Skocz do zawartości

Dobry miernik ciśnienia w oponach


Bergen

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chińską, nożną pompkę do opon. Ma manometr. Z góry założyłem że manometr ten nie pokazuje prawdy, co potwierdziło się, gdy używałem manometru przy kompresorze na stacji paliw.

 

Zatem, pomny doskonałej jakości rodzimych komputerów*, zakupiłem manometr produkcji znakomitej polskiej firmy Mera KFAP. Czarny, w niebieskim etui.

 

No i teraz dopiero mam zagwozdkę, bo manometr na pompce pokazuje inaczej, miernik Made in Poland pokazuje inaczej i kompresor na stacji pokazuje inaczej.

 

Komu wierzyć ?

 

Jaki, dostępny w sklepach manometr pokazuje coś najbardziej zbliżone do prawdy ?

 

*) bez cienia sarkazmu. Mieć taką Odrę 1315.... ech, marzenie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W markecie widziałem manometr z naklejką "AutoŚwiat poleca". Ponieważ ww. periodyku nie darzę zbytnim szacunkiem, to nie zawracałem sobie owym manometrem głowy, ale przecież robią w tym magazynie różne testy i porównania, może faktycznie ów manometr jest najlepszy z dostępnych ?

 

Żarówki (Hella) które nabyłem na podstawie tego co przeczytałem na skanie z AŚ, okazały się rewelacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to jest z tymi manometrami. Kiedyś pojechałem dodmuchać sobie oponki do fachowców. Sprawdzaliśmy trzema zegarkami i każdy pokazywał inaczej, i miej tu równe ciśnienie w oponach. Róznica sięgała 0.4 bar więc nie jest to mało.

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też przerabiałem temat manometrów żeby dodać pikanetrii kupiłem 3 tej samej firmy ( Mera) i każdy pokazywał co innego...

 

Kiedyś na stacji Arala były porządne manometry w rozmiarze denka od wiaderka, więc może metodą porównań ze zworcem uda się wybrać coś co pokazuje tak jak trzeba.

 

Mnie udało się znaleźć porządny niemiecki ciśnieniomierz który pokazuje prawdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej istotne jest żeby po obu stronach koła miały po tyle samo ciśnienia czyli np.przednie 2,3, a tylne 1,9. Więc jak się manometr myli to zawsze o taką samą wartość, a to czy jest 2,3 czy 2,5 lub 2,1 to już mniejszy kłopot...gorzej by było jakby ten sam manometr pokazywał za każdym razem co innego :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Makro też są.

Jest to manometr tłokowy, tłoczek jest nasmarowany wazeliną która zmienia jego oporu ruchu w zależności od temperatury (na mrozie wazelina "gęstnieje").

Dodatkowe opory ruchu tłoczka=>wskazówki wprowadza blokada (czerwony przycisk)

- po jego naciśnięciu podczas pomiaru pokazuje wyższe ciśnienie o ok. 0,1-0,2 bar.

Ma swoje wady ,ale da się z nimi żyć.

Pasztetowe rozwiązanie za 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys w auto swiecie byl test tego typu urzadzen, moze ktos odkopie ?

 

Testu nie odkopałem, ale produkt tak :

 

http://allegro.pl/item245501822_cisnien ... t_ss_.html

 

Widziałem takie w Castoramie.

 

Taki sam (albo identycznuie wyglądający - gdyż nie pamietam firmy) rozpadł się a właściwie wybuchł podczas pierwszego pomiaru :mrgreen::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...