Skocz do zawartości

odpowietrzanie ABS


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

szukalem z 20min nie znalazlme!!! mam zamiar zmieniac przewody i zawsze mialem auta bez abs (szczesciarz:)) i cos kiedys mi sie obilo o uszy ze uklad z abs inaczej sie odpowietrza....

ps same przewody chce zmienic na oplot stalowy, plyn poprzedni wlasciciel zmienil wiec zostawiam i dolewka ubytu ktora zejdzie przy wymianie

Chyba odpowietrzanie samej pomy ABS nie bede musial robic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowietrzenie ukł.hamulcowego z ABS przebiega inaczej niż bez ABS-u. Gdzieś w domu mam napisane jak to zrobić - jak znajdę to zapodam, ale pamiętam że nie było to zbyt skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Odpowietrzenie układu hamulcowego z ABS-em przebiega prawie tak samo jak układu bez ABS-u.Jedna tylko uwaga :nie należy robić tego przy włączonym zapłonie bo można spalić pompę ABS.Trzeba tylko podczas odpowietrzania włączyć zapłon na chwilę /2 sek/ dla każdego koła,żeby przepompować płyn z elektrycznej pompy ABS.

Powodzenia

Subaru-Develop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odpowietrzam najpierw tak jak normalny system bez abs a potem jak juz zrobi sie wmiare twardy to zapalam stacyjke czekam 2 sek i wylaczam a potem naciska pedal hamulca lub uruchamiam samochod tak zeby sobie chodzil na wolnych obrotach i sprawdzam jeszcze po razie czy dwa na kazde kolo czy nie ma zadnego powietrza. Chyba ze przy pierwszym kroku nic nie leci z zaciskow to wowczas wlaczam stacyjke za kazdym razem (kazde nacisniecie pedala) ale jeszcze na subaru tak mi sie nie zdarzylo. Nie ma sie o co martwic ladtwo zrobic pod domem jak raz juz odpowietrzales system to bedzie bez problemu. Kolejnosc odpowietrzania tyl prawa tyl lewa przod prawa przod lewa w autach z kierownica z lewej strony w przeciwnym razie zaczynamy od lewej strony. Jak nie dotykales tylnich hamulcow to ich nawet nie odpowietrzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, tutaj masz dokladna instrukcje wymiany przewodow i odpowietrzania ukladu hamulcowego z ABS http://techinfo.subaru.com/html/downloa ... _Hoses.pdf

Ogolnie jest tak ze zaczynasz od przodu najblizej pompy ABS. I nie wlewaj z powrotem starego plynu, lepiej od razu nowy, DOT4 nie jest bardzo drogi, bedziesz potrzebowal mniej niz litr na caly uklad (przykladowo w STi kompletna zmiana plynu wymagala okolo 0.6 litra plynu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet nie myslalem o wlewanu starego!!!!!!!!!!!!!

Poprostu nie chce spuszczac calego plynu, ktory mam moze z 4miesiace...... to co ubedzie to chce dolac (nowy oczywiscie!!)

wielkie dzieki wszystkim za pomoc w tak banalnej sprawie jak odpowietrzanie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...