Skocz do zawartości

Sprężyny od bębnów ręcznego


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc z Żabą w Mojej Ulubionej Autoryzowanej Stacji Obsługi dowiedziałem się, że pan wymienił szczęki ręcznego, ale ręcznego nie naciągnął, "bo sprężyny są tak zeżarte że jak się go zaciągnie to nie odpuści".

 

Już nie komentuję tego, że - umówiwszy się 2 tygodnie wcześniej - odstawiłem auto zlecając naprawienie niedziałającego ręcznego, czego (autoryzowany) serwis nie zrobił, bo nie (dla dociekliwych: ale za "robociznę" nie prowadzącą do niczego skasował).

 

Więc płacąc za naprawę ręcznego dowiedziałem się, że sam sobie muszę naprawić ręczny.

 

Mam w związku z tym pytania:

- skąd wziąć nowe/dobre sprężyny (i - ewentualnie - linki) do ręcznego

- czy mimo wszystko da się wykorzystać stare

- ktoś przeprowadzał już reaktywację ręcznego i może się podzielić spostrzeżeniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba uważać, jak to się robi - michal na Ringu o mało nie wypakował w bandę, bo mu z niewiadomych powodów w trakcie jazdy zablokował się hamulec w jednym z kół, właśnie w efekcie złego montażu tej sprężynki :twisted:.

 

Nie chce mi się już prostować bzdur jakie Michałowi "sprzedał" serwis w Krk. Michał po dłuższym upalaniu zostawił auto na hamulcu ręcznym :!: i zagotował wszystko co w środku bębna jest. Sprężynki się zrobiły druciane :lol: i zaprzestały ściągania szczęk .Co dało skutek taki jaki dało......Michał zrozumiał po dłuższym czasie a Ty nadal opowiadasz starą wersję :mrgreen: Może jedno ktoś zapamięta jak upalasz przez ileś km to nie gaś auta przez parę minut i NIE ZACIĄGAJ HAMULCA RĘCZNEGO...bo ci sprężynki ....itd

 

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...