Skocz do zawartości

Nowa strona Subaru PL !!


Kalixt

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No nie wiem - albo zapłaci za reklamę albo zmieniam nicka :twisted:

 

Lepiej mu opchnij swojego nicka z wszystkimi postami za grubą kasę. Potem ja go zbanuję, on se pójdzie z forum i na nowo odtworzymy ten nick i będziesz se mógł z niego nadal korzystać :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze chociaż, że rewolucyjne zmiany w image marki nie oznaczają konieczności zamknięcia forum!

 

...a i owszem :twisted: Forum będzie zamknięte. Kiedy tylko uda się serwer Global zmusić do szybszej pracy (albo zmienić go na inny) kolejnym elementem, nad którym będą prowadzone prace będzie właśnie Forum.

Przeżyliśmy to wszyscy nie raz, więc i ten "raz" przeżyjemy. Wszystko aby było lepiej. Niestety takie systemy mają to do siebie, że czasami trzeba nad nimi popracować więcej, aby działały poprawnie.

 

Co do strony. Serwer, na którym znajduje się większość "ciężkich" elementów strony zachowywał się trochę lepiej pod czas prac nad stroną, więc sądzę, że powinno być lepiej, a nad docelową prędkością pracujemy :cool:

 

Podpowiem tylko, że kwestia administracji (CMS) funkcjonuje dużo..... duuuuużo wolniej niż strona. Myślę, że trochę szybciej osiwieje przez ostatnie miesiące prac nad stroną :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie pytam, jak juz robia nowa strone, i taka cacy ze nie mogie, to po co, pytam po co, czyli po jaka cholere dwa razy na jednej stronie jest napisane:

SUBARU IMPORT POLSKA SPOLKA Z OO (gorny lewy rog)

i to samo na dole:spolka z oo

 

copyrajt Subaru Import Polska

i to na stronie cennika.

w prawy rogu tez jest Subaru.

 

Czyzbysmy my, klienci byli az tak durni, ze trzeba nam te najwazniejsza z informacji, ze to jest SIP a nie PIP, albo jakas inna lewizna, dwukrotnie na kazdej stronie w glowe wmeldowywac?

Czy my kupujem SIP czy Subaru sie pytam.

Ktora informacja jest najwazniejsza? Przeciez i tak trafim potem na robotincza ulice...

Redundantna tautologia maslomaslana.

No chyba, ze musi wlasciciel strony koniecznie podkreslac swoaj SIPowastoc szanowna. Ale chyba nie ma potrzeby, bo przeciez narod i tak te jednostkie gospodarcze szanuje i wali drzwiami i oknami.

Na stronie glownej to samo.

Moze niech ktos policzy - ile razy w calym zestawie pojawia sie Subaru Import Polska sp z oo.

Pewnie tyle ile stron. Z siedemset trzynascie.

Imprinting never fails.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a waszmości Arno to ile razy w każdym poście musi "Arno" dodać? :razz: Może zmodyfikować Forum coby losowało za każdym razem inny nick :twisted::mrgreen:

 

Jest tak z kilku powodów (właściwe zaznaczyć):

- bo tak jest dobrze,

- bo nikomu to nie przeszkadza,

- bo inaczej być nie może,

- bo tak,

- dlatego ponieważ bo.

:mrgreen:

 

Tak poważnie to w każdym pliku jest :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka wyjaśnień dotyczących szybkości funkcjonowania nowej strony www Subaru.

 

Otrzymałem właśnie informacje od Administratorów serwera głównego (przypomnę, na którym znajduje się większość dużych plików).

 

1. Szczegóły: serwer został chwilowo przeciążony.

 

2. Efekty: pobieranie plików z serwera jest mocno spowolnione, czasami proces wczytywania stron jest również wstrzymywany.

 

3. Działania mające na celu poprawę sytuacji zostały już podjęte. Program, który spowodował taki problem został chwilowo odłączony i jest naprawiany. Monitorowanie błędów serwera zostało już poprawione.

 

Jedyne co w chwili obecnej mogę zrobić to przeprosić za chwilowe utrudnienia w dostępie do strony www Subaru.

Uruchomienie serwisu trafiło na najgorszy moment, ale liczę na szybkie działanie administratorów i uporanie się z problemem.

 

Tak już mniej oficjalnie to jestem człowiekiem, który raczej nie daje wiary w coś takiego jak "zbieg okoliczności" i zastanawiam się jak często musieliście klikać na stronie, aby tak zmęczyć serwer główny? :mrgreen::twisted: Zanim strona została uruchomiona była przez dłuższy czas testowana przez naszych Modów i myślę, że potwierdzą fakt, iż serwer spisywał się dużo lepiej niż w tej sytuacji.

 

Tak czy inaczej za utrudnienia przepraszamy, a poprawę obiecujemy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona glowna:

Do zmiany: jakosc fotki "Jazda probna" - nie moze byc takiej lipy na Home i ew. zmienil bym calkowicie fotke - ta zielen tam nie pasuje. Proponuje czerwien, pomarancz, zolty ale nie zielen!

Wogole fotki do zmiany: serwis - zbyt szaro, salon - zbyt blado, Impreza-strona europejska - jestem przekonany ze sa bardziej atrakcyjne fotki Imprezy

Do wyrzucenia: Subaru Import Polska sp.z.o.o - po pierwsze wiocha, po drugie tak sie nie robi, po trzecie jest juz napisane w stopce. Ja sie wyrzuci, wtedy logo Subaru linkuje na Home

Fotka do zmiany: Szukamy partnerow - juz wiekszej wiochy zrobic nie mozna - jakies 3 lata temu odeszlo sie od łopatologicznego tlumaczenia userowi o co chodzi. Dzisiaj strona ma pachniec a nie czarno na bialym tlumaczyc.

Link na dole: zbyt jasna szarosc podswietlenia

 

Reszta strony jest dobra. To tyle jesli chodzi o Home. Jesli moje uwagi sa przydatne moge zrobic podobny evaluation dla pozostalych stron jesli chodzi o grafike, zdjecia, layout etc.

Kopie tego wszystkiego wysylam rowniez na webaster@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona glowna:

Do zmiany: jakosc fotki "Jazda probna" - nie moze byc takiej lipy na Home i ew. zmienil bym calkowicie fotke - ta zielen tam nie pasuje. Proponuje czerwien, pomarancz, zolty ale nie zielen!

Wogole fotki do zmiany: serwis - zbyt szaro, salon - zbyt blado, Impreza-strona europejska - jestem przekonany ze sa bardziej atrakcyjne fotki Imprezy

Do wyrzucenia: Subaru Import Polska sp.z.o.o - po pierwsze wiocha, po drugie tak sie nie robi, po trzecie jest juz napisane w stopce. Ja sie wyrzuci, wtedy logo Subaru linkuje na Home

Fotka do zmiany: Szukamy partnerow - juz wiekszej wiochy zrobic nie mozna - jakies 3 lata temu odeszlo sie od łopatologicznego tlumaczenia userowi o co chodzi. Dzisiaj strona ma pachniec a nie czarno na bialym tlumaczyc.

Link na dole: zbyt jasna szarosc podswietlenia

 

Reszta strony jest dobra. To tyle jesli chodzi o Home. Jesli moje uwagi sa przydatne moge zrobic podobny evaluation dla pozostalych stron jesli chodzi o grafike, zdjecia, layout etc.

Kopie tego wszystkiego wysylam rowniez na webaster@

 

Odnoszać się do uwag. Zostały poruszone na Forum z czego wnioskuję, że kolega oczekuje publicznej odpowiedzi.

Jazda próbna: temat oczywiście do dyskusji. Grafika ma to do siebie, że oczywiście możemy ją zmienić :)

Wogole fotki do zmiany: - generalne założenie serwisu to utrzymanie takiej "szarej" formy. Uwaga ta świadczy o tym, że udało nam się cel zrealizować. Generalnie chcieliśmy odejść od "wodotrysków" na rzecz wartości merytorycznej.

Do wyrzucenia: przyznam szczerze, że komentarz "tak się nie robi" jest dla mnie nieczytelny. Według Brand Manual Subaru (dot. SGWS) - tak się właśnie robi. Zastanawia mnie natomiast stwierdzenie "Subaru Import Polska sp.z.o.o - po pierwsze wiocha" - nie chciałbym tego źle odebrać, więc proszę o interpretację "co autor miał na myśli".

Szukamy partnerów: tego zdania, pomimo szczerych chęci, zupełnie nie rozumiem...

Link na dole: - jw. -> kłania się Brand Manual. Tak jest i tak będzie. Myślę, że mieści się to w standardach i jest jednak wystarczająco widoczne.

 

Generalnie mam prośbę do kolegi i do wszystkich piszących "co się nie podoba". Doceniam uwagi (po to powstał zapewne ten wątek", ale stwierdzenia "to jest wiocha" dosyć mało wnoszą do tematu (aby nie napisać, że nic). Akceptuję każdy pogląd - chciałbym tylko konstruktywnej krytyki.

 

Za uwagi serdecznie dziękuję! Jeżeli te dotyczące kolejnych stron będą podpowiadały rozwiązania - być może uda nam się do nich zastosować :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flipper, piszac "generalnie wiocha" mialem na mysli "generalnie wiocha" tzn wg. mnie zwyklego odbiorcy Subaru pisanie zarejestrowanej nazwy spolki jako tytul strony to generalnie wiocha. Inaczej tego ujac nie potrafie. Ja u siebie tego nie zrobilem, ale oczywiscie napisalem to w miejscu odpowiednim.

 

Wiem ze istnieje Brand Manual i wiem ze mozna a raczej trzeba sie nim zaslaniac. Wnioskuje ze jest on bardzo skrupulatnie sporzadzony i okresla wiele drobiazgow dlatego domyslam sie ze kazda inna konstruktywna krytyka i tak moze sie okazac strata czasu z mojej strony bo Brand Manual mowi inaczej i koniec. Oczywiscie wcale nie zalezy mi na tym aby SIP bral pod uwage moje spostrzezenia - chociaz juz sie zdarzalo - mam nadzieje ze na Plejadach za rok z mojej inicjatywy bedzie ANKIETA!

 

Jeszcze chce nadmienic ze nikt mi za to nie placi a robie to bo mam na to ochote. Nie kazda marka w tym kraju (jesli wogole jakakolwiek) ma okazje tak blisko sluchac swoich klientow. Czasem to jest bardziej wartosciowe niz Brand Manual, tak mi sie przynajmniej czasami wydaje. I zeby nie bylo ze chodzi mi tylko o zapis sp.z o.o. a ogolnie teraz mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja to nie bardzo rozumiem sens sytuacji w ktorej wszystkie pliki z jednego serwera idą... zwlaszcza jesli to fizycznie JEDEN serwer jest, bez zadnego load balancera czy czegos w tym stylu. No to przeciez wiadomo ze wczesniej czy pozniej musi klęknąć.

 

Znaczy podejrzewam ze chodzi o to zeby grafa raz zmieniona wszędzie była tak samo widoczna, ale to przeciez wystarczy apdejt plikow do crona wrzucic czy gdzies i niech sie synchronizuja z serwerami na calym swiecie, nie?

 

Zreszta nie wiem, moze ja sie nie znam, ale cos bym tu zmienil chyba jednak w tej kwestii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO to akurat zle rozwiazanie, no i dosc klopotliwe do zaimplementowania w przypadku strony 'korporacyjnej'

jesli chodzi o 100% szerokosci to moze faktycznie trudno i niekoniecznie, ale jesli chodzi na przyklad o dwie wersje CSS dla tych co maja 800x600 i reszty, to prosto, łatwo i... trochę roboty :cool:

 

EDIT: o, dzisiaj mi działa. No, nawet moze byc. Cokolwiek bylo by lepsze od tego co bylo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...