Skocz do zawartości

Od czego zacząć zabawe z rajdami?


killerhdd

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć!

Mam 17 lat, prawo jazdy, a moją największą miłością jest Subaru (choć nie wszystkim się podoba taka konkurencja.... :D ) i rajdy samochodowe.

Poza tym wszystkim mam mały (duży?) problem. Chciałbym jakoś zacząć "rajdowanie" ale nie wiem od czego. Mieszkam w Łodzi i nawet jak coś się dzieje to i tak dowiaduję się za późno... :cry:

Czy ktoś może mi pomóc i napisać co mam robić i dać jakieś namiary na tego typu imprezki (byle w miarę blisko). Może w Łodzi działa jakiś klub/szkoła w którym mógłbym zacząć.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ale na pytanie dokladnie nie odpowiem, gdyz nie orientuje sie zbytnio w tym temacie :( .

 

Sprobuj cos z KJSami zaczac. SObie pojezdzisz i zobaczysz, czy ma sens w ogole zaczynac. Ale gdzie takowe sie odbywaja dokladnie, tego nie wiem. Mozesz sie spytac w Automobilklubie Lodzkim, o ile taki istnieje.

 

 

Pozdrawiam,

ThanJu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam killerhdd-a, tak na marginesie mamy troche ze soba wspolnego (wiek, zamilowanie do subaru i rajdow), ja jeszcze prawka nie mam (17 lat w serpniu bede mial skonczone) ale juz snuje plany na przyszlosc tzn. chce zacza moje "rajdowanie" od kjs-ow, bo jest to jedyna droga do bycia kierowca rajdowym ktorym to chce zostac odkad skonczylem 13 lat. oczywiscie marzy mi sie super samochod (oczywiscie subaru :roll: ), mega bogaty sponsor i same zwyciestwa jednak sa to tylko marzenia i jak narazie nic pozatym. snujac te plany zachowuje odrobine realizmu gdyz nie wiadomo gdzie mnie zycie poniesie, moze wogole okaze sie ze jestem beztalenciem samochodowym i tylko moge kosiarka po trawniku jezdzic :cry: . jednak mimo wszystko bede staral sie walczyc o marzenia i je zrealizowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim zainteresowanych tematem i nie tylko, życze żeby spełniły się Wasze marzenia.

Dziękuję za odpowiedzi, ale może ktoś konkretniej mi pomoże? Automobilklub łódzki już znalazłem i w najbliższym czasie się wybieram popytać o szczegóły.

Interesują mnie też jakieś szczegóły dot. KJS-ów.

z poważaniem killerhdd

 

Ps. mk.si masz racje trzeba walczyć o marzenia, a w szczególności o TAKIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

KJS to właściwy początek. Niezależnie skontaktuj się z SJS (www.sjs.pl) - instruktorzy mają dość dobre pojęcie o rajdach i pozzostają w stałym kontakcie ze "sceną". Szkjolenie w Kielcach napewno tez nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie - pomoże.

 

Pomyślnego startu !

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawę z rajdami ( taki jest tytuł postu ), rozpoczął bym od metchboxów.

Potem LEGO, samochód na pedały, Rower z bocznymi kółkami, gocart, potem GT, WRX,STI.WRC, ITD, ITP. I VICE VERSA. Na koniec ŚP.

 

Siwy EX- pert.

PS. Zapomniał bym wspomnieć o WSW, MPO, ZPCHR, PZPR, UJ, AGH, HA HA>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Waldemarze Biela z pana odpowiedzi wynika że ja wcale nie jestem taki "zielony" ... ponieważ metchboxy były w wieku około 3 lat i jednocześnie startowałem w Mistrzostwach Parków łódzkich w kategorii samochodów na pedały, co do rowerka z bocznymi kółkami to chyba byłem bardzo utalentowanym zawodnikiem bo mój sponsor od razu zafundował mi pojazd bez dodatkowych kółek. Gocartami troche jeździłem ale tor mi zwineli.... :(

A co do reszty (WRX,STI,WRC) to za parę lat bardzo chętnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie najlepiej to od kjs. W łodzi jest automobil klub który mniej wiecej raz w miesiącu organizuje taka imprezę (jedną nawet wygrałem - nie chwaląc sie oczywiście :D:D:D ). Polecam Rajd Prząśniczka podobno najlepszy w tych okolicach. Telefon podadza ci w informacji, miałem do nich namiar ale straciłem go razem z telefonem :( i samochodem :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ok! Dam znać co z tego wyszło.

 

Proponuję poszukiwania zacząć od http://www.rajdy.hoga.pl. Najbliższy KJS w Łodzi jest... jutro. 23.03.2003, więcej informacji masz tutaj: http://antoine.zlosnik.pl/zot/www/kjs/lodz/23032003.htm a następny jest za dwa tygodnie w Tomaszowie - http://antoine.zlosnik.pl/zot/www/kjs/tm/06042003.htm - kurczę, może sam wezmę niedoszłego wurca i się kopnę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy "niedoszłego wurca" - to jakaś trzecia noga ??? że chcesz się nią kopnąć. Nie znałem tego numeru. To jakieś sado macho ?????????

 

Legenda (dla Siwego):

- wurc - samochód klasy WRC

- niedoszły wurc - Celica ST205

- kopnąć się [do] - wybrać się.

 

Teraz, Siwy, odrób zadanie domowe i już będziesz wiedział, co poeta miał na myśli :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...