Skocz do zawartości

Przegląd rejestracyjny (taki co w dowód rej. wklepują)


BBartek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Przeczytałem wszystkie zamknięte wątki o badaniach technicznych, chciałem zapytać czy ktoś z Szanownych był na przeglądzie tutaj:

 

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów WX-24 Staniewicka 3

STACJA KONTROLI POJAZDÓW WX-63 Błękitna 78

MOTOS Sp. z o.o. Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów WX/021/P Kłobucka 10A

 

Zostały mi dwa dni, jutro będę dzwonił i pytał o 4x4 bo na stronach coś się nie chwalą :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motosu nie znam, byłem i na staniewickiej i na tej błękitnej.

Polecam Błękitną, super goście, powiedziałbym że bardzo życiowi (bez podteksów).

I jeszcze jeden duży plus - mają specjalne rolki hamulcowe do sprawdzanie samochodów z napędem 4x4 - nie trzeba się martwić że coś uszkodzą.

 

I również nie zalecam czekania do ostatniej chwili...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, rolki podczas przegladu kręcą sie 5 km/h przez około kilkadziesąt, moze nawet kilkanascie sekund.

Jadąc bokiem, po na przykład asfalcie, lub ciągnąc ręczny podczas nawrotu i dając gazu w podłogę ile się krecą koła przednie, z jaką prędkością, gdy tylne stoja- przez jaki czas??

I co? Zespuło się komuś coś od jednego razu w roku? Nie przesadzajcie z tymi przeglądami dla 4x4.

 

Mam nadzieję, że masz rację, bo u mnie kolesie nie mają o tym pojęcia, nie mówiąc już o tym, że nie zdają sobie sprawy, że subaru to AWD :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w Motosie, hamulce sprawdzili tak jak opisał Roland.

Czas kręcenia rolką jest krótki a prędkość mała, nie było żadnych dziwnych dźwięków i dymków :wink: Zwracają uwage czy ksenony są "legalne".

Może za dwa lata sprawdzę jak jest na Błękitnej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Michal K, nie czekaj do końca terminu tylko jedź puki możesz, zapomnisz, strzelisz zonka i będzie problem.

 

:shock: przegląd mi się dzisiaj kończy :shock:

 

jak wrócę zadziałam z pomukiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tylko informacyjnie, jeśli ktoś z okolic Żywca, lub Bielska potrzebuje zrobić przegląd w swoim Subaru, w Stacji na "Oazie" w Rybarzowicach (po prawej stronie jadąc z Bielska do Żywca) są wyposażeni w opóźnieniomierz (chyba dobrze napisałem) i wykonują test hamulców w ten sposób. Znają temat. Dziś robiłem przegląd.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
MOTOS Sp. z o.o. Podstawowa Stacja Kontroli Pojazdów WX/021/P Kłobucka 10A

Robiłem tu przegląd GTka i forka.

Polecam, wiedzą co robią.

 

Hogi, troche odgrzany temat, ale dopiero teraz trafiłem. Do Motosu na kłobucką jeździlem przez pare lat. Do momentu, gdy podjechałem rajdówką. Nie zdążyłem wjechac do środka i dostałem informacje, że auto nie przejdzie przeglądu, bo ma klatke. Na moje pytanie co ta klatka przeszkadza, przecież to jest ku bezpieczeństwu, dostałem odpowiedź, że nie jest to wyposarzenie seryjne samochodu i jak bym sobie zrobił betonowy zderzak, to przy zderzeniu wyrządziłbym znaczne szkody w drugim pojeździe. Nie interesowała ich homologacja. Na moje pytanie czy nieorginalne kołpaki sa ok, no bo przecież mogą odpaśc i uszkodzić pieszego stwierdzono że sa ok, jesli mają homologacje. Więc z moich doswiadczeń nie polecam. zapytałem w jaki sposób są robione przeglądy w autach rajdowych w takim razie. nie dostalem informacji i....... pojechałem na błekitną. Polecam, nie miałem tam żadnych problemów. co do badania 4x4 robiłem normalnie jak wszystkie inne samochody. wszystko działa i jest git. w końcu idąc bokiem koła tez kręcą się z różnymi prędościami. Przeglądy robie również na Osmańskiej i na Burakowskiej. Również polecam.

Pzdr.

Grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwie nie sprawdzą hamulców w subarach bo mówią że może się zepsuć napęd

 

 

No i mają rację.

 

a dlaczego???

 

mi sprawdzali na zwykłych rolkach i ponoć to nie szkodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego???

Ja jak pytałem to pumex 1 posłał mi to :arrow:

 

 

w FAQ jest juz pare linkow:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106815

 

a dokladniej:

 

Przegląd techniczny Subaru (wbijany do dowodu)

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=112867

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=100645

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=115156

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=114493

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzanie hamulcow na rolkach dziala tak samo jak zaciaganie lapy na nawrotach bez sprzegla - tylna os zblokowana - przednia sie kreci i wiskoza daje po dupie

 

np stacja diagnostyczna w Toyocie Bielany jest wyposazona w tryb 4x4 bo tam tez landki robia i inne ichnie 4x4 - w momencie wprowadzenia auta na rolki jedna sie kreci w przod, a druga w tyl - bardzo wazne coby o tym pamietac - bo mozna utluc wisko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odgrzewam kotlet bo akurat w poniedziałek pojechałem po pieczątke, tym razem na Błękitną.

faktycznie mają coś co nazywa się rolki wolnobieżne i podkładają to pod drugą oś podczas badania hamulców.

jak sie okazało ma to jakiś sens, bo druga oś się kręciła (ku zaskoczeniu diagnosty).

 

seryjne amory wymienione jeszcze na gwarancji 35kkm temu wykazują 80% sprawności (o ile ten pomiar w ogóle ma sens).

w każdym razie wykresy tłumienia za każdym razem pokrywały się więc taką czy inną charakterystyke trzymają :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też odkopie- mam w lutym przegląd i nie wiem czy pociś kit o AWD żeby nie sprawdzali hebli ,czy poszukać jakiejś dobrej stacji :?:

 

Ale pisze ,bo ubawił mnie "dymek z wiskozy" :lol: Którędy sie wydostanie z transfer case-a? :lol:

W necie ciezko wyczuć czarny humor,ale to chyba akurat taki kontekst miał być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też odkopie- mam w lutym przegląd i nie wiem czy pociś kit o AWD żeby nie sprawdzali hebli ,czy poszukać jakiejś dobrej stacji :?:

 

Żaden diagnosta o zdrowych zmysłach nie wypuści Cię z kiepskimi heblami.

 

-- 29 sty 2011, o 00:21 --

 

odgrzewam kotlet bo akurat w poniedziałek pojechałem po pieczątke, tym razem na Błękitną.

faktycznie mają coś co nazywa się rolki wolnobieżne i podkładają to pod drugą oś podczas badania hamulców.

jak sie okazało ma to jakiś sens, bo druga oś się kręciła (ku zaskoczeniu diagnosty).

A jak hamujesz na ulicy, to co podkładasz pod jedną oś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie chodzi o to zeby przemycić słabe hamulce :wink: mam skatowaną wiskoze po poprzednim właścicielu i nie chce jej bardziej męczyć. Będe musiał poszukać stacji z płytami zamiast rolek i tyle :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...