Jump to content

Wiskoza, sprzęgło? Co przypaliłem?? I czy mam się martwić??

Kura
 Share

Recommended Posts

Cześć!!

Jak w temacie...

Zapiąłem dwa boki na miękkim gruncie z włączonym reduktorem...

Zatrzymałem się na chwilę, zaciągnąłem ręczny, wyszedłem z autka, za chwilę nie pamiętając o zaciągniętym ręcznym postanowiłem zamielić kółkami na błocie... Moment startu trwał 5 sekund, przejechałem ze trzy metry i z przerażeniem się zatrzymałem...

Poczułem zapach spalenizny...

Cykor mnie obleciał...

Proszę o ocenę sytuacji...

Thx,

Robert

Moment startu trwał 5 sekund
Zaśmierdziała tarcza sprzęgła. Wiskoza nie wydziela zapachu bo ma inną konstrukcję niż sprzęgło.

Zaśmierdziała tarcza sprzęgła. Wiskoza nie wydziela zapachu bo ma inną konstrukcję niż sprzęgło.

Dziękuję Kruku, a czy sama wiskoza mogła oberwać ??

Thx

Zgadza się ale zblokowanie tylnych kół ręcznym i mielenie przednimi to dla wiskozy masakra i lepiej tego unikać. Jak robisz nawrotki na ręcznym to też z wciśniętym sprzęgłem.

ja tak kiedys bmw zrobilem (byla zeszperowana) jedno co sie spalilo to klocki z tylu:P podejrzemam ze przegwalciles reczny ktory az taki mocny nie jest :PP

Dziękuję Kruku, a czy sama wiskoza mogła oberwać ??

Thx

Przygrzana wiskoza śmierci "spalonymi skarpetkami" . :mrgreen:

Cześć!!

Jak w temacie...

Zapiąłem dwa boki na miękkim gruncie z włączonym reduktorem...

Zatrzymałem się na chwilę, zaciągnąłem ręczny, wyszedłem z autka, za chwilę nie pamiętając o zaciągniętym ręcznym postanowiłem zamielić kółkami na błocie... Moment startu trwał 5 sekund, przejechałem ze trzy metry i z przerażeniem się zatrzymałem...

Poczułem zapach spalenizny...

Cykor mnie obleciał...

Proszę o ocenę sytuacji...

Thx,

Robert

Ciesz się, że nie masz Legasia w automacie :) Po kilkunastu ciasnych jedynkowych zakrętach na mokrym asfalcie śmierdzi palonym sprzęgłem na zewnątrz i w środku :) O tym, że nawiew w środku przestaje dmuchać chłodnym (o ile się nie załączy klimy) nie ma nawet co wspominać...

A co do twojej wiskozy - jak działa, to znaczy że przeżyła. A czy działa szybko ocenisz ruszając na luźnej nawierzchni. Nie będzie dziwnych szarpań / dźwięków - to wszystko ok. Choć coś takiego życia jej raczej nie wydłużyło...

cypis ręczny piekielnie mocny jest :wink: Miałem podobną chwilę zapomnienia ale mi nie ruszył. Stanął w miejscu :grin:

U mnie dochodzi reduktor, czyli mocniejsze przełożenie

i tarczobęben, który według teorii mojego kolegi rajdowca słabiej trzyma, bo jest mniejszy niż standardowy bęben...

I na koniec stan techniczny ;) Przymierzam się do zmiany tarczobębnów, bo tarczom brakuje już tylko 0.5 mm do minimalnej grubości... :D

Czyli była szansa zamielenia na ręcznym...

Pozdrawiam!!

tez w bmw mialem tarczo bebeny poddalem sie z serwisowaniem tego poraszka i tyle ....ja za 2 razem jak je zmielilem to juz nie bylo co naprawiac wiec to wymnotwalem w czorty :)))

tez w bmw mialem tarczo bebeny poddalem sie z serwisowaniem tego poraszka i tyle ....ja za 2 razem jak je zmielilem to juz nie bylo co naprawiac wiec to wymnotwalem w czorty :) ))

poraszka :mrgreen: wymnotwałeś tarczo bebeny???

:roll:

tez w bmw mialem tarczo bebeny poddalem sie z serwisowaniem tego poraszka i tyle ....ja za 2 razem jak je zmielilem to juz nie bylo co naprawiac wiec to wymnotwalem w czorty :) ))

poraszka :mrgreen: wymnotwałeś tarczo bebeny???

:roll:

Pan profesór Mniodek :)

Pamiętajcie dzieciaki. W AWD/RWD zawsze wciskać sprzęgło podczas latania na rękawie :mrgreen:

ja tam rekawa nie urzywalem 2.8l grzebane do tego robilo swoje wystarczylo strzelic ze sprzegla i samo auto bokiem szlo:))))))))

Co do tarczo bebnow zmielilem cale wnetrze (szczeki mocowania wygladaly jak by wyszly z mixera:))) wiec wyciagnolem wszystko z srodka bebena bo i tak nie bylo do czego przykrecac (wymian piasty itp nie oplacalo sie ) rekawa i tak nie urzywalem nigdy .....

Obydwa wypadki byly po tym jak moja kobieta zostawila auto na recznym.....

Bębny - służą do grania, nie do hamowania :mrgreen:

zgadam sie !!!!!!!!kleska motoryzacji, a wyregoluj to czy zmien okladziny .......masakra....