Skocz do zawartości

Subaru STI vs. AUDI A6


nemo

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz zamiar kupic MY11, to bierz od brokera za tam powiedzmy circa 120 k zebys miał budzet na remont. Ten silnik to istna tykająca bomba

 

ale tak piszesz bo WIESZ, ze produkowane od dwoch lat STIaje sie ciagle sypia, czy po prostu powielasz zaslyszane opinie? :roll:

 

 

Prosze ludzie no, byly niektore wadliwe silniki, ale niektorzy z Was tak rozdmuchuja problem ze glowa mala :roll: Prawie jak ze sprzeglem w dieslach :!:

 

-- 17 lip 2011, o 16:04 --

 

jakieś szczegóły ?

 

 

to juz nie do mnie pytanie, tylko do DT, ewentualnie Dyrekcji ;)

 

W takim razie poczekam aż Adam M. dobije do 100kkm i jak nic mu nie padnie to kupię

:mrgreen: Podobno tylko ciagle jeździ wiec w przyszłym roku będzie odpowiedz ;)

 

Vasquez czytałem Twój wątek i własnie tego się boje... Z tym ze ja akurat chciałbym mieć możliwość zakuc i nie stracić gwarancji w razie czego :)

 

Than w przypadku STI broker raczej nie wchodzi w grę bo różnica dla mnie nie jest duża w tym przypadku, pisałem o tej możliwości w kontekście audi lub BMW .

 

Pytanie co faktycznie zmienili w tych silnikach?

Bo miło jest pojechać tak ja własnie w czwartek 600km i wiedzieć ze we wtorek wrócę ta sama trasa do domu :mrgreen:

Gdyby ktoś dobrze poinformowany napisał co zostało zmienione to byłoby miło, byłem o tym rownież informowany w Bielskim salonie ale rownież był to " marketingowy bełkot " a nie konkrety...

 

A czy o wspomnianej tu insigni i S60 może się ktoś wypowiedzieć ale w kotekscie tych konkretnych wersji silnikowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

" marketingowy bełkot " a nie konkrety...

 

 

Te zmiany to miały być już w modelu 2007, potem w Lanosie miał być "zupełnie nowy silnik" :mrgreen: , teraz niby w MY'10 ma być coś innego, hehe :twisted: .

 

 

Chyba sobie zartujecie? Gosc mowi, ze chce na wakacje jezdzic i dziecko wozic! Szczerze mowiac w tym kontekscie nie wiem nawet czy STI nie jest zbyt glosne, za twarde itd

 

 

Jeździłeś EVO X?

 

A czy w EX nie przeszkadza 5MT ?

Wiadomo czy są gdzieś jakieś demo żeby się przejechać?

 

AutoGT? Tam na 100%.

 

Skoro to ma być auto do jeżdżenia na co dzień, a nie do upalania - to czemu nie chcesz SST?

 

A czy o wspomnianej tu insigni i S60 może się ktoś wypowiedzieć ale w kotekscie tych konkretnych wersji silnikowych?

 

Bartek, jak się mogę wypowiedzieć na temat 2.0T, dlaczego ten 2.8T miałby być lepszy? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie zartujecie? Gosc mowi, ze chce na wakacje jezdzic i dziecko wozic! Szczerze mowiac w tym kontekscie nie wiem nawet czy STI nie jest zbyt glosne, za twarde itd

 

jezeli mam byc szczery to ani w EX ani tym bradziej w STI tego nie widze bo zwyczajnie te samochody nie maja bagaznika.

Ale skoro mial na liscie STI to dlaczego mial by nie brac pod uwage EX , tym bardziej ze jest tansze i niewykluczone ze nawet lepsze.

Ja mialem podobny dylemat w podobnym budzecie , wybralem A4 w avancie z 2.0TFSI.Nic innego sensowniejszego nie znalazlem , co by moglo polaczyc troszke sportu z AWD i praktycznosci jak sie ma rodzinie.

Jezli mniel bym 300 to zdecydowanie bral bym S4 / S5 SB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

420l bagażnika w STI jest dla mnie OK.

 

Gdybym miał do wydania 300kpln pewnie bym nie pisał tutaj tylko zamawial 335xi/S5sb.

Jednak sytuacja jest taka ze do wydaniania mam 200kpln a za te pieniądze w/w nowych nie kupię. Z używek w PL prawie nic nie ma. Generalnie w tym budżecie jest to jedna wielka kombinacja.

 

Spróbuje pojezdzic jeszcze demo evo X ale do wawy mi się zwyczajnie nie chce jechać i nie mam na to nawet czasu.

 

Pytanie czy taka insignia lub s60 może być substytutem 335xi/s5/STi pod względem osiagow i radości z jazdy? Niestety nigdzie nie znalazłem żadnego sensownego testu tych 2 aut.

 

Ale gdybym miał gwarancje ze zrobię 100kkm STi bez przygód z silnikiem pewnie tez bym tu teraz nie pisał tylko już jeździł czarnym TOPem ze Szczecina którego własnie zarejestrowali i będzie go można brać za 4 miesiące po programie demo. Kolejna głupota ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym sie zastanowił nad BMW M3, IMHO nie trąci tak dresiarstwem i baseball'em jak starsze.

 

Wyjazd z rodziną na wczasy , narty itp. wymaga jak dla mnie pewnego poziomu komfortu i przestronności a BMW 3 ze względu na "dziuplowate" wnętrze to pojazd bardziej dla kawalera :roll:

Moim zdaniem z aut które wymienił Bart1000 to Volvo S60 T6 powinno spełnić jego oczekiwania.Fajne auto ale ma też wady a mianowicie jest trochę "ociężałe" , bardzo wysokie spalanie jak na średnie osiągi no i napęd nie taki jak w Subaru ,Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym sie zastanowił nad BMW M3, IMHO nie trąci tak dresiarstwem i baseball'em jak starsze.

 

Wyjazd z rodziną na wczasy , narty itp. wymaga jak dla mnie pewnego poziomu komfortu i przestronności a BMW 3 ze względu na "dziuplowate" wnętrze to pojazd bardziej dla kawalera :roll:

Moim zdaniem z aut które wymienił Bart1000 to Volvo S60 T6 powinno spełnić jego oczekiwania.Fajne auto ale ma też wady a mianowicie jest trochę "ociężałe" , bardzo wysokie spalanie jak na średnie osiągi no i napęd nie taki jak w Subaru ,Audi.

 

 

S60 wielkosciowo odpowiada własnie serii 3 sedan.

Zreszta jeździłem miesiąc 3 coupe z malutkim dzieckiem i jedyne co mi brakowało to dodatkowej pary drzwii wiec 3 sedan czy STi z bagaznikiem 420l jest w sam raz, na dalsze wyjazdy i tak będzie montowany box cokolwiek nie kupię . A autem raczej nigdy nie bedą podróżować wiecej niż 3 osoby :) ja znowu nie lubię zbyt dużych gabarytow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym sie zastanowił nad BMW M3, IMHO nie trąci tak dresiarstwem i baseball'em jak starsze.

 

Wyjazd z rodziną na wczasy , narty itp. wymaga jak dla mnie pewnego poziomu komfortu i przestronności a BMW 3 ze względu na "dziuplowate" wnętrze to pojazd bardziej dla kawalera :roll:

Moim zdaniem z aut które wymienił Bart1000 to Volvo S60 T6 powinno spełnić jego oczekiwania.Fajne auto ale ma też wady a mianowicie jest trochę "ociężałe" , bardzo wysokie spalanie jak na średnie osiągi no i napęd nie taki jak w Subaru ,Audi.

 

 

S60 wielkosciowo odpowiada własnie serii 3 sedan.

Zreszta jeździłem miesiąc 3 coupe z malutkim dzieckiem i jedyne co mi brakowało to dodatkowej pary drzwii wiec 3 sedan czy STi z bagaznikiem 420l jest w sam raz, na dalsze wyjazdy i tak będzie montowany box cokolwiek nie kupię . A autem raczej nigdy nie bedą podróżować wiecej niż 3 osoby :) ja znowu nie lubię zbyt dużych gabarytow.

Wiem że to nie sedan, ale nie myslałeś o nowym RS3 ? Wszystkie wymienione tu auta miażdży osiągami :idea: , a że wystepuje tylko jako 5d to jest ok dla rodziny z dzieckiem. Ewentualnie S3 5d, już seria jest szybsza od serii STi i Evo X. Niby jest tam Haldex 4 generacji, ale w dupowozie daje radę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym sie zastanowił nad BMW M3, IMHO nie trąci tak dresiarstwem i baseball'em jak starsze.

 

Wyjazd z rodziną na wczasy , narty itp. wymaga jak dla mnie pewnego poziomu komfortu i przestronności a BMW 3 ze względu na "dziuplowate" wnętrze to pojazd bardziej dla kawalera :roll:

Moim zdaniem z aut które wymienił Bart1000 to Volvo S60 T6 powinno spełnić jego oczekiwania.Fajne auto ale ma też wady a mianowicie jest trochę "ociężałe" , bardzo wysokie spalanie jak na średnie osiągi no i napęd nie taki jak w Subaru ,Audi.

 

 

S60 wielkosciowo odpowiada własnie serii 3 sedan.

Zreszta jeździłem miesiąc 3 coupe z malutkim dzieckiem i jedyne co mi brakowało to dodatkowej pary drzwii wiec 3 sedan czy STi z bagaznikiem 420l jest w sam raz, na dalsze wyjazdy i tak będzie montowany box cokolwiek nie kupię . A autem raczej nigdy nie bedą podróżować wiecej niż 3 osoby :) ja znowu nie lubię zbyt dużych gabarytow.

Wiem że to nie sedan, ale nie myslałeś o nowym RS3 ? Wszystkie wymienione tu auta miażdży osiągami :idea: , a że wystepuje tylko jako 5d to jest ok dla rodziny z dzieckiem. Ewentualnie S3 5d, już seria jest szybsza od serii STi i Evo X. Niby jest tam Haldex 4 generacji, ale w dupowozie daje radę :wink:

 

Myślałem o tym aucie pomimo tego ze mi się specjalnie w wersji SB nie podoba ale 302l bagażnika go jednak dyskwalifikuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musi być koniecznie nowe auto ? Jakbym miał rodzinkę z dzieckiem i podobny budżet to wymagania Twoje bym zrealizował następująco:

BMW 530xd rocznik w okolicach 2008/09. W DE u dilerów chodzą po 40k EURO z roczną gwarancją. Przebieg 40-60 tysięcy. Miałeś 3 litrówkę diesla BMW

więc wiesz, że problemów nie sprawia. A 530xd jeszcze w kombiaku to idealne rodzinne auto na co dzień.

 

Za resztę kupujesz coś do upalania i nie martwisz się, że to czy owo przytrzesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie sedan, ale nie myslałeś o nowym RS3 ? Wszystkie wymienione tu auta miażdży osiągami :idea: , a że wystepuje tylko jako 5d to jest ok dla rodziny z dzieckiem. Ewentualnie S3 5d, już seria jest szybsza od serii STi i Evo X. Niby jest tam Haldex 4 generacji, ale w dupowozie daje radę :wink:

 

Tylko że ciężko będzie się zmieścić w kwocie 200 kpln biorąc pod uwagę politykę cenową Audi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam swoje 5 groszy

 

szwagier ma nowa octavie kombi RS i podono bagaznik 550L

 

ja forestera - bagaznik 450L

 

ja do swojego wkladam wozek z gondola bez skladania, on musi ten sam wozek rozbierac - osobno stelaz osobno gondole

 

tak wiec pojemnosc bagaznik podawana w kolorowych folderach ma sie nijak do rzeczywistosci

 

P.S. do zony toledo II 550L bagaznik - poza rozbieraniem - osobno stelaz, osobno gondole trzeba jeszcze kola zdjac :lol:

 

-- 17 lip 2011, o 19:20 --

 

Pytanie tylko czy Opel jest wart takich pieniędzy

 

zawsze mozna kupic schaba z tym samym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier ma nowa octavie kombi RS i podono bagaznik 550L

 

ja forestera - bagaznik 450L

 

ja do swojego wkladam wozek z gondola bez skladania, on musi ten sam wozek rozbierac - osobno stelaz osobno gondole

 

tak wiec pojemnosc bagaznik podawana w kolorowych folderach ma sie nijak do zeczywistosci

 

P.S. do zony toledo II 550L bagaznik - poza rozbieraniem - osobno stelaz, osobno gondole trzeba jeszcze kola zdjac

 

prawda , liczy sie ksztaut , a ten w STI i EVO jest dupowaty.Z tych 420 do wykorzystania masz 300 a wozek to chyba na dach sobie bedziesz musial wsadzic.Przerabialem temat STI , niestety to auto nie dla rodziny z malym dzieckiem odpada.

bart1000 masz racje 200 to taka kwota dupowata kwota , na fajne szybkie familijne auta za malo , a troszke tanszych ale z pazurem niestety niewiele zwlaszcza jak ktos koniecznie chce AWD.

 

-- 17 lip 2011, o 18:23 --

 

zawsze mozna kupic schaba z tym samym silnikiem

 

 

masz jeszcze Saaba 9-3 Turbo-X XWD , jest tez jako kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to nie sedan, ale nie myslałeś o nowym RS3 ? Wszystkie wymienione tu auta miażdży osiągami :idea: , a że wystepuje tylko jako 5d to jest ok dla rodziny z dzieckiem. Ewentualnie S3 5d, już seria jest szybsza od serii STi i Evo X. Niby jest tam Haldex 4 generacji, ale w dupowozie daje radę :wink:

 

Tylko że ciężko będzie się zmieścić w kwocie 200 kpln biorąc pod uwagę politykę cenową Audi :wink:

Nie wiem ile kosztuje RS3 w salonie PL, bo na stronie brak cennika, ale od brokera spokojnie za 200-220 tyś jest do łyknięcia. S3 5d nawet w PL kosztuje około 150 tyś. Co do brokerów i Audi to pełen luz i brak problemów z gwarancją - np. moje S3 było kupione w ten sposób, a przegląd zerowy i odbiór był w jednym z salonów Audi, z polskimi książkami obsługi i gwarancyjnymi, a kosztowało to około 15 tyś mniej :idea:

 

-- 17 lip 2011, o 19:32 --

 

a ten w STI i EVO jest dupowaty.

Sti to jeszcze pół biedy, bo poza zawiasami i małym otworem to jeszcze jakoś ujdzie. Evo X ma tylko około 300l bez mozliwości powiększenia, bo za kanapą jest min akumulator, a jak jeszcze ma w oryginalny subwoofer to nawet wózek typu parasolka nie wchodzi, bo jest za wąsko :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje RS3 w salonie PL, bo na stronie brak cennika, ale od brokera spokojnie za 200-220 tyś jest do łyknięcia. S3 5d nawet w PL kosztuje około 150 tyś. Co do brokerów i Audi to pełen luz i brak problemów z gwarancją - np. moje S3 było kupione w ten sposób, a przegląd zerowy i odbiór był w jednym z salonów Audi, z polskimi książkami obsługi i gwarancyjnymi, a kosztowało to około 15 tyś mniej

 

na jakiej zasadzie dzala taki broker ? w oparciu o duze rabaty ze wzgledu na hurtowe ilosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile kosztuje RS3 w salonie PL, bo na stronie brak cennika, ale od brokera spokojnie za 200-220 tyś jest do łyknięcia. S3 5d nawet w PL kosztuje około 150 tyś. Co do brokerów i Audi to pełen luz i brak problemów z gwarancją - np. moje S3 było kupione w ten sposób, a przegląd zerowy i odbiór był w jednym z salonów Audi, z polskimi książkami obsługi i gwarancyjnymi, a kosztowało to około 15 tyś mniej

 

na jakiej zasadzie dzala taki broker ? w oparciu o duze rabaty ze wzgledu na hurtowe ilosci ?

 

Rabaty to jedno, broker ma rabaty flotowe. Druga rzecz to pochodzenie, ostatnio ciągną auta z GB bo kurs funta jest najniższy od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Masz rację ja też jeździłem różnymi autami: fiaty, alfa romeo, vw, audi, opel i parę innych, teraz mam tylko RSa w budzie GC, żona ma Forka w nowej i wiemy, że dopóki nie zamkną firmy Subaru do końca życia będziemy jeździli tylko tą marką i tyle. Subaru rulez. :D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jakiej zasadzie dzala taki broker ? w oparciu o duze rabaty ze wzgledu na hurtowe ilosci ?

-rabaty,

-różnice kursowe,

-różnice cenowe między rynkami (oczywiście w cenie netto, bo te też bywają spore).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Audi (stare ale nadal aktualne ;) ):

Pozostała dyskusja trąci jakby myszką ;) Na tym forum porównywano już nawet Skodę do STI :D więc Insignia nie drażni ;) STI to system 0-1 - kochasz i wybaczasz albo nie kochasz i nie bierzesz ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

q4 w budzie 155 2.0T moze bez problemu konkurowac z subaru GT

 

wersje 156 i 159 sa juz za bardzo ociezale i brak im lekkiego mocnoego tubo silnika

 

nie zmienia to faktu ze naped w AR Q4 to jedne z najlepszych dostepnych - oparty na systemie trosten

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...