Jump to content

Nowy tor wyscigowy w PL !

Gracowy
 Share

Recommended Posts

Nudny taki jakiś. Za dużo prostych. :???:

Witek wpisuj np. coś takiego: :cry: :neutral: :???:

Wszyscy tak będą wiedzieć co chciałeś napisać.

P.S. Pokarz mi jednego posta z tych twoich prawie 5000 w którym czymś sie zachwycasz, albo kogoś popierasz w tym co pisze ! :P

Pomysł i idea bardzo dobre. Szkoda że bardzo daleko od Opola, chociaż po cichu liczę że może jednak coś z Skarbimierzem albo Kamieniem Śląskim można by było wykombinować :neutral: Tory z prawdziwego zdarzenia mają rację bytu i gdybym wygrał baaaaardzo dużo kasy w totka - pewnie w taki tor bym zainwestował.

No oby się udało Zdanowiczowi to zrealizować, widać że jak narazie się trzyma planu bo niecałe 2 lata temu mówił na spotkaniu z kibicami GKS-u Wybrzeże(wtedy starał się ratować ten klub przed upadkiem) że za 2 lata ma powstać projekt toru jak i szczegółowy plan realizacji.

Właściciele SUBARU bedą mogli liczyć na przywileje bo wkoncu to nasz diler na Pomorzu :mrgreen:

Nudny taki jakiś. Za dużo prostych. :???:

Witek wpisuj np. coś takiego: :cry: :neutral: :???:

Wszyscy tak będą wiedzieć co chciałeś napisać.

P.S. Pokarz mi jednego posta z tych twoich prawie 5000 w którym czymś sie zachwycasz, albo kogoś popierasz w tym co pisze ! :P

hahah, Intak - trafne stwierdzenie.

Witek z cala moja sympatia do Ciebie....... Intak strzelil w dziesiatke :mrgreen:

Pomysl jest jak najbardziej fajny. Pytanie tylko czy bedzie on zrealizowany, czy beda track-day itd... bo jesli ma to byc obiekt tylko pod f1, motogp, czy wyscig torowe to moze za 20 lat sie to zwroci. Niech jeszcze zrobia drogi w calym kraju I bedziemy happy. A co do toru to wygladem przypomina mi mieszanke poznania I monzy

Ten tor wcale nie jest nudny. :razz:

Wy byście chcieli tor, gdzie jest 0.5 metra prostej, bo się fajnie upala. Ale jeśli tam mają być wyścigi, to lepiej, że jest mniej zakrętów. Jest gdzie wyprzedzać. Na torze z samymi zawijasami wyścig kończy się na pierwszym zakręcie. Potem jest nuuuuuda.

IOO.

damazie, w F1 jeśli nie ma gigantycznych różnic samochodów to wyprzedza się na zakrętach, a nie prostych. :wink: Fakt, że to są najczęściej zakręty po prostych. :wink: Od przyszłego sezonu wyprzedzanie ma być ułatwione, mniej "złego powietrza" za bolidami i takie tam, więc kto wie, kto wie. Ponadto, jak już ma być aż drugi tor, pierwszy z prawdziwego zdarzenia, to można sobie powybrzydzać. Co innego gdyby to był np. 5. :smile:

ponieważ jakoś tam znam to od innej strony potwierdzam, że to nie jest ściema

inwestycja będzie rozłożona w czasie ale jest realna i zostanie przeprowadzona

no i będzie 1/4 mili :D choć na tym forum może to mieć zerowe znaczenie ;)

ale miejsca do upalania będzie mnóstwo

Gracowy. Im więcej torów, tym lepiej :!: Ciekawe jaka tam jest konfiguracja terenu :roll:

damazie, w F1 jeśli nie ma gigantycznych różnic samochodów to wyprzedza się na zakrętach, a nie prostych.

Chyba na dohamowaniach do ciasnych zakrętów po dłuższych prostych :roll:

W zakręcie bardzo trudno utrzymać się bezpośrednio za poprzedzającym bolidem ze względu na drastyczny spadek docisku/przyczepności przedniej osi ...

Fakt, że to są najczęściej zakręty po prostych. Od przyszłego sezonu wyprzedzanie ma być ułatwione, mniej "złego powietrza" za bolidami i takie tam, więc kto wie, kto wie.

A nie przypadkiem od sezonu 2009 :?:

Zwracam uwagę, że tam jest planowane kilka obiektów, w tym bardzo ciekawie wyglądający tor motocrossowy.

W Trójmieście od dawna są tradycje motocrossowe. Kamienny Potok był swego czasu najlepszym torem w Polsce.

Witek napisał/a:

damazie, w F1 jeśli nie ma gigantycznych różnic samochodów to wyprzedza się na zakrętach, a nie prostych.

Chyba na dohamowaniach do ciasnych zakrętów po dłuższych prostych

Aptekarze. :razz:

Jak pisaliśmy o prosytch, to wiedzieliśmy, po prostu wiedzieliśmy, że ktoś "doprecyzuje". :mrgreen:

My możemy dodać jeszcze (jako wybitni kierowcy - gawędziaże :cool: ), że prosta przydaje się też do przygotowania "ataku". Jak na przykład usunięcia się z pola widzenia lusterek wstecznych. Itd itp

W każdym razie podtrzymujemy naszą uproszczoną wersję, że te proste są pożyteczne dla widowiska. :lol:

Zgadzamy się też w całej pełni, że taki tor lepszy niż żaden. Trzymamy kciuki.

Taaaa... Nie wiem, czy to dlatego, że mam kaca, czy dlatego, że już mi przeszedł ( :mrgreen: ), ale mimo prób nie mogę zmusić się do tego, by uwierzyć w realizację tego planu - szczególnie, że mamy ponoć budować stadiony na Euro 2012, na co już brakuje ludzi do roboty i materiałów... :roll: