Skocz do zawartości

Wyscig na 1/4 mili


rzymu

Rekomendowane odpowiedzi

Moze ktos mi powiedziec jak startuje sie subaru jak z procy, poniewaz kilka razy chcialem wystartowac szybciutko wrzucilem go na obroty i spalilem sprzeglo:(

Trzeba "strzelić ze sprzęgła" - rozkręcasz silnik do ~5k obr i puszczasz sprzęgło szybkim ruchem, jednocześnie wdeptując gaz w podłogę. Miej na uwadze że to cholernie obciąża cały napęd, od poduszek silnika, przez sprzęgło, skrzynię, dyfry, aż po półosie. Najszybciej pada sprzęgło - ponoć można je zepsuć już po parunastu strzałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, RT nie liczy sie do czasu na 1/4, mozesz stac nawet 10 sekund po zapaleniu zielonego i tak bedziesz mial taki sam czas. Czas przejazdu liczy sie dopiero od momentu jak przetniesz pierwsza fotokomurke.

Silnik i turbo mam seryjne, z modyfikacji mam wkladke K&N, solenoid GM, up/down pipe i wydech 2.5", do tego reflasz za $77, samochod ma pelna wage.

To byl moj pierwszy raz na torze i nie bardzo ogarnialem wszystko, delikatnie tez traktowalem samochod bo chcialem nim wrocic do domu, mysle ze z agresywniejszym startem moglbym zejsc jeszcze o 0.2-0.3 nizej. Np czas na 60' mialem powyzej 1.9, ale z lepszym startem powinienem miec wysokie 1.7. Dodatkowo bylo dosyc goraco jak na ta pore roku, a ja nie mialem zadnego dodatkowego chodzenia IC.

 

Janussz, tak jak pisza wyzej, 5 tysiecy albo wiecej i strzal ze sprzegla, jak Ci sie bardzo slizga to moze jest znak ze jest do wymiany. Ja na poczatku mialem problem ze slizgajacymi sie oponami, pierwszy start i bylo 2.4 sekundy na 60 stop (~20 metrow), jak zmierzylem cisnienie to bylo o kilka psi wyzszye niz powinno (goracy dzien i 1.5 godziny jazdy na autostradzie). Pozniej obnizylem o kilka psi niz powinno byc i starty sie poprawily, mialem troche ponad 1.9 na 60 stop.

 

Tutaj jest film czlowieka, ktory zajalo 2 miejsce w mojej klasie

Troche zepsol start, ale on jezdzil na slikach. Z lepszym startem powinien byc szybszy niz ja, poniewaz mial lepiej przygotowany samochod, miedzy innymi CAI, wiekszy TMIC i byl strojony na hamowni.

 

Najwieksze wrazenie zrobil na mnie ten samochod:

p1010672uf7.jpg

Poza kolami, wygladal na uliczny, byl zarejestrowany i bez turbo/superchargera robil przejazdy 9.5 sekundy przez caly dzien.

 

Tutaj sa jeszcze dwa filmiki jakie znalazlem z tej imprezy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest film czlowieka, ktory zajalo 2 miejsce w mojej klasie

 

Nie wiem, ale na filmiku jakoś dziwnie kręci na 2 biegu. Mój WRX szybciej łapie obroty, a nie miał nic dłubane (chyba, bo przyjechał z USA przez GB - wymieniony wydech na Megan Racing bez catpipe, stożek i BOV i tyle...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest film czlowieka, ktory zajalo 2 miejsce w mojej klasie

 

Nie wiem, ale na filmiku jakoś dziwnie kręci na 2 biegu. Mój WRX szybciej łapie obroty, a nie miał nic dłubane (chyba, bo przyjechał z USA przez GB - wymieniony wydech na Megan Racing bez catpipe, stożek i BOV i tyle...)

Na oko, to chlop w szpitalu umarl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam startowalem seryjnym sti 06. Startowalem w czyms takim 1 raz i jechalem tylko 3x. Najlepszy moj czas to 13.700 ale wiem, ze mozna szybciej. Zreszta nie bylem przygotowany do tego startu bo mialem jechac tylko ogladac a nie startowac.

 

gratow w bagazniku miales tyle jakbys na piknik jechal z 4 osobowa rodzina :mrgreen:

 

@Kuba respect samochod naprawde szybki i pieknie utrzymany

 

podziekowania dla obu panow :cool: (wiecie za co)

widzimy sie w niedziele

 

pzdr M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...