Skocz do zawartości

impreza`06 bezpieczeństwo


durex

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Przymierzam się do kupna imprezy 2.0RC rocznik 2006.

Ponieważ zamierzam nim wozić moją drugą połowę i dwójkę dzieci, mam pytanie o bezpieczeństwo tegoż pojazdu. Wiem, że auto posiada 6 poduszek (brak kurtyn), ale chyba wszystkie znajdują się z przodu. Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa w odniesieniu do pasażerów siedzących z tyłu? Czy wzmocnienia boczne, dachu, podłogi... są w stanie rzeczywiście zabsorbować dużą ilość energii, jak podają w folderach?

 

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to limuzyna i jak na rodzinny samochód jest nieco mały, ale jestem w nim zakochany, a na to nie ma rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przymierzam się do kupna imprezy 2.0RC rocznik 2006.

Ponieważ zamierzam nim wozić moją drugą połowę i dwójkę dzieci, mam pytanie o bezpieczeństwo tegoż pojazdu. Wiem, że auto posiada 6 poduszek (brak kurtyn), ale chyba wszystkie znajdują się z przodu. Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa w odniesieniu do pasażerów siedzących z tyłu? Czy wzmocnienia boczne, dachu, podłogi... są w stanie rzeczywiście zabsorbować dużą ilość energii, jak podają w folderach?

 

Zdaję sobie sprawę, że nie jest to limuzyna i jak na rodzinny samochód jest nieco mały, ale jestem w nim zakochany, a na to nie ma rady.

Pozdrawiam

Dobrze sprawdzic oferte na Impreze MY08 np.2.0 RA Cena podobna a rozwiązania techniczne i sprawy bezpieczeństwa 10 lat do przodu :wink:

AK

ps.do wygladu rodzina sie przyzwyczai... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wygladu rodzina sie przyzwyczai... :mrgreen:

A do pojemności bagażnika też :?: :wink:

 

Dobrze sprawdzic oferte na Impreze MY08 np.2.0 RA Cena podobna a rozwiązania techniczne i sprawy bezpieczeństwa 10 lat do przodu :wink:

Mówią, że jest testowana elektonicznie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwa małe :twisted: dzwony Subaru, i powiem tak, mało jest samochodów które są tak mocne konstrukcyjnie, kolega który jest rzeczoznawcą w firmie ubezpieczeniowej, i ogląda dziennie kilkanaście samochodów po wypadku, zkwitował powiedzeniem: czołg nie samochód. Zobacz na zdjeciach, pierwszy dzwon w latarnie , jak widac latarnia solidna ( nie jakas żyrdka od płotu :twisted: ) a po aucie jakoś specjalnie nie widać. Drugi dzwon to wpadniecia na jelenia a potem z 5m skarpy do rzeki, i jak widzisz żyje i czuje sie świetnie, i kupuje dalej SUBARU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, spieszyłeś się na jazdę próbną nową Dacią Logan z dieselem? :mrgreen:

 

Fakt, rąbnięcie było konkretne. Jaką miałeś prędkość, jak najechał na Ciebie słup? :mrgreen:

 

durex, zaletą konstrukcyjną subaru jest to, że podczas uderzenia przodem silnik nie wjedzie Tobie w nogi, tylko wjeżdża pod podłogę. Drzwi bez ramek także wymuszają mocniejszą ich konstrukcję. No nie wiem, tak okiem laikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, spieszyłeś się na jazdę próbną nową Dacią Logan z dieselem? :mrgreen:

 

Fakt, rąbnięcie było konkretne. Jaką miałeś prędkość, jak najechał na Ciebie słup? :mrgreen:

 

durex, zaletą konstrukcyjną subaru jest to, że podczas uderzenia przodem silnik nie wjedzie Tobie w nogi, tylko wjeżdża pod podłogę. Drzwi bez ramek także wymuszają mocniejszą ich konstrukcję. No nie wiem, tak okiem laikiem.

 

Fakt, rąbnięcie było konkretne. Jaką miałeś prędkość, jak najechał na Ciebie słup? :mrgreen:

 

 

tego to najstrasi górale nie wiedzą :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durex, kiedys na sieci widzialem jak po kolesiu siedzacym w Imprezie przejechal duzy TIR. Koles wyszedl z tego, bylo to w newsach na calym swiecie. Zapewne jakas szybka reka zapoda Ci tego linka :wink:

 

So What!, ja mam rodzine 2+1 i z cala pewnoscia stwierdzam, wszem i wobec ze jest to samochod rodzinny. A bagaznik wystarczajacy! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit , przeciez ten Twój dzwon to obcierka , po utracie panowania nad autem, ten słupek pomógł Ci sie zatrzymac :mrgreen:

AK

ps.STI MY 08 ma nowy system DCCD , VDC , kurtyny powietrzne , SI-Drive i opony 245/40/18 moze to pomoże Ci w przyszłości uniknąc tego typu obcierek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit , przeciez ten Twój dzwon to obcierka , po utracie panowania nad autem, ten słupek pomógł Ci sie zatrzymac :mrgreen:

AK

ps.STI MY 08 ma nowy system DCCD , VDC , kurtyny powietrzne , SI-Drive i opony 245/40/18 moze to pomoże Ci w przyszłości uniknąc tego typu obcierek :mrgreen:

 

245/40R18 juz zaczynam ściagac dobre opony :mrgreen:

czy VDC ma magiczny guzik OFF ? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że STI MY08 w wersji TOP ma nawigację , fotele Recaro , przyciemniane boczne szyby , halogeny p.mgielne do tego ten SI-Drive ......i zapalanie przyciskiem z procedurą...... :razz:

:razz: Zamówiłem grafitowy :cool:

 

Pozdr.AK

 

ps.wrazenia z jazdy w lutym pokaz dla forumowiczow na Cynie VI :mrgreen: (marzec :?: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

durex, kiedys na sieci widzialem jak po kolesiu siedzacym w Imprezie przejechal duzy TIR. Koles wyszedl z tego, bylo to w newsach na calym swiecie. Zapewne jakas szybka reka zapoda Ci tego linka :wink:

Dostałem to kiedyś e-mailem, ale chyba już z godzinę szukam i nie mogę znaleźć.

Tir się na niego przewrócił chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi ?http://youtube.com/watch?v=W7-IACznjzo

 

Żadna tam zasługa Subaraka, facet miał więcej szczęścia niż czegokolwiek innego, że się jakoś tam zmieścił...

 

durex, zaletą konstrukcyjną subaru jest to, że podczas uderzenia przodem silnik nie wjedzie Tobie w nogi, tylko wjeżdża pod podłogę.

 

Jakim cudem ? Ma podłogę typu sandwich jak A-klasa ?

 

To też żaden wyróżnik Subaraka, od wielu lat auta projektuje się tak, by układ napędowy wślizgiwał się pod auto (przynajmniej w tych z napędem ustawionym wzdłużnie), w Subaraku jest o tyle łatwiej, że silnik jest niższy.

 

r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...