Skocz do zawartości

Szarpanie po wymianie sprzegła..


kukiluki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wczoraj wymienilem sprzeglo w swoim sti na exedy organic. Koło zamahowe bylo przypalone i oddalem je do obrobki. Poza tarcza i dociskiem zostaly oczywiscie wymienione lozyska w skrzyni.

Problem polega na tym ze przy ruszaniu na pol sprzegle auto szarpie. Jak jest zimne nie czu tego tak bardzo, ale jak sie rozgrzeje to ciezko ruszyc.

I tutaj pytanie: Co moze powodowac szarpanie ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że sprężynki (amortyzatory drgań) na tarczy sprzęgła są twardsze,a tarcza sprzęgła lepiej klei od serii i dlatego tak jest. Myślę że się przyzwyczaisz po paru dniach do innego nieco ruszania i nie będzie szarpać. U mnie tak było jak wsadziłem spieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tarcza i dociskiem zostaly oczywiscie wymienione lozyska w skrzyni.

 

co w tym oczywistego ? jak zwiazek maja lozyska ze sprzeglem ?

 

chyba wymieniles lozysko oporowe, ktore czesto wystepuje w komplecie ze sprzeglem a nie lozyska w skrzyni

 

hehe, tak tak, dokladnie to mialem na mysli. Ale nie wiem czy to normalne, ze auto tak szarpie. Na wyzszych biegach to ustepuje. Drgania czuc tylko w okolicach 1,5 tys obr.

 

Ja juz zielony jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj wymienilem sprzeglo w swoim sti na exedy organic. Koło zamahowe bylo przypalone i oddalem je do obrobki. Poza tarcza i dociskiem zostaly oczywiscie wymienione lozyska w skrzyni.

Problem polega na tym ze przy ruszaniu na pol sprzegle auto szarpie. Jak jest zimne nie czu tego tak bardzo, ale jak sie rozgrzeje to ciezko ruszyc.

I tutaj pytanie: Co moze powodowac szarpanie ??

pozdrawiam

 

to normalne, ale nie bój się niebawem minie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wczoraj wymienilem sprzeglo w swoim sti na exedy organic. Koło zamahowe bylo przypalone i oddalem je do obrobki. Poza tarcza i dociskiem zostaly oczywiscie wymienione lozyska w skrzyni.

Problem polega na tym ze przy ruszaniu na pol sprzegle auto szarpie. Jak jest zimne nie czu tego tak bardzo, ale jak sie rozgrzeje to ciezko ruszyc.

I tutaj pytanie: Co moze powodowac szarpanie ??

pozdrawiam

 

to normalne, ale nie bój się niebawem minie

 

Heh, właśnie to nie było normalne szarpanie, samochodem tak rzucało jakby miało sie zaraz coś urwać a poza tym przy kazdym ruszaniu tarcza sie paliła.

pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie pojawia to czasem i jak trochę przypalę sprzęgło to mija. Po wielokrotnych wizytach u mechaników i wielu opiniach że tak już musi być stwierdziłem że to jedyny sposób. Może prymitywny ale skuteczny. Wystarcza na 3 miesiące...

 

nastepnym razem przy zmianie sprzegla oddaj kolo zamachowe do planowania - nie bedzie szarpac :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobię, ale to dopiero po tym jak wykończę aktualne przepalaniem go w celu wyelminowania szarpania "na jakiś czas"... :razz:

 

ja olalem czasami szarpie czasami nie - nastepnym razem tez kolo splanuje i juz ;) ale juz jezdze na tym 50k km i nie chce sie skonczyc :roll: - seria exedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zrobię, ale to dopiero po tym jak wykończę aktualne przepalaniem go w celu wyelminowania szarpania "na jakiś czas"... :razz:

 

ja olalem czasami szarpie czasami nie - nastepnym razem tez kolo splanuje i juz ;) ale juz jezdze na tym 50k km i nie chce sie skonczyc :roll: - seria exedy

 

Woww, no to ja tyle napewno nie doczekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...