Skocz do zawartości

Sprzęgło Impreza Wrx 2006


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Martwić może nie ale na pewno trzeba sprawdzić. Może linka gdzieś ociera i piszczy i pedał chodzi z oporem? :roll:

 

linka? :shock: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mechanizm sprzęgła trochę piszczy...

Ogólnie sprzęgło "chyba" jest bardziej twarde...

A wczoraj coś mi rzęziło( :lol: ) pod pedałem sprzęgła...-później przestało :roll:

 

Mam się martwić?? :roll: :wink:

Też tak miałem. Skończyło się (w ramach gwarancji) zrzuceniem skrzyni biegów i przesmarowaniem czegoś tam (w sprzęgle :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdybam z tego co widzę w poście ale chyba lepiej zacząć od rzeczy prostszych a nie wymieniać od razu całe sprzęgło,prawda?

 

tam nie ma linki, o to mi chodziło :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w mojej imprezie wrx 2006 ze zgrzytem ( choć nie zawsze ) wchodzi wsteczny, nie pomaga wrzucenie na luz lub na pierwszy bieg.

Najczęściej pomaga wrzucenie dwójki a następnie wsteczny - wchodzi bez zgrzytu. Nie zauważyłem w tym żadnej powtarzalności tego zjawiska, nie ma znaczenia czy silnik zimny czy ciepły itd.

Czy to oznacza koniec sprzęgła?

Przebieg ok. 32 kkm, czasem upalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyło się (w ramach gwarancji) zrzuceniem skrzyni biegów i przesmarowaniem czegoś tam (w sprzęgle :?: )

 

Ostatnio byłem u Emila, mieli coś tam smarnąć (nie pomogło). skrzynie mają zdjąć na przeglądzie za 5 tys. km :roll:

 

Wolę się spytać co o tym sądzicie, aby nie pogorszyć sprawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZA666, w moim przypadku po dwóch nieudanych próbach (coś tam posmarowali i nie pomogło) postanowili jednak zrzucić skrzynię, coś tam posmarowali i już jest git.

Podobało mi się, że nie wciskali mi, że jest ok. Eliminowali po kolei wszystkie możliwe przyczyny skrzypienia. W końcu zdiagnozowali problem, naprawili i wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...