Jump to content

Ceny używanych na www.subaru.pl

Azrael
 Share

Recommended Posts

Dlaczego używane Imprezy na stronie szczególnie GT maja takie dziwne ceny. Często są droższe od WRXów z tego samego rocznika. Na model na który ceny wywoławcze zwykle opiewają na 60-70tys. na stronie SIP ceny opiewają na 90tys. Czy to niejest dziwne? Jest conajmniej jedno GT z 2000 roku które widzę od conajmniej paru miesięcy i ciagle z chorą cena powyżej 100tys. Czy te ogłoszenia rzeczywiście maja na celu sprzedaż tych aut?

Azrael

• Dyrekcja SIP

Strona jest udostępniona dla wszystkich, więc nie mamy wpływu ani na ceny wywoławcze, ani na ich realność. Ceny na GT powyżej 100.000 istotnie są mało realne - byc może niektórzy potencjalni sprzedawcy maja zbyt dobrze w pamięci czasy, gdy samochód używany (np. 125 albo wręcz 126 !) był droższy od nowego.

Inna mozliwość, to przypadek, gdy w samochód zostało zainwestowane mnóstwo pieniędzy w wyposażenie dodatkowe - tek fakt powinien byc jednak odnotowany w opisie auta.

pzdr.

Moja teoria jest taka - ktoś wcale nie chce sprzedać samochodu, jeździ nim i jest zadowolony, jednak wystawia go z ceną mocno astronomiczną i może akurat trafi się jakiś maniak subaru gotowy zapłacić za takie akurat auto 150% ceny rynkowej..- wtedy z "pocałowaniem ręki" sprzeda i finansowo na tym najgorzej nie wyjdzie. Ogłoszenia na subaru.pl są przecież bezpłatne.

Pewien własciciel warszawskiego auto-komisu opowiadał mi niedawno, że czasem ludzie wyjeżdżając na dłużej (np.na miesiac do Acapulco :) ) wstawiają auto do komisu z ceną "kosmiczną". Nie muszą płacić za parking, a o auto ktoś dba itd. Jakież jest ich zdziwienie, gdy po powrocie czekają na nich pieniądze zamiast auta, w którym nawet zostawili ulubione płyty i mape nie licząc sie w ogole z mozliwoscią sprzedaży.

pozdr

Szerlok H. z Wielkoplski

Moja opowieść jest jak najbardziej oparta na faktach poza wątkiem Acapulco (pierwsze, co mi przyszło do głowy, chodziło o jakiś wyjazd zagraniczny). Własciciel był tak zadowolony, że nie tylko nie domagał się zwrotu rzeczy z samochodu, ale i dorzucił sprzedawcy do marży 500 zł "za fatygę".

pozdr

Ja tam nie jestem pewien, czy powinno byc dozwolone wpychanie tam ogloszen samochodow nie-szesciogwiazdkowych. :? W koncu to strona SUBARU i dlatego nazywa sie SUBARU.PL i SUBARU to wszystko, co sie tu uprawia! A nie jakies Passaty....

No ale to moje zdanie,

ThanJu

• Dyrekcja SIP

Drogi Than !

Ogłoszenia o "obcych" markach na naszej stronie są zazwyczaj wynikiem planowanej zmiany posiadanego samochodu na Subaru. Czyż istotnie nie powinniśmy pomagać przy realizacji tak szlachetnego celu :D

pzdr.

• 2 weeks later...

Szanowna Dyrekcjo, jeżeli zamówiłem Forestera a mam do sprzedania skuter i mieszkanie, to mogę skorzystać ze strony SIP ?

Sprzedaje mieszkanie bo mi brakło na auto.

Spoko kochani...... mam przyczepę campingową.

Siwy

• Dyrekcja SIP

A żona o sprzedaży mieszkania już wie :?:

Skuter z ,turbo czy bez :?:

Umieścić zawsze można, musimy tylko uruchomić kategorię "nieruchomości" (BEZ PODTEKSTÓW)

• 2 weeks later...
Ogłoszenia o "obcych" markach na naszej stronie są zazwyczaj wynikiem planowanej zmiany posiadanego samochodu na Subaru. Czyż istotnie nie powinniśmy pomagać przy realizacji tak szlachetnego celu :D

Czyli jak ktoś sprzedaje Subaru, to szanowna Dyrekcja powinna przeszkodzić w tak nieszlachetnym zamiarze, bo delikwent może kupić inną markę.

W sumie to co ja bredze, kto by chciał... :wink:

• 6 months later...

A czy szanowna dyrekcja mogłaby usunąć moją Subarynkę z tej strony, czuję się trochę niezręcznie, bo Marek Adamski mi już go spredał. TO ta SI My1999 SW Niebieska 2.0 130kM :-) Byłbym dosgonnie wdzięczny :-). Widać także która to po moim avatarku :-)