Skocz do zawartości

Subaru STI vs. AUDI A6


nemo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 217
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Taki np. Audi A6 2.5 TDI Quattro rocznik 1999 za 90.000 PLN, skrzynia manual do tego chipowany silnik na prawie 200 KM i ponad 360 Niutonów na metrze. :)

 

Za te pieniądze można mieć WRX-sa rocznik 2000-2001.

:!:

 

 

Hehe mnie to rozwaliło.... bugeya za 90 tyś :mrgreen:

Co za czasy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki np. Audi A6 2.5 TDI Quattro rocznik 1999 za 90.000 PLN, skrzynia manual do tego chipowany silnik na prawie 200 KM i ponad 360 Niutonów na metrze. :)

 

Za te pieniądze można mieć WRX-sa rocznik 2000-2001.

:!:

 

 

Hehe mnie to rozwaliło.... bugeya za 90 tyś :mrgreen:

Co za czasy :wink:

 

NO, a WRX trzyma cenę, a Audi A6 2.5 TDI Quattro z tamtych lat to za cenę złomu można kupić.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Skoro Audi-sraldi to Topowy model tego koncernu to inne aż strach oglądać....

 

No wiesz... ja musze oglądać codziennie a jakie to to niezawodne to doskonale wiesz bo co sie widzimy to jakieś VW jest w rozsypce... a to ledwo 3 lata "na stanie" od nowości jest :wink:

 

Po 2 tygodniach postu wsiadłem do 12 letniej Subarki z przebiegiem 3 razy większym i czułem sie jak w nowym aucie w porówaniu do niemieckiego cudu techniki :wink:

 

NO, a WRX trzyma cenę, a Audi A6 2.5 TDI Quattro z tamtych lat to za cenę złomu można kupić....

 

Złom idzie w góre a cena Audi spada 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Auto kolegi 1 A4 Cabrio 2,4 - motor po 2 latach zlopie olej wiecej niz 1 L na 1000km . Chce wymienic auto - Service blokuje.

Na koniec plombuja motor, ktory 2 tygodnie pozniej sie zaciera.

2. Auto kolegi 2 A6 2,8 Avant automat po 120 tkm Modul sterujacy Multitronic pada, cena cos kolo 3 t€. Kolega kupuje regenerowany gdzies w Ostblocku za 1200 €

3. Auto kolegi 3 A6 2,5 TDI Avant automat po 150 tkm Modul sterujacy Multitronic pada, cena ??? (kolega sie nie chwalil).

 

To przypadki z mojego otoczenia i niemiarodajne, koledzy fajni, nietypowi kierowcy audi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeżdżę A4 TDI z 2006r i muszę powiedzieć, że nie bardzo co jest porównywać :lol: jedyna przewaga to to że mniej pali i na tym się kończy :lol: To tak jak z golfem, jak powstała I-ka GTI było to auto kultowe, niezłe osiągi za małą kasę, potem zostało wyobrażenie, że każdy golf to ideał. Pytasz gościa dlaczego kupił golfa ? a on na to - bo to golf, ręce opadają. Każdy ma swój gust, a o nim się nie dyskutuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dyskusja dot. Subaru vs Audi wplata się do wielu wątków na tym forum i wydaje się nie mieć końca :wink: Ja miałem 4 letni epizod z Audi , oczekiwałem niewiadomo co a w rzeczywistości otrzymałem przeciętny i dosyć usterkowy produkt który to jeszcze musiałem serwisować w beznadziejnych ASO.Pamiętam też auto zastępcze (A6 3.0 tdi) które miało coś ponad 100 tys.km z praktycznie zdechniętym multitroniciem , zawieszeniem. Jak narazie nie tęsknię za oooo ale też i podziwiam za to że w dosyć krótkim czasie potrafili z "samochodu dla taksówkarzy" zmienić image na "premium"(ale nie wszędzie) poważnie odbierając klientów BMW i Mercedesowi.

Rozmawiałem kiedyś z moim znajomym , wielkim miłośniku motoryzacji mieszkającym w Kanadzie. Powiedział że Audi w tym kraju zaliczyło straszną wtopę właśnie głównie dzięki awaryjnym skrzyniom aut. Efektem tego jest mała sprzedaż na tym rynku i image daleki od " premium".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości Subaru też nie ustrzegło się paru niespodzianek:

- uszczelka w 2.5

- sprzęgło w Dieslu

:)

 

A co do porównania STI do Audi to bardzo mi przykro, ale Subaru przegrywa...

Wystarczy wziąć Audi RS :D

Napęd: remis

Silnik: RS (moja subiektywna opinia)

Wnętrze: RS (chyba obiektywna opinia)

 

Jak dla mnie Subaru zapadło w drzemkę na przełomie wieków i tkwi w niej do dzisiaj. Nawet Spec-B jak dla mnie niespecjalnie zmienia obraz rzeczy bo

brakuje mi H6tki z turbo. Co to za Spec-B co bawarskie 330d jej odjeżdża ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli ścisłości Subaru też nie ustrzegło się paru niespodzianek:

- uszczelka w 2.5

- sprzęgło w Dieslu

 

papierowe skrzynie w GT i WRX , paneweczki w 2.0T , stukajace amorki w STI , stukajace przekladnie kierownicze -> we wszystkich modelach :idea: , a ile jest silnikow T pijacych po 0.5 oleju i wiecej :idea: , to tylko czesc ale jak ktos jest uprzedzony to zawsze bedzie widzial ta jedna strone medalu.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lovers gonna love, haters gonna hate 8)

 

przyznaje się 8) do 2-letniego epizodu z A3 (2007)... i muszę powiedzieć, że nie działo się z nim absolutnie nic... w ogóle nie działo się nic... 2 lata nudy...

 

2 miesiące temu stałem się szczęśliwym posiadaczem STi... i "dookoła tyle się dzieje, że nie mogę się skupić na myśleniu" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papierowe skrzynie w GT i WRX , paneweczki w 2.0T , stukajace amorki w STI , stukajace przekladnie kierownicze -> we wszystkich modelach :idea: , a ile jest silnikow T pijacych po 0.5 oleju i wiecej :idea: , to tylko czesc ale jak ktos jest uprzedzony to zawsze bedzie widzial ta jedna strone medalu

 

Subaru ma swoje bolączki jak każda marka. Audi silniki 2,5 tdi oraz niektóre 2.0 tdi i nie tylko. BMW ma swoje problemy i o dziwo nawet Toyota ma również swoje produkcyjne wpadki.

Auta nie do zajechania był produkowane 15-20 lat temu i niech nikt nie wmawia, że teraz można kupić nowe auto jakiejkolwiek marki nie do zabicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru ma swoje bolączki jak każda marka. Audi silniki 2,5 tdi oraz niektóre 2.0 tdi i nie tylko. BMW ma swoje problemy i o dziwo nawet Toyota ma również swoje produkcyjne wpadki.

Auta nie do zajechania był produkowane 15-20 lat temu i niech nikt nie wmawia, że teraz można kupić nowe auto jakiejkolwiek marki nie do zabicia.

 

a to juz inna sprawa , warto tez zaznaczyc ze niektore przypadlosci objawiaja sie dopiero po wiekszym przebiegu wiec to raczej nie problem pierwszego wlasciciela.W obecnych czasach o trwalosci W124 , beczki i japoncow z przelomu lat 80 i 90 to juz raczej mozna zapomniec , ale fakt 2.5 TDI siwtny motor ( jak nowy ) po prwny przebiegu bardzo wredny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie bzdurna ta dyskusja :!: :!: :!: a argumentów w stylu "kolega miał ałedi to był dopiero szajs" szkoda nawet komentować ...

 

miałem / mam 3 różne Suabaraki, i 4 różne Audi,

mam inne wymagania w stosunku do Audi a inne do Subaru, jedno i drugie super się sprawdza :D

i co tu porównywać :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...