Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pasuje kolektor wydechowy z Imprezy 2.0 NA do Forka 2.0XT.

Do tej pory myślałem że skoro oba silniki mają kod EJ20 to kolektor wydechowy powinien pasować, bo to te same silniki tylko Forester ma turbo i IC dodatkowo.

Czy jestem w błędzie czy mechanik jest w błędzie mówiąc że kolektory zupełnie inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

Kilka lat temu dzięki przeczytaniu tematu "wydech do forestera" dobrałem wydech do swojego Forka, więc poszerzam dalej to kompendium wiedzy, problemy forek/impreza są te same.

Teraz moim pacjentem jest Impreza 2007' WRX.

Mam wydech przelotowy 3,5" od kolektora do końca, oczywiście lekka korekta mapy na 262KM, poprzedni właściciel kupił akurat taki rozmiar wydechu, bo trafił w dobrej cenie, (wiem, że przy tej mocy nie jest taki rozmiar konieczny). Generalnie chciałbym wymienić backbox bo strasznie drze ryja, nawet z silencerem i mam kilka pytań.

1. Czy po zdjęciach udałoby się odgadnąć co to za wydech (załącznik)?

2. Czy można zwęzić całkowity przelot 3,5" na końcowy BB przelotowy 2,5" lub 3"nie robiąc przy tym korekty mapy?

3. Czy większość wydechów końcowych dedykowanych do subaru jak prodrive, supersprint, H&S etc. jest przelotowa?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

 

 

IMG_20171015_220022.jpg

Edytowane przez Zarak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2017 o 16:32, Contor napisał:

Nie pasuje kolektor wydechowy z Imprezy 2.0 NA do Forka 2.0XT.

Do tej pory myślałem że skoro oba silniki mają kod EJ20 to kolektor wydechowy powinien pasować, bo to te same silniki tylko Forester ma turbo i IC dodatkowo.

Czy jestem w błędzie czy mechanik jest w błędzie mówiąc że kolektory zupełnie inne?

forek xt i forek n/a maja zupelnie inne kolektory wydechowe, tak samo jest w imprezach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎22 o 17:27, Zarak napisał:

Witajcie,

Kilka lat temu dzięki przeczytaniu tematu "wydech do forestera" dobrałem wydech do swojego Forka, więc poszerzam dalej to kompendium wiedzy, problemy forek/impreza są te same.

Teraz moim pacjentem jest Impreza 2007' WRX.

Mam wydech przelotowy 3,5" od kolektora do końca, oczywiście lekka korekta mapy na 262KM, poprzedni właściciel kupił akurat taki rozmiar wydechu, bo trafił w dobrej cenie, (wiem, że przy tej mocy nie jest taki rozmiar konieczny). Generalnie chciałbym wymienić backbox bo strasznie drze ryja, nawet z silencerem i mam kilka pytań.

1. Czy po zdjęciach udałoby się odgadnąć co to za wydech (załącznik)?

2. Czy można zwęzić całkowity przelot 3,5" na końcowy BB przelotowy 2,5" lub 3"nie robiąc przy tym korekty mapy?

3. Czy większość wydechów końcowych dedykowanych do subaru jak prodrive, supersprint, H&S etc. jest przelotowa?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

 

Dla potomnych, wydech to Invidia N1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Przeczytałem kilkanaście stron tego wątku i dalej nic nie wiem a sprawa jest prosta. Chcę żeby mój Forester sg 2.5 XT at z 2006 zaczął delikatnie bulgotać. Chciałbym zmienić tylko wydech końcowy. Jakie konkretne modele tłumików proponujecie?

 

Nie chcę aby był to uciążliwy bas a dźwięk na który zasługuje każde Subaru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Zachar napisał:

Witam wszystkich. Przeczytałem kilkanaście stron tego wątku i dalej nic nie wiem a sprawa jest prosta. Chcę żeby mój Forester sg 2.5 XT at z 2006 zaczął delikatnie bulgotać. Chciałbym zmienić tylko wydech końcowy. Jakie konkretne modele tłumików proponujecie?

 

Nie chcę aby był to uciążliwy bas a dźwięk na który zasługuje każde Subaru. 

 

H&S, Prodrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Zandeo napisał:

Czy wyżej wymienione tłumiki zmieniają coś w brzmieniu silnika bez turbo ? 

Oczywiście, że zmienią, ale czy na lepsze / gorsze, tego nie wiem. Prawdopodobnie na lepsze. Tu masz temat-rzekę w sprawie, przynajmniej domyślnie, nie-turbo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2017 o 09:51, Zachar napisał:

Chcę żeby mój Forester sg 2.5 XT at z 2006 zaczął delikatnie bulgotać. Chciałbym zmienić tylko wydech końcowy. Jakie konkretne modele tłumików proponujecie?

 

http://ulter.com.pl/pl/offer/dedicated/subaru/forester-i--ii_1998/suv/2-5-t_154kw/m/534/2716

 

s_1000_800_126-106-101rs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ForekXT napisał:

Ma ktoś z Was tego Ulter-a? Jest warty grzechu? Strasznie ciężko znaleźć coś fajnego, dedykowanego, p&p do Forka na rynku wtórnym, więc może nówka Ulter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, rydzada napisał:

Ma ktoś z Was tego Ulter-a? Jest warty grzechu? Strasznie ciężko znaleźć coś fajnego, dedykowanego, p&p do Forka na rynku wtórnym, więc może nówka Ulter?

 

Miałem w SF, całkiem podobnie w sumie brzmi do Prodrive. BTW, ten czarny na stronie ultera to właśnie mój ex ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, 555marcin napisał:

 

Miałem w SF, całkiem podobnie w sumie brzmi do Prodrive. BTW, ten czarny na stronie ultera to właśnie mój ex ;-)

Miałeś sam tłumik Ultera i reszta ori, czy center pipe, down pipe również przelotowe? Ja chcę póki co zrobić sam  tłumik i nie wiem, czy warto. Czy nie będzie to czasem wywalenie w błoto prawie tysiąca zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rydzada napisał:

Miałeś sam tłumik Ultera i reszta ori, czy center pipe, down pipe również przelotowe? Ja chcę póki co zrobić sam  tłumik i nie wiem, czy warto. Czy nie będzie to czasem wywalenie w błoto prawie tysiąca zł.

 

Sam końcowy, jak zależy Ci na przyjemnym bulgocie a nie ordynarnym darciu japy - polecam. Choć ja osobiście wolałbym używkę H&S/Prodrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, czy ten ulter to jest nierdzewka. Jeśli nie to zdecydowanie używka jw.
Z tego co wiem to nie jest nierdzewka. Ale jeśli chodzi wyłącznie i trwałość, to chyba powinien wytrzymać kilka lat? Rozumiem w nowym albo prawie nowym Forku, ale w takim trochę struclu jak 2006 to ma średnie znaczenie? Może się mylę?

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7184]555marcin[/mention] [mention=2050]rydzada[/mention] dzięki za odpowiedź. Szczerze powiedziawszy myślałem że znajdę coś tańszego i pewnie jeszcze trochę poszukam albo poczekaj aż pojawi się coś na forum
Możesz się nie doczekać. Ja juz pół roku poluję ;)

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz do @yaro - może Ci znajdzie taniej używkę nierdzewkę. Możesz jeszcze spojrzeć w ofertę RM Motors - mają nowe nierdzewki do Forka z tego co kojarzę tanio. Ja mam od nich cały wydech, ale końcowy robiony na zamówienie pod moje preferencje.

Edytowane przez dr.elich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dr.elich napisał:

Napisz do @yaro - może Ci znajdzie taniej używkę nierdzewkę. Możesz jeszcze spojrzeć w ofertę RM Motors - mają nowe nierdzewki do Forka z tego co kojarzę tanio. Ja mam od nich cały wydech, ale końcowy robiony na zamówienie pod moje preferencje.

Z Yaro jestem w kontakcie. Ostatnio sprzątnął nam ktoś spod nosa fajny kompletny wydech :( Do RM wysłałem krótkie pytanie, poczekamy, zobaczymy. Szkoda, że w 3-Mieście nikt się produkcją wydechów nie zajmuje. Albo czegoś nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...