Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Czy ktoś miał doczynienia z Olsztyńską firmą robiącą dedykowane (i nie tylko) wydechy RM MOTORS ?? lub z ich wyrobami ?

Mają w swojej ofercie gotowy cały układ do forestera s-turbo i baaaardzo się zastanawiam nad zakupem.

 

http://rm-motors.pl/pl/kompletne-uklady-wydechowe/191-kompletny-uklad-wydechowy-subaru-forester-20.html

 

na zdjęciach wygląda IDEALNIE :) ale czy...... :

 

1 - czy nie będzie za głośny do codziennej jazdy ? (jest tylko na końcowym tłumiku) Czy policja zaraz mi dowodu nie zabierze...

2 - czy downpipe nie powinien być widocznie grubszy ? (z fotek wygląda jak by zaraz za flanszą od turbo była zwężka na wymiar reszty wydechu, a nie gruba "kaszanka")

 

z góry dzięki za podpowiedzi

Krzysiek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Nie strasz mnie, bo mnie montują we wtorek ;) w sumie wszystko co mówisz mi pasuje. Bulgotu się nie spodziewam, bo nie ma kolektora roznoodleglosciowego :( 

Będzie Pan zadowolony :D Ja przestawiłem się na tryb S i jest fajnie. Jak już będziesz miał zamontowany i trochę pojeździsz to jestem ciekaw twoich spostrzeżeń. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, eddie_gt4 napisał:

na jednej puszcze bedzie glosno... cos w tym stylu:

 

 

 

łaaadnie, tylko jakby na luzie nic nie słychać.... nie ma bulgotu. A może to tylko moje "nagłosnienie" w pracy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, klev napisał:

Witam.

 

Czy ktoś miał doczynienia z Olsztyńską firmą robiącą dedykowane (i nie tylko) wydechy RM MOTORS ?? lub z ich wyrobami ?

Mają w swojej ofercie gotowy cały układ do forestera s-turbo i baaaardzo się zastanawiam nad zakupem.

 

http://rm-motors.pl/pl/kompletne-uklady-wydechowe/191-kompletny-uklad-wydechowy-subaru-forester-20.html

 

na zdjęciach wygląda IDEALNIE :) ale czy...... :

 

1 - czy nie będzie za głośny do codziennej jazdy ? (jest tylko na końcowym tłumiku) Czy policja zaraz mi dowodu nie zabierze...

2 - czy downpipe nie powinien być widocznie grubszy ? (z fotek wygląda jak by zaraz za flanszą od turbo była zwężka na wymiar reszty wydechu, a nie gruba "kaszanka")

 

z góry dzięki za podpowiedzi

Krzysiek

 

 

Godzinę temu, dr.elich napisał:

Mam wydech robiony u nich w Forku. Co prawda nie ten gotowiec, ale konstrukcja zbliżona. 

Miałem downpipe ich produkcji 3 calowy. Pojechałem by dorobili resztę. Plan był taki, by był to maksymalnie cichy przelot. Niestety czasu zabrakło na wstawienie centera a ja się nie mogę wybrać. 

Na 1 tłumiku jest głośno - układ z 2 tłumikami moim zdaniem lepiej by się sprawdził. Center eliminuje uciążliwe "buczenie" w trasie (ponoć).

Ogólnie jestem zadowolony - stosunek cena/jakość bardzo dobry. Znajomy za moim poleceniem zakupił wydech do Lanosa WRX sedan i tam był problem ze spasowaniem.

Polecam Ci zadzwonić i pogadać i może pojechać do nich  by zrobili jak chcesz.

Ten downpipe jest ok - ma szeroki kołnierz jak trzeba. 

Pewnie zapytasz o nagranie wydechu - nie mam dobrego filmu z ładnym dźwiękiem.

Edit takie coś wygrzebałem:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Center eliminuje uciążliwe "buczenie" w trasie"

Jesteś pewien?

Miałem Forestera s-turbo (seryjnie w centerpipe ma tylko kryzę, bez tłumika) z backboxem prodrive i bardzo ładnie, choć cicho, ale czysto bulgotał.

Teraz mam 2.5XT z przelotowym downpipe, seryjnym centerpipe i backboxem prodrive - na wolnych obrotach lub stałych podczas jazdy (dość cicho) właśnie buczy zamiast bulgotać. Dopiero jak się depnie, to warczy jak V8.

Wydaje mi się, że to buczenie, to kwestia przelotowego downpipe'a, a centerpipe tylko tłumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2018 o 12:35, kokos napisał:

Będzie Pan zadowolony :D Ja przestawiłem się na tryb S i jest fajnie. Jak już będziesz miał zamontowany i trochę pojeździsz to jestem ciekaw twoich spostrzeżeń. 

No ale poznamy w końcu efekt w postaci jakiegoś nagrania, czy tak się będziecie licytować? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sierot napisał:

No ale poznamy w końcu efekt w postaci jakiegoś nagrania, czy tak się będziecie licytować? ;)

Ja właśnie siedzę w MGmotorsport. Robię FXT na WRC.

 

Warcy - mam nadzieje, ze zaraz zacznie

Rycy - to może w przyszłości

Cescy - deska rozdzielcza na kostce brukowej

;) 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Ja właśnie siedzę w MGmotorsport. Robię FXT na WRC.

 

Warcy - mam nadzieje, ze zaraz zacznie

Rycy - to może w przyszłości

Cescy - deska rozdzielcza na kostce brukowej

;) 

 

Dobre :)

 

Robisz cat-back? Czekamy na foty i nagrania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus, Panowie mam pytanie czy taki prodrive bedzie pasował do forestera 2.5 XT MY05, czy trzeba jakieś przeróbki zrobic?Średnica 2,5 cala. Jak kupowałem opisany był jako do wszystkich modeli imprezy turbo 2001-2007.

Pozdrox

P_20180320_093123_vHDR_Auto.jpg

P_20180320_093048_vHDR_Auto.jpg

P_20180320_093023_vHDR_Auto.jpg

P_20180320_093131_vHDR_Auto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, eddie_gt4 napisał:

 

Dobre :)

 

Robisz cat-back? Czekamy na foty i nagrania

Jest mega :D jutro foty i wrażenia. Ale mam inny problem: zrypal mi się bluetooth w aucie. Co sekundę (dosłownie) łączy się z telefonem i rozłącza. Wyłączałem telefon, wyłączałem bluetooth w aucie i nic. Teraz w domu podpiąłem telefon do głośnika bezprzewodowego i jest git, wiec to ewidentnie coś z autem. Szlag!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, loony napisał:

Czarno to widzę emoji6.png A poważnie to ładnie, tak cichociemnie..

Brakuje jeszcze dźwięku emoji4.png czy faktycznie jest cicho... czy tylko ciemno.

 

 

Nagram jakieś filmiki na zimnym i rozgrzanym. Moim zdaniem jest umiarkowanie cicho. Tzn nie ma siary podjechać do klienta. Mógłby być nieco głośniejszy, ale moim zdaniem moc musi nadążać za dźwiękiem auta ;-) W związku z tym jest optymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sierot napisał:

Up dotyczący obiecanego nagrania ;)

Sorry Chłopaki, ale mam takie urwanie głowy, ze jedyne co udało mi się nagrać to tylko na zimnym silniku, wiec na wolnych obrotach.

 

 

Edytowane przez Czarne_Koronkowe
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...