Jump to content

Montaz czujnikow parkowania i haka holowniczego a gwarancja

Guest hp25
 Share

Recommended Posts

Witam

Kilka miesiecy temu kupilem Subaru Forester. Chce teraz zamontowac w nim hak holowniczy i czujniki parkowania na tylnym zderzaku. Czy musze je montowac w autoryzowanym serwisie zeby nie stracic gwarancji?

Pozdr

Za montaz dzwiekowych czujnikow parkowania w autoryzowanym serwisie chca 1000 zl co jest czystym zlodziejstwem. U zwyklego machanika montaz czujnikow dziwekowych z wyswietlaczem podajacym odleglosc w centymetrach kosztuje max 300 zlotych.

Dobre pytanie. Tez sie zastanawiam nad montazem czujnikow w moim Legacy wiec chetnie uslysze oficjalne stanowisko Dyrekcji. Jezde nim juz 2.5 roku i dalej nie "czuje" tyłu.

Kupujesz czujnki do tego 1,5h pracy i zamontowane.

Trochę stresu jest jak pierwszy raz wierci się duże dziury w zderzaku ale za to jaka satysfakcja...

aflinta - no normalnie Dealer :twisted: (zartuje nie moglem sie powstrzymac)

A na serio - wg mnie sie przyzwyczaisz - wiekszosc ludzi ktora znam i ma czujniki parkowania - uzywa ich wylacznie do zabawy (podjezdzania do momentu az powiedza STOP) ...

Wg mnie sie przyzwyczaisz - wbrew pozorom nie jest to az tak duzy samochod - btw nie wiem jak teraz ale w wersji MY 05 te czujniki byly tak glupie, ze oczywiscie wlaczaly sie przy kazdym uruchomieniu samochodu i jak stales np przy scianie kwiczaly jak zabijane i zawsze trzeba je bylo recznie wylaczac.....

IMO nie warto - wiez mi szybko sie do rozmiarow przyzwyczaisz :smile:

Nie kazdego mozna mierzyc wlasna miara. To raczej nie jest kwestia przyzwyczajenia. Ja zdecydowanie nie czuje tylu i czas jaki jezdze moim Legacem nijak sie ma do zwiekszenia tego "czucia" :wink:

Poza tym kolega jak wynika z opisu chyba nie jezdzi ani Legacem ani Foresterem...

Dobre pytanie. Tez sie zastanawiam nad montazem czujnikow w moim Legacy wiec chetnie uslysze oficjalne stanowisko Dyrekcji. Jezde nim juz 2.5 roku i dalej nie "czuje" tyłu.

Trochę stresu jest jak pierwszy raz wierci się duże dziury w zderzaku ale za to jaka satysfakcja...

krzysiom, ale jak mam wywiercic w tym zderzaku dziury i to wielkie jak tam w srodku jest taka wielka belka i to nie z plasteliny?

krzysiom, ale jak mam wywiercic w tym zderzaku dziury i to wielkie jak tam w srodku jest taka wielka belka i to nie z plasteliny?

Nie wiem jak w Legasiu:)

Zakładałem koleżance małżonce do Corolki. Nawet zderzaka nie zdejmowałem, trochę się potarzałem, wymacałem i wymierzyłem wszystko, udało się pod belką :)

Nie kazdego mozna mierzyc wlasna miara. To raczej nie jest kwestia przyzwyczajenia. Ja zdecydowanie nie czuje tylu i czas jaki jezdze moim Legacem nijak sie ma do zwiekszenia tego "czucia" :wink:

Poza tym kolega jak wynika z opisu chyba nie jezdzi ani Legacem ani Foresterem...

FOresterem i Outback tez jezdzilem - wg mnie to naprawde kwestia treningu - ustawienia pacholkow na prakingu i potrenowaniu - probowaliscie ?? Bo tak na zywca w centrum handlowym to sie nie dziwie ze sa obawy przed trenowaniem czucia :grin: