Skocz do zawartości

Nadworny modelarz Subaru - FORUMOWA ZRZUTKA NA SPRZĘT


kriskristoffers

Rekomendowane odpowiedzi

KrisKristoffers przeciez nie prosil NAS o wsparcie tylko Dyrektora. A poniewaz my jestesmy chetni to, jeszcze raz, why not.

 

To sie porobilo,Fido__, ma duzo racji w tym co pisze,ja rowniez mam swoje hobby na ktore mnie nie stac i dlatego odpuscilem :roll: Jezdzilem troche w rajdach ale niestety brak sponsoringu zakonczyl moja kariere :lol:

 

Wiec jezeli jest tak ze ktos(KrisKristoffers, ) zwrocil sie do szanownej Dyrekcji o pomoc a Wojtek K, poderwal tlumy :smile: to dlaczego nie pomoc :?: A ze az tyle osob sie zebralo i kazdy w jakis sposob pragnie sie dolozyc to chyba nie ma w tym nic zlego.

Sadze ze kazdy z nas sklejal lub skleja jakies modele lub przynajmniej mial z tym do czynienia i zdaje sobie sprawe ze to nie takie proste jak sie wydaje,a jak Kris robi to w taki sposob i zdobyl juz pare tytulow mistrza to dlaczego mu nie pomoc :?:

 

Niech chociarz ktos (z tego co czytalem nie bedzie pierwsza osoba)z tego forum spelni swoje marzenia :cool:

 

O i to tyle :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 220
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie spoko spoko. Obie strony maja racje. Fido__, reprezentuje zdroworozsadkowy sposob myslenia i trzeba to zwyczajnie uszanowac. Jest w tym sporo racji. Idac dalej, z powodzeniem moznaby stwierdzic ze teraz kazdy z nas moze zalozyc watek o swoim hobby, pochwalic sie osiagnieciami i liczyc na wsparcie finansowe. Powstalby burdel i niezdrowa atmosfera: bo dlaczego tamtemu pomoglismy a mi nie chcecie.

 

Dobrze ujęte. Trafia w sedno.

 

 

Co do spełniania marzeń... nie rozumiem jak wyciąg może być marzeniem. Jego brak nie przeszkadza w hobby, nie przeszkadza w odnoszeniu sukcesów, co widać po dyplomach. To tylko udogodnienie, nawet nie środek do spełnienia marzeń. Może się mylę, ale jak na razie nikt mi tego nie wytłumaczył, co najwyżej wyszydzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem jak wyciąg może być marzeniem. Jego brak nie przeszkadza w hobby

 

to tak jak z naszymi samochodami, brak dodatkowych koników, pasów, rozpórek itd itd nie przeszkadza w zabawie w "rajdowca", ale po pewnym czasie chcialoby sie troche szybciej, bardziej profesjonalnie poczuc namiastke sportu. U Krisa chodzi o poprawe jak sądzę precyzji lakierowania i ogarniecie bajzlu w postaci osiadającego pyłku w mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, wróciła we mnie nadzieja. Macie zdrowe podejście i to mi się bardzo podoba. Spodziewałem się frontalnego ataku, a zaskoczyliście mnie na plus. Ufam, że Oskar dostanie swój model. Wtedy to wszystko nabierze prawdziwego sensu.

 

ja tez w to wierze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beben_wrc, moim zdaniem wyciąg to "karcher" zamiast "wiaderka i gąbki", a nie "dodatkowe konie." Zresztą jak ktoś jest świetny w robieniu modeli to jest technicznie uzdolniony, a taki wyciąg chyba można zrobić sobie samemu? Gdzieś nawet widziałem taki własnoręcznie zrobiony.

 

Jakoś nie widziałem, żeby mniej zamożni użytkownicy lub/i wyjątkowo oszczędni Subaru prosili o nowe części, ale widziałem jak sami robili dużo przy swoim aucie, nawet odnosząc rany, za co ich osobiście podziwiam, mimo, że z niektórymi średnio się lubimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem tak (możecie mnie zjeść żywcem na początku tygodnia) - w dupach wam się poprzewracało. Dorosły, zdrowy facet ma hobby. I to jest ok. Ale jeśli dorosłego, zdrowego faceta nie stać na hobby, to powinien albo zacząć więcej zarabiać, albo znaleźć sobie coś tańszego.

 

Jest milion jeden szlachetnych celów na które moglibyście wpłacić kasę. Hospicja dziecięce, schroniska dla zwierząt, dożywianie dzieci w wiejskich szkołach. Jak sobie wyobrażę ile dzieci mogłoby jeść obiady za ten aerograf, czy odkurzacz do oparów, to mnie [moderator czuwa] łapie.

 

.

 

a wiesz jak mnie wqrw bierze jak pomysle ile przepijam :?: :roll: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak mnie wqrw bierze jak pomysle ile przepijam :?: :roll: :mrgreen:

 

O Panie, druga Polske bysmy zbudowali gdyby tak ktos dal szanse odzyskania przepitej kasy :mrgreen:

 

Fido__, jest luz. Mysle ze ludzie generalnie kumaja czacze. Ja zgadzam sie z Toba - nie raz mam takie mysli: ja tu kurna tyle kasy puszczam na jakies szelki, spoilerki a ludzie mieszkajacy obok tak naprawde nie maja co jesc, starsi ludzie nie maja za co lekow kupic a dzieciom nie mozna zafundowac frajdy. Z drugiej strony mysle sobie. Skoro ja akurat mam mozliwosci, jakos tam mi sie wiedzie to dlaczego mam sobie odmawiac. A w tym przypadku dlaczego mam odmawiac drugiemu podobnie zakreconemu kolesiowi jak ja. Wszystko ma swoje granice oczywiscie. Ja kase szanuje i uwazam ze wiekszosc potrzebnych zabawek sam Kristofers bedzie musial sobie zakupic jesl chce miec wypasione studio w domu - Forum tylko troche pomaga, lekki pozytywny kop w dupe od szczescia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Dyrekcja nadal bez odzewu. :sad:

 

Lubię The Forum dlatego, że ludzie potrafią sie tak zaangażować w każdą akcję.

 

Fido__ to nasze pieniądze, robimy z nimi co chcemy.

Na Hospicjum wpłacam drobne datki i oddaję 1% podatku od kilku lat.

 

Możesz Ty zorganizować jakąś akcję charytatywną - zobaczysz, że nie zostanie bez odzewu.

 

ps. KrisKristoffers prosił o wsparcie Dyrekcję - bez odzewu.

A najwspanialsze jest to, jak spontanicznie zareagowało Nasze The Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wiesz ze cie lubie i cenie ale moze powinienes tego posta w sprawie kasy na szpitale i domy dziecka napisac do ministerstwa opieki spolecznej.

 

kris nikogo z nas nie prosil.sami zesmy sie wyrwali z ta propozycja wiec nie wieszaj na krisie psow.to ze ma zone dzieci i psa nie znaczy ze nie mozemy mu pomoc w jego hobby jesli mamy taka POTRZEBE

 

idac wiec twoim tokiem myslenia nie powinny odbywac sie zadne imprezy sportowe,olimpiady,rajdy etc poniewaz sa to pieniadze glownie od sponsorow ktorzy te zawody sponsoruja.tak wiec wydaje mi sie ze idac ta droga zabrniemy w ciemna jak dupa psa uliczke

 

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wiesz ze cie lubie i cenie ale moze powinienes tego posta w sprawie kasy na szpitale i domy dziecka napisac do ministerstwa opieki spolecznej.

 

kris nikogo z nas nie prosil.sami zesmy sie wyrwali z ta propozycja wiec nie wieszaj na krisie psow.to ze ma zone dzieci i psa nie znaczy ze nie mozemy mu pomoc w jego hobby jesli mamy taka POTRZEBE

 

idac wiec twoim tokiem myslenia nie powinny odbywac sie zadne imprezy sportowe,olimpiady,rajdy etc poniewaz sa to pieniadze glownie od sponsorow ktorzy te zawody sponsoruja.tak wiec wydaje mi sie ze idac ta droga zabrniemy w ciemna jak dupa psa uliczke

 

 

:twisted:

 

juz sie nawaliles :?: , bo zaczynasz madrze gadac :idea: (a na trzezwo Ci nei wychodzi :razz: :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wiesz ze cie lubie i cenie ale moze powinienes tego posta w sprawie kasy na szpitale i domy dziecka napisac do ministerstwa opieki spolecznej.

 

Z wzajemnością - też to wiesz. List do ministerstwa wysłałem ;-) A na poważnie, to większość została już powiedziana w tym wątku. I super fajne jest to, że mimo moich obaw, większość ma całkiem zdrowe podejście do tematu.

 

Celowo naraziłem się na gromy, żeby przedstawić drugą stronę medalu. Kto jak kto, ale Ty najlepiej wiesz, że sponsoring to relacja dwóch stron. I tak naprawdę nie dostajesz niczego za darmo, ale obiecujesz, że będziesz miał wyniki, będziesz sławny i metka na Twoim kołnierzyku rajdowym kiedyś zaprocentuje. I głównie dlatego sponsorzy są skłonni wpierać Cię w Twoich działaniach sportowych.

 

Sam jestem fanem wszelkiej własności i szacunku do tego na co ktokolwiek wydaje pieniądze. Ale w ten nieco prostolinijny sposób, chciałem zmobilizować obie strony do myślenia, w miejsce jakiegoś niekontrolowanego pędu, w którym już zaczęła się licytacja i rzucanie kwotami. Więcej umiaru Panowie, więcej umiaru...

 

Pomysł z Oskarem jest super i będę go tu akcentował co drugie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałem przeprosić za zamieszanie. Moim celem nie było nikogo naciągnąć, po prostu przedstawiłem swoją sytuację i zamiłowanie do marki Subaru. Większość z Was jest szczęściarzami, bo mają swoje właśne Suabru w skali 1:1 - a jqk czytam "problemy" typu "czy kupić drugiego forestera"? to mnie trak szlafia, bo chciałbym mieć taki dylemat.

 

Trochę mi przykro słysząc "jak za drogie hobby to znajdź inne hobby lub lepszą pracę". To nie jest takie proste, mam żonę pracuję uczciwie (bo jestem urzędasem) i nie mogę np. z dnia na dzień rzucić wszystkiego i pojechać do Irlandii.

 

Wiecie, że poprosiłem o pomoc Dyrekcję i nawet SWRT, ale mnie lekko zlekceważyli, a ja jestem dumny z tego co robię.

 

Nawet nie wiecie jakie to uczucie kiedy odbieram dyplom i medal, a na klacie widnieje logo Subaru? Mogę z pełnym przekonaniem stwierdzić, że jestem jedynym modelarzem w Polsce, który buduje tylku Subaru Imprezy. Jak koledzy pytają, czy mi się nie nudzi budować w kółko te same modele z takich samych części to wiecie co odpowiadam? "nie nie nudzi mi się, bo każdy model jest w innych barwach i ma inną kalkomanię :mrgreen:

 

Ja nie potrafię wyjaśnic w czym tkwi fenomen marki Subaru, ale mam kompletnego zajoba na jej punkcie. Cieszę się, że jestem w Waszych szeregach i bardzo dziękuję Wam za wsparcie duchowe i materialne - postaram się w godny sposób spłacić kredyt zaufanie którym mnie obdarzyliście.

 

Ktoś zapytał czy nie zniknę z forum? Nie, nie zniknę i chciałbym się dalej udzielać w tym wspaniałym gronie i jak ktoś wspomniał powyżej pomoc działa w obie strony - z chęcią mogę przeznaczyć jakiś model na aukcje, a uzyskane pieniążki przeznaczyć dla kogoś potrzebującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj jednak badziewia - dlatego proponuje ci ten profesjonalny za ok 500 zeta [jak tzreba to doleje - to i tak bedzie tylko jedno "tankowanie w CPN". Nie wymiekaj - jest naprawde dobry. Chyba ze masz na oku cos jeszcze lepszego. To TY bedziesz nim malowal.

Natomiast kolejka z pewnoscia sfinansuje ci zakup komory lakiernicznej i moze dobrej sprezarki

 

Rozmawiałem z kumplem i powiedział, ze z wydatkiem na dobre aero trzeba liczyć się z wydatkiem na nowy kompresor. Kompresor mam taki 263840462

 

i do zasilania "gorszych" aero jest w sam raz. Aero i tak trzeba co rok kupić, wieć kupiłbym te tańsze i nową dyszę do aero które mam teraz? Co o tym sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z Oskarem jest super i będę go tu akcentował co drugie zdanie.

 

 

jam ci to nie chwaląc sie uczynił :roll:

 

 

tzn, wymyślił :wink:

 

Oskar jest naprawdę dla wielu z nas debeściakiem i warto ładowac w jego leczenie każdą kasę :!:

zwłaszcza, jeśli przynosi rezultaty :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido wiesz ze cie lubie i cenie ale moze powinienes tego posta w sprawie kasy na szpitale i domy dziecka napisac do ministerstwa opieki spolecznej.

 

Z wzajemnością - też to wiesz. List do ministerstwa wysłałem ;-) A na poważnie, to większość została już powiedziana w tym wątku. I super fajne jest to, że mimo moich obaw, większość ma całkiem zdrowe podejście do tematu.

 

Celowo naraziłem się na gromy, żeby przedstawić drugą stronę medalu. Kto jak kto, ale Ty najlepiej wiesz, że sponsoring to relacja dwóch stron. I tak naprawdę nie dostajesz niczego za darmo, ale obiecujesz, że będziesz miał wyniki, będziesz sławny i metka na Twoim kołnierzyku rajdowym kiedyś zaprocentuje. I głównie dlatego sponsorzy są skłonni wpierać Cię w Twoich działaniach sportowych.

 

Sam jestem fanem wszelkiej własności i szacunku do tego na co ktokolwiek wydaje pieniądze. Ale w ten nieco prostolinijny sposób, chciałem zmobilizować obie strony do myślenia, w miejsce jakiegoś niekontrolowanego pędu, w którym już zaczęła się licytacja i rzucanie kwotami. Więcej umiaru Panowie, więcej umiaru...

 

Pomysł z Oskarem jest super i będę go tu akcentował co drugie zdanie.

 

 

fido mysle ze sie zgadzamy w 100% i to jest super.akcja byla spontaniczna i przyniosla cel .mysle ze to tyle.

jesli chodzi o hajs dla oskara jesli potrzebny niech guma pisze.

 

zawsze jest milo czytac ze jest sie fajnym gosciem no a i poczucie wlasne wspaniale rosnie i nawet juz subaru nie trzeba jezdzic tylko skoda wystarczy :mrgreen:

 

pozdrawiam wszystkich serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o hajs dla oskara jesli potrzebny

 

Jeśłi mogę prosić o napisanie tekstu do aukcji, bo chciałbym dać coś od siebie. Pieniązki przeznaczam dla Oskara. Proszę o parę zdań do tego, bo mi opisy aukcji w ogóle nie leżą:

 

ksiaz06.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fido - sorki - trochem sie uniosl.

Zasponsorowalem krisa - tak jak wiele razy sponsorowalem rozne sytuacje [na tym forum - 1 % podatku przeznaczylem na schronisko dla zwierzat]. Byla to akcja tego forum.

Zawsze odpis przeznaczam na jakis cel.

Nie jestem obojetny na sieroca dole, na glodne psy czy koty.

Na marginesie dokarmiam 13 kotow co sie na Wyscigach zadolowaly.

Kasa jest po to by ja wydawac, by sie cieszyc z jej korzysci.

A zycie jaet takie nudne i szare ze czasami warto zaszalec i zasponsorowac fana subaru na przyklad.

Jak kris wystawi jakis model na licytacji to wezme udzial.

Kris - mam taki dylemat jak przedstawiles "czy kupic druga impreze - tym razem wrx 2,5".

O sprezarce pomysle - przejde do ciebie na priva. Tera ide na spotkanie osiedlowe gdzie spolecznie -bez kasy - sie udzielam. Tez mozna powiedziec "a po co to robisz"???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od razu Bart daje mi PW i mowi ze moze on mi swoje prace pokaze i tez zasponsoruje. Oczywiscie to byl zart, ktory tez dobrze odebralem ale zart dajacy troche do myslenia.

 

A tam żart od razu :roll: :wink:

Powiem tak, cenie Krisa za to że ma swoją pasję i chce ją rozwijać. Cieszy mnie to że forum chce pomóc, bo w końcu na tym to powinno polegać. Po prostu jesteśmy zwartą grupą i pomagamy sobie wzajemnie. Ale też musimy pamiętać że nie możemy wpadać z jednej skrajności w drugą. Moim zdaniem każdy ma swoje marzenia, jedni nie mogą ich spełnić w chwili obecnej z różnych względów. Ale ile radości daje możliwość osiągnięcia celu :mrgreen:

Piszecie o głodujących, chorych i jest tutaj też dużo racji.

Forum sobie ma pomagać i do nas należy decyzja czy pomagamy czy nie w danym momence i na dany cel. Dlatego uważam że robienie listy kto wpłacił moim zdaniem jest kiepskim pomysłem. Chcesz dać to wpłacasz podając nick'a a PW istnieje też od tego aby podziękować za wpłate.

Były już różne akcje ale na tą moim zdnaniem nie ma co już wpłacać bo jej cel wydaje mi sie że został osiągnięty.

 

A tak btw to zbieram na EVO :roll: :cool: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...