Skocz do zawartości

niebieski dym w legacy turbo


daniel legacy

Rekomendowane odpowiedzi

niestety od mniej więcej tygodnia z rury wydechowej i czasami znad intercoolera wydobywa się niebieski dym. Ma to miejsce tylko na postojach przy rozgrzanym silniku i to też nie zawsze. Na mocy nic nie stracił, lecz mimo wszystko podejrzewałem turbosprężarkę. Pojechałem do warsztatu w Katowicach ale tam panowie żadnych wycieków nie zauważyli i powiedzieli żeby na razie tak jeżdzić. NIE CHCĘ TAK JEŻDZIĆ. Więc pytam tych co mają wiedzę na ten temat co lub ewentualnie gdzie naprawiać. Chętnie wybrałbym się z tym do warsztatu, gdzie mechanicy mają większą wiedzę na temat Subaru, lub przynajmniej turbosprężarek - zdecydowanie w okolicach Katowice Opole.Samochód z 91 roku, świeżo po wymianie rozrządu.

Piszcie co robić. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dym niebieski z rury to musi się jakoś olej do komory spalania dostawać. Dobrze by było sprawdzić kompresję na garach albo zrobić próbę olejową ale nie mam pojęcia jak ją wykonać przy poziomym położeniu garów w boxerze :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dym niebieski z rury to musi się jakoś olej do komory spalania dostawać. Dobrze by było sprawdzić kompresję na garach albo zrobić próbę olejową ale nie mam pojęcia jak ją wykonać przy poziomym położeniu garów w boxerze :roll:

 

nie musi - wystarczy ze uszczelnienie miedzy strona ciepla i zimna turbiny puszcza olej do srodka i wtedy tak bedzie - w poprzedniej turbinie tak mialem (tzn u mnie bylo dobrze dopoki jej nie przelozyli do innego auta i tam zaczela kopcic na niebiesko)

 

w tym przypadku najprawdopodobniej turbina olej gdzies do srodka puszcza - trzeba ja zdjac i zobaczyc czy nie jest tlusta w srodku - wg mnie jedyne wyjscie - ogladajac z zewnatrz nic sie nie osiagnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda - panowie fatygowali sie spojrzeć na turbinę jedynie z zewnątrz, sprawdzili też wylot z intercoolera - i tam - stwierdzając że nie widać oleju zakończyli pracę. Myślę że najwyższy czas udać się do serwisu który regeneruje turbo ale niestety nie znalazłem takiego który ma swój własny warsztat na miejscu. Jak macie jakieś namiary to bardzo proszę o sygnały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda - panowie fatygowali sie spojrzeć na turbinę jedynie z zewnątrz, sprawdzili też wylot z intercoolera - i tam - stwierdzając że nie widać oleju zakończyli pracę. Myślę że najwyższy czas udać się do serwisu który regeneruje turbo ale niestety nie znalazłem takiego który ma swój własny warsztat na miejscu. Jak macie jakieś namiary to bardzo proszę o sygnały.

 

lepiej poszukaj uzywanej - sprawnej turbiny bo regeneracja to ponad 1k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel legacy, w Mikołowie masz ASO, masz też nie-ASO w okolicy - oba warsztaty powinny ogarnąć temat bez problemów. Turbinę możesz kupić nową, możesz też swoją oddać do regeneracji, jak użyjesz wyszukiwarki, to jestem pewien, że znajdziesz nieco więcej (na temat regeneracji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel legacy, w Mikołowie masz ASO, masz też nie-ASO w okolicy - oba warsztaty powinny ogarnąć temat bez problemów. Turbinę możesz kupić nową, możesz też swoją oddać do regeneracji, jak użyjesz wyszukiwarki, to jestem pewien, że znajdziesz nieco więcej (na temat regeneracji).

 

szukałem, znalazłem, byłem - niestety w Katowicach facet który zajmuje się regeneracją turbin (moto-remo) nie ma swojego warsztatu i odesłał mnie do panów o których wcześniej pisałem.

W piątek jadę do nie-ASO - mam nadzieję że rezultat bedzię lepszy. Dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...