Jump to content

Od czego zacząć zabawe z rajdami?

killerhdd
 Share

Recommended Posts

Czesć!

Mam 17 lat, prawo jazdy, a moją największą miłością jest Subaru (choć nie wszystkim się podoba taka konkurencja.... :D ) i rajdy samochodowe.

Poza tym wszystkim mam mały (duży?) problem. Chciałbym jakoś zacząć "rajdowanie" ale nie wiem od czego. Mieszkam w Łodzi i nawet jak coś się dzieje to i tak dowiaduję się za późno... :cry:

Czy ktoś może mi pomóc i napisać co mam robić i dać jakieś namiary na tego typu imprezki (byle w miarę blisko). Może w Łodzi działa jakiś klub/szkoła w którym mógłbym zacząć.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Witam, ale na pytanie dokladnie nie odpowiem, gdyz nie orientuje sie zbytnio w tym temacie :( .

Sprobuj cos z KJSami zaczac. SObie pojezdzisz i zobaczysz, czy ma sens w ogole zaczynac. Ale gdzie takowe sie odbywaja dokladnie, tego nie wiem. Mozesz sie spytac w Automobilklubie Lodzkim, o ile taki istnieje.

Pozdrawiam,

ThanJu

witam killerhdd-a, tak na marginesie mamy troche ze soba wspolnego (wiek, zamilowanie do subaru i rajdow), ja jeszcze prawka nie mam (17 lat w serpniu bede mial skonczone) ale juz snuje plany na przyszlosc tzn. chce zacza moje "rajdowanie" od kjs-ow, bo jest to jedyna droga do bycia kierowca rajdowym ktorym to chce zostac odkad skonczylem 13 lat. oczywiscie marzy mi sie super samochod (oczywiscie subaru :roll: ), mega bogaty sponsor i same zwyciestwa jednak sa to tylko marzenia i jak narazie nic pozatym. snujac te plany zachowuje odrobine realizmu gdyz nie wiadomo gdzie mnie zycie poniesie, moze wogole okaze sie ze jestem beztalenciem samochodowym i tylko moge kosiarka po trawniku jezdzic :cry: . jednak mimo wszystko bede staral sie walczyc o marzenia i je zrealizowac :)

Wszystkim zainteresowanych tematem i nie tylko, życze żeby spełniły się Wasze marzenia.

Dziękuję za odpowiedzi, ale może ktoś konkretniej mi pomoże? Automobilklub łódzki już znalazłem i w najbliższym czasie się wybieram popytać o szczegóły.

Interesują mnie też jakieś szczegóły dot. KJS-ów.

z poważaniem killerhdd

Ps. mk.si masz racje trzeba walczyć o marzenia, a w szczególności o TAKIE!

• Dyrekcja SIP

KJS to właściwy początek. Niezależnie skontaktuj się z SJS (www.sjs.pl) - instruktorzy mają dość dobre pojęcie o rajdach i pozzostają w stałym kontakcie ze "sceną". Szkjolenie w Kielcach napewno tez nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - pomoże.

Pomyślnego startu !

pzdr.

Zabawę z rajdami ( taki jest tytuł postu ), rozpoczął bym od metchboxów.

Potem LEGO, samochód na pedały, Rower z bocznymi kółkami, gocart, potem GT, WRX,STI.WRC, ITD, ITP. I VICE VERSA. Na koniec ŚP.

Siwy EX- pert.

PS. Zapomniał bym wspomnieć o WSW, MPO, ZPCHR, PZPR, UJ, AGH, HA HA>

Panie Waldemarze Biela z pana odpowiedzi wynika że ja wcale nie jestem taki "zielony" ... ponieważ metchboxy były w wieku około 3 lat i jednocześnie startowałem w Mistrzostwach Parków łódzkich w kategorii samochodów na pedały, co do rowerka z bocznymi kółkami to chyba byłem bardzo utalentowanym zawodnikiem bo mój sponsor od razu zafundował mi pojazd bez dodatkowych kółek. Gocartami troche jeździłem ale tor mi zwineli.... :(

A co do reszty (WRX,STI,WRC) to za parę lat bardzo chętnie. :D

Co do SJS i Kielc to bardzo chętnie ale może troche później....

No chyba że szkolenia będą prowadzone na STi albo chociaż na WRX-ach!

Czy jest mozliwość (odpłatnie oczywiście) przejechać się Imprezką po wspomnianym torze?

faktycznie najlepiej to od kjs. W łodzi jest automobil klub który mniej wiecej raz w miesiącu organizuje taka imprezę (jedną nawet wygrałem - nie chwaląc sie oczywiście :D:D:D ). Polecam Rajd Prząśniczka podobno najlepszy w tych okolicach. Telefon podadza ci w informacji, miałem do nich namiar ale straciłem go razem z telefonem :( i samochodem :evil:

• 3 weeks later...
Ok! Dam znać co z tego wyszło.

Proponuję poszukiwania zacząć od http://www.rajdy.hoga.pl. Najbliższy KJS w Łodzi jest... jutro. 23.03.2003, więcej informacji masz tutaj: http://antoine.zlosnik.pl/zot/www/kjs/lodz/23032003.htm a następny jest za dwa tygodnie w Tomaszowie - http://antoine.zlosnik.pl/zot/www/kjs/tm/06042003.htm - kurczę, może sam wezmę niedoszłego wurca i się kopnę :-)

Czy "niedoszłego wurca" - to jakaś trzecia noga ??? że chcesz się nią kopnąć. Nie znałem tego numeru. To jakieś sado macho ?????????

Legenda (dla Siwego):

- wurc - samochód klasy WRC

- niedoszły wurc - Celica ST205

- kopnąć się [do] - wybrać się.

Teraz, Siwy, odrób zadanie domowe i już będziesz wiedział, co poeta miał na myśli :-)