Jump to content

Dobry miernik ciśnienia w oponach


Bergen
 Share

Recommended Posts

Mam chińską, nożną pompkę do opon. Ma manometr. Z góry założyłem że manometr ten nie pokazuje prawdy, co potwierdziło się, gdy używałem manometru przy kompresorze na stacji paliw.

 

Zatem, pomny doskonałej jakości rodzimych komputerów*, zakupiłem manometr produkcji znakomitej polskiej firmy Mera KFAP. Czarny, w niebieskim etui.

 

No i teraz dopiero mam zagwozdkę, bo manometr na pompce pokazuje inaczej, miernik Made in Poland pokazuje inaczej i kompresor na stacji pokazuje inaczej.

 

Komu wierzyć ?

 

Jaki, dostępny w sklepach manometr pokazuje coś najbardziej zbliżone do prawdy ?

 

*) bez cienia sarkazmu. Mieć taką Odrę 1315.... ech, marzenie :roll:

Link to comment
Share on other sites

manometry można w sumie wzrokowo ocenić - jak jest w miarę cięzki i solidnie zrobiony to podaje dobry pomiar w przybliżeniu. Pro manometr to bardzo drogi wydatek. A ten na stacjach tez się często mylą...

Link to comment
Share on other sites

W markecie widziałem manometr z naklejką "AutoŚwiat poleca". Ponieważ ww. periodyku nie darzę zbytnim szacunkiem, to nie zawracałem sobie owym manometrem głowy, ale przecież robią w tym magazynie różne testy i porównania, może faktycznie ów manometr jest najlepszy z dostępnych ?

 

Żarówki (Hella) które nabyłem na podstawie tego co przeczytałem na skanie z AŚ, okazały się rewelacyjne.

Link to comment
Share on other sites

Bo tak to jest z tymi manometrami. Kiedyś pojechałem dodmuchać sobie oponki do fachowców. Sprawdzaliśmy trzema zegarkami i każdy pokazywał inaczej, i miej tu równe ciśnienie w oponach. Róznica sięgała 0.4 bar więc nie jest to mało.

 

ATB

Link to comment
Share on other sites

Ja też przerabiałem temat manometrów żeby dodać pikanetrii kupiłem 3 tej samej firmy ( Mera) i każdy pokazywał co innego...

 

Kiedyś na stacji Arala były porządne manometry w rozmiarze denka od wiaderka, więc może metodą porównań ze zworcem uda się wybrać coś co pokazuje tak jak trzeba.

 

Mnie udało się znaleźć porządny niemiecki ciśnieniomierz który pokazuje prawdę...

Link to comment
Share on other sites

Bardziej istotne jest żeby po obu stronach koła miały po tyle samo ciśnienia czyli np.przednie 2,3, a tylne 1,9. Więc jak się manometr myli to zawsze o taką samą wartość, a to czy jest 2,3 czy 2,5 lub 2,1 to już mniejszy kłopot...gorzej by było jakby ten sam manometr pokazywał za każdym razem co innego :???:

Link to comment
Share on other sites

W Makro też są.

Jest to manometr tłokowy, tłoczek jest nasmarowany wazeliną która zmienia jego oporu ruchu w zależności od temperatury (na mrozie wazelina "gęstnieje").

Dodatkowe opory ruchu tłoczka=>wskazówki wprowadza blokada (czerwony przycisk)

- po jego naciśnięciu podczas pomiaru pokazuje wyższe ciśnienie o ok. 0,1-0,2 bar.

Ma swoje wady ,ale da się z nimi żyć.

Pasztetowe rozwiązanie za 10zł.

Link to comment
Share on other sites

kiedys w auto swiecie byl test tego typu urzadzen, moze ktos odkopie ?

 

Testu nie odkopałem, ale produkt tak :

 

http://allegro.pl/item245501822_cisnien ... t_ss_.html

 

Widziałem takie w Castoramie.

 

Taki sam (albo identycznuie wyglądający - gdyż nie pamietam firmy) rozpadł się a właściwie wybuchł podczas pierwszego pomiaru :mrgreen::evil:

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...