Skocz do zawartości

GT sedan a GT combi ...


FITNES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie,czy kombi Gt zachowuje sie gorzej trakcyjnie od sedana i jakie są wogóle rożnice między nimi wizualne i techniczne ? Bo kupiłem Taką 99/00 i chciałbym zasiegnąć porad,czy np na torze lub pojezdzawkach będzie dawała rade "Turbowanna"?.Z góry dziekuje za podpowiedzi rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i jakie są wogóle rożnice między nimi wizualne i techniczne ? (...)

kilka uwag z mojej strony :smile:

takze szukalem kombiaka, ale skonczylo sie na tym, ze kupilem sedana... wiec temat mam troche "przerobiony" :smile:

 

roznice wizualne? chyba sa oczywiste :mrgreen:

zas ze strony techniczno-uzytkowej jest tak, ze "katalogowo" (iirc) kombi przy nierozlozonej tylnej kanapie ma tylko o 3L wieksza pojemnosc bagaznika (356L vs. 353L), ma o 0.2s gorsze przyspieszenie do 100 km/h (6.6s vs. 6.4s) i o kilka km/h mniejsza Vmax (229 vs. 231 km/h), i wazy o 25kg wiecej (1290kg vs. 1265kg)

natomiast ma troche lepszej jakosci "wykladziny" w bagazniku :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, potwierdzam z doswiadczenia, ze kombiwar tez sobie radzi :)

a i spora zaleta kombiwara jest taka, ze komplet opon na wymiane sie w bagazniku zmiesci - jak jedziesz na upalanie - to jak znalazl :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i jakie są wogóle rożnice między nimi wizualne i techniczne ? (...)

kilka uwag z mojej strony :smile:

takze szukalem kombiaka, ale skonczylo sie na tym, ze kupilem sedana... wiec temat mam troche "przerobiony" :smile:

 

roznice wizualne? chyba sa oczywiste :mrgreen:

zas ze strony techniczno-uzytkowej jest tak, ze "katalogowo" (iirc) kombi przy nierozlozonej tylnej kanapie ma tylko o 3L wieksza pojemnosc bagaznika (356L vs. 353L), ma o 0.2s gorsze przyspieszenie do 100 km/h (6.6s vs. 6.4s) i o kilka km/h mniejsza Vmax (229 vs. 231 km/h), i wazy o 25kg wiecej (1290kg vs. 1265kg)

natomiast ma troche lepszej jakosci "wykladziny" w bagazniku :grin:

 

Na subaru-impreza.de można przeczytać, że kombiak GT99 ma do setki 6,4 a sedan 6,3 s. Różnica w masie też jest inna, bo wg tej strony kombiak waży 1325 a sedan 1285 kg.

 

 

A tak w ogóle to kombiaki są ładniejsze. :razz: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, mati napisal post wyzej to co chcialem napisac w tym poscie. STi wagon z racji ze to JDM nie bralem pod uwage

mozna pomyslec, ze byly GC8 EDM* STI...

 

 

__________________

*UK to zadne EDM, oni nawet kierownice maja po niewlasciwej stronie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i do trumiaka moza 2 rowerki zapakowac i ie martwic sie ze odpada po drodze, mase zalet mimo ze teoretycznie kufer taki sam a praktyczie 3 razy wiekszy.....minus jest glosiejszy i ponoc nie cool ,ale mi sie bardziej podoba, a tak to to samo auto ..... i ponoc kombi sa w lepszym stanie zregoly:PPPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki i gratki za opinie . W sumie szerokie macie pojęcie i rzeczywiście kier robi ,jak auto jedzie . STI tez buduje na upalania ( mam nadzieje,że też z wami polatam) Gt miałem pare ale nigdy kombika . Jeżeli będziecie na Tychach to chętnie pogadam na żywo w temacie... :mrgreen: A kombika rzeczywiście stan ok i fajny wypas łącznie z felgami i zawiasem...NAPISZCIE CZY BĘDZIECIE TYCHY TO SIĘ SPIKNIEMY...Moj wóz będzie odpowiednio podpisany :mrgreen::mrgreen: :!: :!: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...