Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Olleo,

 

batalia z wydechem zakończona, mam Prodrive 2,5" z owalną końcówką który jeździł wcześniej w imprezie STI i do niej miał też haki przystosowane. Trochę jest schowany przez to pod zderzakiem , co mi się bardzo podoba. Pół godziny dłubaniny i tłumikarza i gotowe zamierzony efekt osiągnięty, forester ma czym oddychać i dźwięk jest znakomity, subtelny.

 

Kolega Pana Wołodyjowskiego jeżdzi turbo leśnikiem, wnioskuję więc, że się da :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nawiązując do tematu... co można wywalić z wydechu, ile ma tłumików wydech w Foresterze I S-turbo...? Ja zaobserwowałem tłumoka końcowego i wcześniej puszkę, ale wyglądającą bardziej jak katalizator drugi....?

 

Co mogę zrobić aby fajnie brzmiało a nie było za głośne?

@Hogi jak chodzi na tym tłumiku z GT?

 

 

Czy wskazane jest i daje cokolwiek montowanie strumiennicy? Na forum audi się sporo naczytałem, ze w silnikach uturbionych owszem można i ponoć to poprawia osiągi, ale montować trzeba po śroku wydechu, absolutnie nie zaraz za kolektorem w miejscu katalizatora powiedzmy... Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym związane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sama zmiana tłumoka końcowego na ten z GieTy zmieni odgłosik, w sensie, czy zacznę w końcu słyszeć silnik?

 

czy coś da jeżeli wymienię wydech w forku na ten z GieTy? w sensie czy zacznę słyszeć w końcu silnik? Czy "po partyzancku" póki nie będe robił profesjonalnie całego wydechu można wstawić jakiś sportowy lołkostowy tłumok, chodzi mi na razie o to aby trochę głośniej było za małą kasę (nie ma mowy teraz o wydatkach na furę - urządzam mieszkanie, kobita nawet o lołkoście słyszeć nie chce :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy opłaca się zatem kupować jakiś lołkostowy tłumik sportowy, oby pasował do pojemności i mocy...?

 

Chodzi o rozwiązanie partyzanckie zanim się w mieszkaniu urządze i kaskę na kompletny profesjonalny wydech będę miał, chodzi o to aby wydobyć trochę dźwięku z auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica chyba 55.

2,5 cala czyli ok. 60 mm

 

Ja miałem raz w GTeku zamiast ostatniego tłumika zwykłą rurę z nierdzewki o średnicy 70 mm.

Wrzask niesamowity. :mrgreen:

 

Żony też... :razz:

 

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 10:59 pm ]

korzenny, załóż sobie ten: http://www.tomson.com.pl/x_C_I__P_20230334.html

Urbanek miał taki w swoim forku i fajnie gadał. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam .... :oops: czy może ktoś, DUŻYMI LITERAMI i POWOLI wytłumaczyć świeżemu właścicielowi Forka, co tenże zyskuje na zmianie tłumika z fabrycznego na niefabryczny ?

Tylko sie nie śmiejcie ... pliz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat, W twoim forku, chyba zbyt wiele nie uzyskasz - brak turbo :sad:

 

[ Dodano: Czw Paź 02, 2008 4:26 pm ]

No i zamontowany wreszcie prodrive w moim forku :mrgreen:

Czyli da się, :wink:

 

Zawiozłem dzisiaj auto do Michała z MGmotorsport, po przyłożeniu backboxa z prodrive okazało sie, ze nie trzeba będzie skracać żadnych rur, itp. :mrgreen:

Wystarczy przespawać wszystkie 3 wieszaki w inne miejsca, oraz delikatnie podgiąć rurę ( zaznaczone na zdjęciu )

 

prodrivebackboxfa7.th.jpgthpix.gif

 

mocowanievy3.th.jpgthpix.gif

 

Wszystkie te zagięcia rury są potrzebne aby końcówka wychodziła prosto i pod dobrym kątem.

 

kocwkaxb4.th.jpgthpix.gif

 

Wydech nic nie wystaje poza zderzak, a nawet jest chyba bardziej schowany niż, oryginał. Całość wygląda bardzo ładnie :wink:

 

widokzbokury4.th.jpgthpix.gif

 

forekzadekvs2.th.jpg

 

Jak to wszystko brzmi :?: , jak dla mnie bardzo przyjemnie, delikatnie, w piękny sposób podkreśla dzwięk boxerka, na pewno dla nikogo dzwięk prodrivu nie będzie dokuczliwy :!:

Oczywiście lepiej mają przechodnie, bo na zewnątrz znacznie lepiej słychać wydech, ale w środku też czuć różnice :grin:

 

Mam nadzieje, że mnie dzisiaj nie przewiało od jazdy z otwartym oknem :twisted::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...