Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem


Janussz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

Dzisiaj rano poszedlem na parking zeby pojechac samochodem do roboty. Wsiadlem odbezpieczylem i krece, a tu dupa.

W momecie kiedy samochod powinien zaczac krecic tylko slysze pstryk.

Wymienilem akumulator na nowy i to samo. Z pychu niedalem rady bo bylem sam.

Jesli ktos mial z tym problem to prosze o rade.

Sam uwazam ze moze byc to rozrusznik, ale byl juz regenerowany i to kilka razy.

Czy mogl sie zawiesci??

Czasem tak mialem ale poczekalem z 5 sekund i normalnie palil.

Prosze o rade jesli ktos cos o tym wie.

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłbym połączenia masowe silnika z budą oraz podłączenia przewodów do rozrusznika.

Ale jak słychać "cyk" po przekręceniu zapłonu to znaczy że napięcie jest więc prąd dochodzi tylko rozrusznik nie kręci. Moim zdaniem to awaria rozrusznika.

Warto też posłuchać czy to cyknięcie dochodzi z rozrusznika, bo jeśli tak to masz odpowiedź. Spróbuj go uderzyć kilka razy delikatnie młotkiem, bo czasami się szczotki zawieszają i to pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratinal, to wtedy by cykania nie słyszał.

Niekoniecznie. Padajaca kostka stacyjki corolli dawala podobny efekt czasem jakis klik czasem zapalala.

Strzelilo mi cos do glowy (pewnie glupiego) jak podczas pracy silnika sprobuje sie zakrecic rozrusznikiem to slychac bardzo charakterystyczny nie mily dzwiek. Ciekawe, czy tak jesti w tym przypadku.

Pozdrawiam,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten sam problem. Szczególnie jak dogrzeję auto wieczorem rano rozrusznik nie kręci. Ja wiem, że to wina rozrusznika (sprawdzałem na innym i smiga). Przy następnej wizycie w serwisie wymienię rozrusznik. Ja sobie radzę w ten sposób, że przy wyłączonym zapłonie delikatnie popycham auto nogą i wkładam 2kę. Po takiej operacji auto zapala normalnie z kluczyka :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...