Skocz do zawartości

Skąd ta różnica w cenie?


gregu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

trwaja nieustanne przymiarki do zakupu obk'a. Niedawno znalazlem ogloszenia w stylu:

 

mobile.de

 

i skojazylem toto z jakims artykulem w AMiS, o tym, ze to samo autko kupi sie w roznych krajach EU za zdecydowanie rozne pieniadze.

Z ogloszenia wynika, ze auto jest juz zarejestrowane w Niemczech. To by mi odpowiadało, bo bede go rejestrował właśnie tam.

 

Orientuje sie ktos jak i gdzie kupic Outbacka 2,5 w europie za rozsadne pieniadze?

 

[a moze istnieje juz podobny thread na ten temat? jesli tak to prosze o link]

 

zapomnialem dodac, ze cena nowego u dilera w D to okolo 9k euro wiecej...

 

Pozdrowienia

Gregu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq,

 

uwierz, ze to co kiedys przeczytales i masz w glowie nie jest tak samo latwo odnajdowalne dla nowych, jak dla Ciebie...

tobie switaja dla danego tematu jakies skojarzenia, nicki, keywordy po ktorych latwo cos takiego wyszukasz, a ktorych ktos, kto nie czytal tych postow nie zna..

 

oczywiscie, ze staralem sie odszukac istniejace postow na temat.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwierz, ze to co kiedys przeczytales i masz w glowie nie jest tak samo latwo odnajdowalne dla nowych, jak dla Ciebie...

 

Tak, wiem - dlatego nie zamknąłem wątku, ani nie przydzieliłem Ci "nagrody" za dubla :twisted:, a jedynie wskazałem, że opcja "szukaj" to najlepszy wybór.

 

Te 'keywordy' / zwroty to np.

- sprowadzanie

- "z zagranicy"

- "ceny w UE"

- akcyza

- cło

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem - dlatego nie zamknąłem wątku, ani nie przydzieliłem Ci "nagrody" za dubla :twisted: , a jedynie wskazałem, że opcja "szukaj" to najlepszy wybór.

 

rozmumiem, :) a mogł zabić ;) dzieki za info

 

Te 'keywordy' / zwroty to np.

- sprowadzanie

- "z zagranicy"

- "ceny w UE"

- akcyza :???:

- cło

 

... owszem, przy zalozeniu, ze chcesz sprowadzic z usa. ja szukam info o reimporcie z krajow EU.

 

Te auta z usa nie jada. Zaprzecza temu dwutygodniowy termin realizacji zamowienia.

Zreszta widac po grilu, ze europejski.

 

Mysle ze przy obecnej relacji Euro-USD zakup Subaru w Stanach to najlepszy deal!!!

Pozdrawiam

 

Jesli ogloszenie jest wiarygodne to nie bardzo.. jak licze w kalkulatorach importu auta z usa to OBK 2,5 wartosci 23 k $ wychodzi cos kolo 112 k pln. Odliczajac akcyze importu do polski 13% wychodzi cos kolo 98 k pln...

 

Tutaj (w ogloszeniu) mowa o 24k eur czyli 90 k pln z rejestracja na terenie Niemiec co akurat mi odpowiada idealnie...

 

 

Co Wy na to? :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz traktuj humorystycznie :mrgreen: Zawsze podziwiałem tych odkrywców tanich aut , którzy ze wszystkimi sie swoją wiedzą dzielą a potem dziwią sie że towaru juz nie ma :mrgreen:

AK

ps.raczej rozbawiłeś mnie :mrgreen: czy dojdzie kiedys do tranzakcji :?: Bo jak bys poczekal jeszcze ze trzy miesiące to beda z produkcji 07....i... :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wypowiedz traktuj humorystycznie Zawsze podziwiałem tych odkrywców tanich aut , którzy ze wszystkimi sie swoją wiedzą dzielą a potem dziwią sie że towaru juz nie ma

AK

 

potraktuje ja bardzo humorystycznie, bo sam zawsze podziwialem tych odkrywcow tanich aut, ktorzy wtopili niemala kase i nigdy auta nie zobaczyli. :shock:

zdaje sobie tez sprawe z tego, ze reimport czy import aut z krajow mniej obciazonych podatkami jest mocno konkurencyjny dla lokalnych dealerow, ale predzej czy pozniej ktos takie pytanie zada na tym forum. taki jak ja.. srodowiska nie znam, jestem zwyklym kowalskim ktory przed kupnem auta zamiast slepo leciec do salonu subaru sprawdza wszystkie mozliwosci, bo nie kreci go blichtr sław w subaru :wink: czy image bogusia lindy w foresterze :wink: joke!

 

ps.raczej rozbawiłeś mnie czy dojdzie kiedys do tranzakcji Bo jak bys poczekal jeszcze ze trzy miesiące to beda z produkcji 07....i...

 

- kupie tam jeszcze taniej?

- kupie w Polsce od Ciebie za podobne pieniadze?

- i tak kupie w styczniu, by miec rejestracje 2008 ?

 

trzecia odpowiedz najbardziej prawdopodobna, co do drugiej i pierwszej nie wiem... czas pokaze... chyba, ze masz na mysli jeszcze inny scenariusz ktory chetnie poznam.

 

importu z usa raczej nie biore pod uwage. jak dla mnie za duzo z tym zabawy i czekania.

duze dziecko kupuje nowa zabawke i che ja miec szybko ! szyyyybciutko ! :grin: :lol:

 

a'propos: piszac pasuje mi idealnie chodzi o niemieckie papiery auta. nie planuje rejestracji przyszlego subaru w Polsce w najblizszym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregu , cena netto w Polsce i Niemczech jest ta sama.Jeżeli auto ma jezdzic na niemieckiej rejestracji to raczej tu na forum nikt Ci nie doradzi jak najtaniej kupić.Może jakiegos Niemca zapytaj :?:

1.Jest pare miejsc gdzie mozna kupic taniej ale trzeba auto zarejestrowac i wtedy trzeba zaplacic należne podatki (cło , Vat ,akcyzę)

2.Ja Ci auta do zarejestrowania w D nie sprzedam

3.Kup kiedy chcesz...w Niemczech i tak rok modelowy się liczy a ten zmienia się we wrześniu

AK

ps.kończąc , sukcesów życzę ...w przyszłym roku :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie dowiedziałem sie od Pana Andrzeja Koper(a?), co się wydarzy w przyszłym roku.

 

postraszył, postraszył i zamilkł.

 

nic to, zostałem jedynie utwierdzony w przekonaniu, że brokerzy samochodowi to rozsądna konkurencja dla dealerów. różnica w cenie jest niebagatelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, nie dowiedziałem sie od Pana Andrzeja Koper(a?), co się wydarzy w przyszłym roku.

 

postraszył, postraszył i zamilkł.

 

nic to, zostałem jedynie utwierdzony w przekonaniu, że brokerzy samochodowi to rozsądna konkurencja dla dealerów. różnica w cenie jest niebagatelna.

 

W przyszłym roku jak napisaleś masz kupic auto , żeby miec rejestracje 08. Co ma sie wydarzyc :?: Nikogo niczym nie strasze. Zakończyłem grzecznie życząc sukcesów przy zakupie w przyszłym roku." Utwierdzony w przekonaniu ", to byłeś już w pierwszym swoim poście :mrgreen: dlatego na niego odpowiedziałem :!: Zdecydowanie w przyszłym roku najlepiej w kwietniu gdy już bedą dostępne z produkcji 2008 zamow u brokera w Niemczech auto (broń boże u dilera w Niemczech) :mrgreen: i jeżdzij w Niemczech

Pozdr.AK

ps.i żeby ta różnica wyszła Ci jak najwieksza (w przyszłym roku) :mrgreen: Milknę zdecydowanie :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...