Skocz do zawartości

Wydech do Forestera


Hogi

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo przepraszam .... :oops: czy może ktoś, DUŻYMI LITERAMI i POWOLI wytłumaczyć świeżemu właścicielowi Forka, co tenże zyskuje na zmianie tłumika z fabrycznego na niefabryczny ?

Tylko sie nie śmiejcie ... pliz ...

zyskuje piekny dzwiek :mrgreen:

 

Piękny i głośny. :mrgreen:

Ale nie natarczywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam zajefajny wydech koncowy. Prodrive od STI z owalna koncowka po przespawaniu trzech hakow podszedl prawie idealnie. Dzwiek zdecydowanie zajebasowy, takze slyszalny wewnatrz, aczkolwiek chyba tragedii z zona nie bedzie (to sie jeszcze okaze).

 

Tylko mam wrazenie, jakby moment na niskich obrotach spadl - mozliwe to, czy tylko zludzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zajefajny wydech koncowy. Prodrive od STI z owalna koncowka po przespawaniu trzech hakow podszedl prawie idealnie. Dzwiek zdecydowanie zajebasowy

 

Bardzo mnie to cieszy :wink: Co do odczuć w temacie głośności i momentu to ciężko powiedzieć, bo może to autosugestia a może rzeczywiście coś jest nie tak (co do spadku momentu to chyba niemożliwe).

 

Pozdrawiam,

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Chce seryjny wydech wywalić i wsadzić coś co będzie dość głośno i ładnie bulgotalo.

Chodzi o Foresia 2.0 XC (158KM) MY07' (jeszcze gwarancja) - tylko końcowy tłumik. Pisałem z panem od blitzpoland.pl, bo wydumałem że takiego Blitza Nur Spec S od imprezy wsadze do siebie, bo zadnego dedykowanego do mojego auta nie mają. Niewielkim problemem są same wieszaki, trzeba je przespawać na tłumiku żeby pasowały (tak pisał pan od Blitza) i podobno sprzedali juz trochę tych Nur Speców do Foresterów. Macie jekieś wiadomości i zdanie na temat takiej wymiany ? Czy różnica w dzwięku będzie i czy nie ucierpi na tym dynamika (nie wiem czy jakis producent ma w ofercie tłumiki do wolnossących silników 2.0 EJ20 - 158 KM)

 

Brać tego Blitza czy nie ? A może jakaś alternatywa ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jakis producent ma w ofercie tłumiki do wolnossących silników 2.0 EJ20 - 158 KM
Od piatku mam koncowke H&S. Nieglosny i pieknie podkresla dzwiek boksera.

Machoń, polecam Ci H&S - sam chciałem wsadzić do swojego Forestera (ten sam model), ale... go sprzedałem. Teraz mam 2.5 turbo i cały wydech 3'' z El-tec'a. Co do H&S, tu masz więcej info: http://www.sunhouse.pl/hands/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica chyba 55.

2,5 cala czyli ok. 60 mm

 

Ja miałem raz w GTeku zamiast ostatniego tłumika zwykłą rurę z nierdzewki o średnicy 70 mm.

Wrzask niesamowity. :mrgreen:

 

Żony też... :razz:

 

[ Dodano: Nie Wrz 28, 2008 10:59 pm ]

korzenny, załóż sobie ten: http://www.tomson.com.pl/x_C_I__P_20230334.html

Urbanek miał taki w swoim forku i fajnie gadał. :mrgreen:

 

 

Kupiłem coś podobnego , się zwało MUGEN czy jakoś tak. ze względu na hak, musiał być cofniety, a zeby nie palić plastików dorobiona została przedłużka z nierdzewki. wygląda fajnie, chodzi cudnie, mam do niego silencera, ale nie jest potrzebny. jak będe miał chwilę zrobię fotki i nagranie i wrzucę. Nie ejst to może jakieś super rozwiązanie, nie dodaje stada koni, ale chodziło mi na razie tylko o wydobycie dźwięku z silnika, cel osiągnięty!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hogi jak Ci została jeszcze ta suszarka z GTka to wkładaj ją do Forka, ja wsadziłem ostatnio i jest ogromna różnica!!!!

Ta forkowa od 4000obr już puchła i spadała moc

GTkowa popmpuje do odcinki i nie jest tak obciążona.

Samochód jeździ wyraźnie lepiej w górnej części obrotów.

 

Jeżeli chodzi o wydech to wywalone katy i pasztetowy tłumik taki jak Twój, musimy sie gdzieś spotkać to posłuchasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hogi jak Ci została jeszcze ta suszarka z GTka to wkładaj ją do Forka, ja wsadziłem ostatnio i jest ogromna różnica!!!!

Ta forkowa od 4000obr już puchła i spadała moc

GTkowa popmpuje do odcinki i nie jest tak obciążona.

Samochód jeździ wyraźnie lepiej w górnej części obrotów.

 

Jeżeli chodzi o wydech to wywalone katy i pasztetowy tłumik taki jak Twój, musimy sie gdzieś spotkać to posłuchasz...

 

Chętnie posłucham.

Serducho z GTka sprzedałem. :sad:

 

W pon. wyjeżdżam, będę uchwytny po Nowym Roku.

Odezwę się. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam .... :oops: czy może ktoś, DUŻYMI LITERAMI i POWOLI wytłumaczyć świeżemu właścicielowi Forka, co tenże zyskuje na zmianie tłumika z fabrycznego na niefabryczny ?

Tylko sie nie śmiejcie ... pliz ...

 

Po pierwsze ja również jestem świerzakiem i chciałem powitać Forumowiczów!

Po drugie jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera 2,5XT MY08 (jeszcze stara buda) i jedyne co mi na razie przeszkadza to nie gadający wydech. Chcę założyć (przynajmniej na razie) tylko tył. Większość ludzi poleca mi H&S. Chcę by rasowo mruczał, ale nie był głośny. Auto służy czasem jako dziecio- i żonowóz...

Mam zakładać H&S i nie kombinować czy macie inne propozycje? Proszę o radę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam zakładać H&S i nie kombinować czy macie inne propozycje? Proszę o radę (...)

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

owszem, brzmia fajnie, daja karte wstepu do Klubu frajerow wydechowych ( :mrgreen: ), ale rdzewieja jak kazde inne :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

za cene nowego H&S szukalbym innej alternatywy - przy odrobinie szczescia za cene samej koncowki kupisz cat back'a innej, mniej kawiorowej, firmy (najwyzej trafisz na jakas pasztetowa uzywke H&S, to wtedy moze byc :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

 

H&S jest overpriced w PL. Ja swoj zestaw (bb, downpipe + catpipe, centerpipe) sprowadzalem. Zaplacilem sporo mniej niz w PL, lacznie z przesylka, nawet liczac ceny listowe. No i H&S robi calkiem przyzwoite customy. Bede jeszcze u nich zmawial.

 

Z tym, ze ja szukalem specyficznego wydechu - bardziej cywilnego, niz wyjca.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

 

H&S jest overpriced w PL. Ja swoj zestaw (bb, downpipe + catpipe, centerpipe) sprowadzalem. Zaplacilem sporo mniej niz w PL, lacznie z przesylka, nawet liczac ceny listowe. No i H&S robi calkiem przyzwoite customy. Bede jeszcze u nich zmawial.

 

Z tym, ze ja szukalem specyficznego wydechu - bardziej cywilnego, niz wyjca.

 

Piotr

dokladnie... jak zobaczylem ceny na sunhouse.pl (czy cos takiego) i porownalem ich ceny do cen, ktore oferuje sam H&S (btw, z dostawa pod drzwi :smile: ), to mialem dokladnie taka mine: :shock:

 

chcialem kupic (bezposrednio od producenta) kompletny wydech H&S do GT (z wyzej wymienionych powodow - dzwiek + czlonkostwo w Klubie :mrgreen: ), ale natrafilem na pasztetowy cat back OMP i na tym sie skonczyla moja przygoda z H&S :smile:

 

 

p.s. kombinuje teraz co zalozyc do XT - ma byc rasowo, ale cicho... moze trafi sie jakis uzywany H&S, kto wie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Mam zakładać H&S i nie kombinować czy macie inne propozycje? Proszę o radę (...)

jak dla mnie, to produkty H&S (nowe) sa troche over-priced :roll:

owszem, brzmia fajnie, daja karte wstepu do Klubu frajerow wydechowych ( :mrgreen: ), ale rdzewieja jak kazde inne :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

za cene nowego H&S szukalbym innej alternatywy - przy odrobinie szczescia za cene samej koncowki kupisz cat back'a innej, mniej kawiorowej, firmy (najwyzej trafisz na jakas pasztetowa uzywke H&S, to wtedy moze byc :mrgreen: )

 

Co to jest cat back???

Zależy mi na fakturze na firmę, więc jest to ograniczenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...