji, jesli w ogole, jest konieczny remap?

 

I dodatkowe:

- ile srednio kosztuje uzywany dobry center-pipe?

- ile kosztuje uzywany w dobrym stanie center-pipe z GT'99/00?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to wszystko brzmi , jak dla mnie bardzo przyjemnie, delikatnie, w piękny sposób podkreśla dzwięk boxerka, na pewno dla nikogo dzwięk prodrivu nie będzie dokuczliwy

 

lewap, możesz załączyć jakiś plik z dxwiękiem? Będę zobowiązany.

Jeśli można, ile taka zabawka z założeniem kosztowała? Nowy czy używany? Gdzie kupić i założyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo,

w tym tygodniu zakladam centerpipe, to dam Ci znac.

Gdzies na forum czytalem, ze sam centerpipe nie ma wielkiego znaczenia dla poziomu halasu, bardziej backbox i odetkanie katow. Ja placilem za H&S ok. 350zł.

 

Piotr

 

U mnie właśnie tak było.

Największy przyrost hałasu był po wymianie backboxa na H&S.

Po założenie centerpipe (też H&S) zrobiło się już niewiele głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pewnie, ze moge byc. Pojade w gory przez Wroclaw.

 

Mam zreszta zaplanowana wycieczke, bo bardzo lubie to miasto, a nigdy nie mam okazji zostac dluzej.

 

Piotr

No to czekam na info, jak bedziesz przejezdzal. Na PW wedruje nr telefonu. Musze posluchac Forka z wymienionym center-pipem. A i zwroc uwage, czy zmieni sie cos w dynamice wozu - nie wiem, jak twoj Forek, ale te starsze mialy zwezke w center-pipe tam, gdzie inne Subaraki maja katalizator. Jesli u ciebie jest kat, to center-pipe bez niego tez powinien dac jakas poprawe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...