Skocz do zawartości

gdzie pompują azot?


damazie

Rekomendowane odpowiedzi

Ratunku,

 

niedawno dostaliśmy nowe koła z nowymi oponami, napompowanymi azotem.

 

dzisiaj połowa damazi pojechała do warsztatu (już z litości nie napiszemy z którego) gdzie nowe koła zostały założone tył na przód i odwrotnie. koła były oczywiście oznaczone, natomiast pan z warsztatu upierał się, że sprawdził ciśnienia i wyszło mu tak jak założył. moja pani zeznaje coś, że padła liczba "3.5". :shock:

tak więc teraz chcemy/musimy sami sprawdzić ciśnienie w oponach i - jeśli rzeczywiście będzie źle - wyrównać ciśnienia.

czy ktoś wie gdzie w Warszawie są warsztaty pompujące azot do kół?

 

 

PILNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratunku,

 

niedawno dostaliśmy nowe koła z nowymi oponami, napompowanymi azotem.

 

dzisiaj połowa damazi pojechała do warsztatu (już z litości nie napiszemy z którego) gdzie nowe koła zostały założone tył na przód i odwrotnie. koła były oczywiście oznaczone, natomiast pan z warsztatu upierał się, że sprawdził ciśnienia i wyszło mu tak jak założył. moja pani zeznaje coś, że padła liczba "3.5". :shock:

tak więc teraz chcemy/musimy sami sprawdzić ciśnienie w oponach i - jeśli rzeczywiście będzie źle - wyrównać ciśnienia.

czy ktoś wie gdzie w Warszawie są warsztaty pompujące azot do kół?

 

 

PILNE.

 

Kazdy porzadny zaklad pompuje co najmniej 78% azotu do kol. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękujemy za bardzo forumowo konstruktywne uwagi. :twisted::twisted:

ale...

trochę nam się spieszy.

nieśmiało liczyliśmy na jakiś adres...

 

za to w przyszłym tygodniu już z chęcią podyskutujemy normalne... :cool:

 

Calkiem smialo pojedzcie gdziekolwiek i napompujcie powietrzem. Obiecuje, ze opony nie zuzyja sie szybciej, nie wybuchna a auto bedzie prowadzilo sie dokladnie tak samo ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na grzyba wam ten azot?? :) Propouje podjechać na pierwszą z brzegu stacje benzynową wyposażoną w kompresor...tam pompują czymś lepszym, mieszanka azotu (78%) tlenu (21%) i innych (1% argon, neon, hel, metan, krypton, wodór).

 

Z tak profesjonalną mieszanką w kołach będziesz przynajmniej o 22 % szybszy i o 34 % bezpieczniejszy :) w końcu stosują to profesjonalisci :)

 

Sorki ale nie mogłem sie powstrzymać :)

 

Pozdro600

 

 

P.S

 

Łatwo się ludziom robi wodę z mózgu, lub azot z powietrza i za to jeszcze forsę kasuje.

No ale przynajmniej jest się trendi, dzejzi, czy jak to tam się teraz nazywa. :wink:

 

"trendi" to teraz sie chyba mówi na trendowatych :) z reszą nie wiem, nie nadązam za tym cukierkowym słownictwem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy jest wodór. Przejeżdżając przez kolczatkę, setkę się robi w 3,2 sekundy. :mrgreen::mrgreen:

 

Ale to chyba w zestawie trzeba miec flame kita :) i ziać ogniem z wydechu??? ....chyba ze mi sie coś pokiełbasiło :P

 

Pokiełbasiło. Wystarczy poczekać na burzę. :mrgreen:

 

 

Ratunku,

 

niedawno dostaliśmy nowe koła z nowymi oponami, napompowanymi azotem.

 

dzisiaj połowa damazi

 

Z tego co zrozumiałem to damazie są dwóch różnych płci, tak? Więc na całe damazie składają się dwa rodzeństwa bliźniaków? No bo połowy są takie same, a przecież w takim profesjonalnym wątku gdzie ułamki się liczą (ile azotu jest w azocie, bo 78% okazuje się za mało?), nie będzie żadnych przybliżeń, że mniej więcej połowa damaziów, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo harcerza ? :cool: :cool: :cool:

 

ten azot z powietrza nie wejdzie w reakcję z tym azotem z azotu ?

 

to tak zrobimy. dziękujemy.

Pompowanie kół czystym azotem to jest największe nabijanie klienta w butelkę (z azotem :wink: ) o jakim kiedykolwiek słyszałem.

Ale jak mówi mój znajomy oponiarz, który też nabija gdy się ktoś da: "każdy musi z czegoś żyć"...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z nabiciem opony helem ?? Jakieś różnice ??

 

 

Śmiechy chichy ale !

 

Jak napompowałem powietrzem z kompresora opony to po podgrzaniu we wszystkich ciśnienie rośnie ok 0,3 hPa

 

Teraz będę miał okazje znowu podczas ALT-u zgrzać opony, ale tym razem napompuje je azotem i zobaczę na ile temperatura ma wpływ na zmiany ciśnienia.

 

Jak kiedyś Az wnioskował, pompowanie azotem daje to że mamy gaz bez wilgoci która pod wpływem temperatury reaguje bardziej gwałtownie, natomiast jak w zakładzie wulkanizacyjnym mają dobry kompresor to powinien mieć skraplacz i filtr do wyciągania wilgoci ze sprężonego powietrza. Czyli miedzy azotem, a powietrzem nie powinno być różnicy i jest to zwykłe naciąganie. Dokładnie wam powiem po dokonaniu pomiarów bom sam ciekawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taka zmiana ciśnienia ma wpływ na własciwosci jezdne etc?? Watpie.... z resztą w każdym kompresorze para wodna sie skrapla w zborniku, wiec ileż tej wilgoci w tych kołach??

 

Bajki o azocie moim zdaniem są mocno przesadzone, tylko po to zeby nabić klienta...i to nie azotem...a w butelke :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...