Jump to content
Hogi

Sprawdzenie nr VIN

Recommended Posts

Przeszukuję od godziny szukajkę, techniczne i ogólne - nie mogę znaleźć.

Ktoś kiedyś wkleił adres strony gdzie można było wpisać nr VIN i podawane były wszystkie dane

łącznie z rokiem modelowym i kolorem nadwozia z jakim autko wyszło z fabryki.

To była jakaś "wschodnia" strona www.

Dzięki Adam. :mrgreen:

O to mi chodziło.

Można zamknąć.

filester

Ja mam jeszcze coś takiego http://www.subaru-sale.ru/vin/

no właśnie ten widziałem na forum

Dzięki.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

A po co zamykac?

mi wszystko wyszlo ok.

a tu tlumaczenie poszczegolnych pozycji:

model samochodu

kod modelu

kod nadwozia

kolor

kod koloru

silnik

naped

skrzynia

rodzaj nadwozia

zawieszenie

mam nadzieje ze nie strzelilem byka :wink:

Uff. U mnie się wszystko zgadza.

W zeszłym roku jak byłem na przeglądzie rejestracyjnym gość też miał jakis taki programik i mu wyszło, że mój WRX to 1.6 i to chyba nawet w kombi, ale sam powiedział, że ten ich program to raczej nie jest na 100% pewny.

Pozdr.

Hejka, czy mógłby mi ktoś to rozszyfrować ??? bo stronki mi nie za wiele pokazują.... :(

JF1GD70625L518106

Pozdro

Hejka, czy mógłby mi ktoś to rozszyfrować ??? bo stronki mi nie za wiele pokazują.... :(

JF1GD70625L518106

Pozdro

Carfax (nie mam konta, więc tylko ilość wpisów):

VIN: JF1GD70625L518106

Vehicle: 2005 SUBARU IMPREZA WRX STI

Records: 9 records found in the CARFAX Vehicle History database

Стартовая VIN: JF1GD70625L518106 Марка: IMPREZA (G11) Регион: USA Руль: LHD Дата: 2004/11/15 Модельный год: D ('05MY) Код компл.: GDFDYEH Код назн.: U4 Главн. опц.код.: TG Внешн цв.: WR BLUE MICA (02C) Внутр цв.: OFF BLACK (B20) BODY: SEDAN (S) ENGINE: 2500CC EMPI DOHC TURBO (257) TRAIN: FULLTIME 4WD (4W) MISSION: 6SP MANUAL TRANSMISSION (6MT) GRADE: STI (STI) SUS: NORMAL SUSPENSION (N/S)

Impreza STI z USA, wyprodukowana 15.11.2004, MY '05, koloru blue mica, sedan, 2.5T z VIb skrzynią biegów.

JF1GD70625L518106

Pozdro

Harvester, wysylam na PW

Wpisałem VIN'a mojego GT i rosjanie twierdzą, ża moje auto jest o rok starsze. Reszta się zgadza... O co kaman?

Wpisałem VIN'a mojego GT i rosjanie twierdzą, ża moje auto jest o rok starsze. Reszta się zgadza... O co kaman?

te strony podaja DATE PRODUKCJI auta, a nie date 1-ej rejestracji, ktora to masz wpisana w dowodzie :razz:

I tu się mylisz, eddie_gt4. Spisywałem z katy pojazdu, a tam jest rubryka 'rok produkcji'... i to się z ruskami nie zgadza :???:

charlot, może w karcie pojazdu znalazł się rok modelowy, a nie rzeczywisty rok produkcji, czyli np. auto było wyprodukowane w 2005, ale już było MY '06.

Za http://www.cars101.com/subaru/vin.html 10 pozycja w VIN, to rok modelu, a nie produkcji. Natomiast jak sobie rosjanie wyliczają datę produkcji, to tego nie wiem. W niektórych modelach (np. w N/A '07) na tabliczce znamionowej jest miesiąc i rok produkcji. Może u Ciebie też jest.

[EDIT] poprawka

I tu się mylisz, eddie_gt4. Spisywałem z katy pojazdu, a tam jest rubryka 'rok produkcji'... i to się z ruskami nie zgadza :???:

it's up to you tak myslec...

przecież w wątku gdzie Komancz ECU sprzedawał napisałem, że chyba masz MY96 i będzie pasować, to nikt mi nie chciał wierzyć. :razz:

Sprawdziłem upatrzone sub-auto w carfaxie i wyszło mi, że nie rekomendują go, bo samochód otrzymał "Salvage title/certificate". Ubezpieczalnia zarejstrowała "total loose", samochód był skradziony i uszkodzony "theft recovery & collision damage reported".

W przypisach "Salvage title/certificate" określa się jako szkodę >75% wartości, po której nie można zarejestrować auta w USA, ale w niektórych stanch rejstrują tak również kradzież ... przy czym na liście tych stanów nie ma Californi, a tam wszystko się działo.

Sprzedający oczywiście twierdzi, że samochód miał lekko uszkodzony zderzak, zdjęć z aukcji brak

Pytanie, czy to możliwe, że ukradzione i lekko draśnięte auto otrzymało "Salvage title/certificate"?

• Upvote 1

lekko draśnięte auto

A z czego wnosisz, skoro:

Ubezpieczalnia zarejstrowała "total loose"

oraz:

zdjęć z aukcji brak

:?:

Tego mniej więcej dotyczy moje pytanie

Przy czym nie chodzi o "total loose", bo to w tym przypadku oznacza wypłatę odszkodowania za kradzież, ale "Salvage title/cerificate" wg. CARFAX vs. "wgnieciony zderzak" wg. komisu

Oczywiście "niemanie" zdjęć z aukcji zniechęca do kupna (... wcześniej twierdzili że jest "100% bezwypadkowe")

Z drugiej strony inne auto, które spradzwałem, ma w Carfax czystą jak łza metrykę,

a też było ukradzione i miało lekko wgniecione błotniki i drzwi - te zdjęcia widziałem

BTW Czy jeżeli auto jest obecnie zarejestrowane w Polsce, a nie było po bożemu wyksportowane z USA (brak rejestu tego zdarzenia w Carfax) to czy mi coś grozi jako kupującemu?

Pozdrawiam,

M

Lucky Mike, Jeśli masz konto na carfaxie, mógłbyś mi sprawdzić ten number VIN ??? JF1GD70635L521323

Z góry dzięki, pozdrawiam.

[ Dodano: Sro Sie 20, 2008 9:00 am ]

Hogi, daj koledze Lucky Mike, pomuka plz ;]

cos rosyjska strona przestala banglac - czy to tylko u mnie blad czy u Was tez - gdzies przeniesli?