Skocz do zawartości

chce kupić nowe w salonie (forester)


wideleciłyżka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jaka specyfikacje wybrać czyli skóra szyber i xenony

Moim subiektywnym zdaniem:

- skóra - nie warto (chyba, że dla wyglądu i podniesienia sobie samooceny), generalnie odparza tyłek, zwłaszcza w lecie

- szyber - bardzo fajny, dobrze doświetla, zwłaszcza w smutne jesienne dni robi się jakoś tak weselej w środku

- xenony - moim zdaniem nie są jakąś rewolucją - kiedyś nie miałem, teraz mam, ale w sumie komfort jazdy podobny, niby świecą jaśniej, ale znacznie ostrzej odcinają granicę światła / cienia, przy zwykłych światłach w tym cieniu zawsze coś tam było widać, przy ksenonach w cieniu nie widać nic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam !

 

chce kupic nowego forestera 2.0 l i nie ukrywam ,że zalezy mi przedewszystkim na małym spalaniu. Zaraz ktoś odpisze " jak chcesz małe spalanie to kup sobie LUPO 3L"

ale to nie o to chodzi. Pasuje mi spalanie w mieście 10 L lecz nie większe.

 

 

Przepraszam, ze sie tak wlaczam i bez przywitania itd. - ale zerkam sobie od czasu do czasu na forum i mam zblizony problem.

tzn tez chce kupic forka 2.0 (nie teraz za jakis czas wiec pewnie '08-'09 czy cos - na razie zarabiam pieniazki ;)

Zainteresowal mnie nastepujacy problem: czy te bodaj 24 000 euro w cenniku SIP to jest brutto? (nie jest podane).

Pytam bo zawsze podobal mi sie forester (jak dla mnie idealny kompromis miedzy terenowka a kombi) tylko zawsze wydawalo mi sie, ze cena bedzie kosmiczna (w irlandii '03 widywalem po okolo 20 000 i wiecej euro wiec sadzilem ze nowy bedzie pewnie z 30 000 lub wiecej kosztowal.)

Nie ukrywam, ze tez spalanie gra dla mnie role i dla tego myslalem nad opcja fabrycznego lpg (sa w ofercie w niemczech - w pl chyba nie?)

do tego wydaje mi sie, ze w cenie okolo 24-25 tys euro widywalem oferty niemieckich dilerow na forka z lpg (w automobile.de).

czy ktos ma doswiadczenie w sprawie kupna auta (nowego lub gora 1-2 lata) w niemczech - czy bedzie z tym masa zamieszania (przeglady w dojczlandii itp?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka specyfikacje wybrać czyli skóra szyber i xenony

Moim subiektywnym zdaniem:

- skóra - nie warto (chyba, że dla wyglądu i podniesienia sobie samooceny), generalnie odparza tyłek, zwłaszcza w lecie

- szyber - bardzo fajny, dobrze doświetla, zwłaszcza w smutne jesienne dni robi się jakoś tak weselej w środku

- xenony - moim zdaniem nie są jakąś rewolucją - kiedyś nie miałem, teraz mam, ale w sumie komfort jazdy podobny, niby świecą jaśniej, ale znacznie ostrzej odcinają granicę światła / cienia, przy zwykłych światłach w tym cieniu zawsze coś tam było widać, przy ksenonach w cieniu nie widać nic...

Co do skóry i szyberka to się w 100% zgadzam, co do ksenonów nie wiem bo nie miałem ale zapamiętam sobię tę opinię :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy 30 kkm foresterem i 145 kkm accordem i-CTDi.

 

Kup Forestera. 2.0 daje radę; 2,5 pewnie bardziej...... :mrgreen:

O ekonomice spalania zapomnij. W obu przypadkach. Kręcić trzeba mocno i dosadnie.

W tej kwestii wolę Accorda i-CTDi. Ogarnia lepiej, niż 2.0 Forek. Dynamika przy przyspieszaniu i wyprzedzaniu lepsza.

Komfort jazdy po wertepach i polskich drogach-bezcenny. Na autostradzie :wink: 140-180 Accord o niebo cichszy i wygodniejszy.

Summa summarum - bierz Frka. Pojemności przemyśl sam. Gaz nie wiem, czy jest dobrym rozwiązaniem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka specyfikacje wybrać czyli skóra szyber i xenony

Moim subiektywnym zdaniem:

- skóra - nie warto (chyba, że dla wyglądu i podniesienia sobie samooceny), generalnie odparza tyłek, zwłaszcza w lecie

- szyber - bardzo fajny, dobrze doświetla, zwłaszcza w smutne jesienne dni robi się jakoś tak weselej w środku

- xenony - moim zdaniem nie są jakąś rewolucją - kiedyś nie miałem, teraz mam, ale w sumie komfort jazdy podobny, niby świecą jaśniej, ale znacznie ostrzej odcinają granicę światła / cienia, przy zwykłych światłach w tym cieniu zawsze coś tam było widać, przy ksenonach w cieniu nie widać nic...

Co do skóry i szyberka to się w 100% zgadzam, co do ksenonów nie wiem bo nie miałem ale zapamiętam sobię tę opinię :grin:

 

nie nie, nie pamietaj lepiej :smile: xenony sa fantastyczne, widac pieknie i nic nie przeszkadza. we mgle nie ma problemow, wlaczasz halogeny i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka, taaaa... i duuuzo plynu do spryskiwaczy trzeba wozic :mrgreen: nie wiem jak w Forku - ale w Oplu Omedze mnie to strasznie wkurzalo, ze jak chcialem spryskac szybe, to najpierw szedl dluuuuuugi strumien na swiatla, a pozniej dopiero na szyby. Na trasie Poznan-Warszawa schodzil mi 5-cio litrowy baniaczek plynu :evil:

 

EDIT:

a co do skory - to nie nie nie i jeszcze raz nie! mialem w 2 Subarkach i sorry - ale wole welur, mimo ze "wlasciciele dzieci" powiedza, ze latwiej sie skore sprzata. Praktycznie w lecie bez klimy non-stop sie nie da ujechac (a ja wole otwate okna - zwlaszcza poza miastem), a poza tym poslizg na siedzeniach jest wkurzajacy - na zakrecie latalem ja, pasazerowie, tudziez inne rzeczy polozone na siedzeniach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka, taaaa... i duuuzo plynu do spryskiwaczy trzeba wozic :mrgreen: nie wiem jak w Forku - ale w Oplu Omedze mnie to strasznie wkurzalo, ze jak chcialem spryskac szybe, to najpierw szedl dluuuuuugi strumien na swiatla, a pozniej dopiero na szyby. Na trasie Poznan-Warszawa schodzil mi 5-cio litrowy baniaczek plynu :evil:

 

W Imprezie jest tak samo. :evil: Przypuszczam, że w Foresterze będzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do skory - to nie nie nie i jeszcze raz nie! mialem w 2 Subarkach i sorry - ale wole welur, mimo ze "wlasciciele dzieci" powiedza, ze latwiej sie skore sprzata.

 

A można zamówić wyłącznie tylne siedzenia w wersji "milicyjnej" ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paulinka, taaaa... i duuuzo plynu do spryskiwaczy trzeba wozic :mrgreen: nie wiem jak w Forku - ale w Oplu Omedze mnie to strasznie wkurzalo, ze jak chcialem spryskac szybe, to najpierw szedl dluuuuuugi strumien na swiatla, a pozniej dopiero na szyby. Na trasie Poznan-Warszawa schodzil mi 5-cio litrowy baniaczek plynu :evil:

 

a tu protestuje. krotkie pociagniecie (czy przycisniecie?) - tylko szyba, dluzsze - dodatkowo reflektory. i po sprawie

 

[edit literowki ewidentnej, co by mi znaczenie zmienila byla]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotkie pociagniecie (czy przycisniecie?) - tylko szyba, dluzsze - dodatkowo reflektory

Potwierdzam. Kwestia wprawy. Gorzej z brudzącymi się szybami bocznymi i lusterkami. Na to brak patentu.... :evil:

No, chyba że jazda zgodnie z przepisami.... :mrgreen:

 

no ale co to za patent, ech... :twisted:

 

przyznam sie, probowalam tego nawet kiedys i tez sie upapraly potwornie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- xenony - moim zdaniem nie są jakąś rewolucją - kiedyś nie miałem, teraz mam, ale w sumie komfort jazdy podobny, niby świecą jaśniej, ale znacznie ostrzej odcinają granicę światła / cienia, przy zwykłych światłach w tym cieniu zawsze coś tam było widać, przy ksenonach w cieniu nie widać nic...

Co do skóry i szyberka to się w 100% zgadzam, co do ksenonów nie wiem bo nie miałem ale zapamiętam sobię tę opinię :grin:

 

Od wczoraj mam te ksenony i, powiem szczerze, obawiałem się nich. Niektórzy forumowicze narzekali na słabe światła w nowym forysiu. Że niby te ksenony to tylko żarówka ksenonowa i, że w ogóle lipa.

 

I po wieczornym powrocie od Subaryty stwierdzam, że na razie światła zrobiły na mnie baaardzo dobre wrażenie. Przede wszystkim o niebo lepiej oświetlone jest pobocze. Tak jak miałem do tej pory problemy z odczytaniem numeru słupka w nocy - tak wczoraj czytałem bez problemu.

 

Nie wiem, może są jeszcze lepsze ksenony (te są moimi pierwszymi). Może w deszczu będzie gorzej. Ale póki co, w czasie normalnej pogody bez opadów jest bardzo dobrze.

 

Skórka fajna jest. Dziś szybko siki małego się dało wytrzeć zanim cokolwiek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fido również gratuluję!!! A co do opinii dot. gadżetów to uważam, że akurat warto:

- skóra: siki da się wytrzeć, bardzo praktyczna opcja,

- dzięki ksenonom widać więcej, a tego więcej to nigdy za mało (moja składnia logiczna wyszła cokolwiek pokręcona...)

- szyberdach bardzo fajny gadżet (najfajniejszy dla mnie): jasno w pochmurne dni, można światła podejrzeć, jak się za blisko podjedzie itp.

- kierównica skórzana może jest Ok, ale akurat ten gadżet najtrudniej mi docenić.

 

Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje dla Fida!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze sie tak wlaczam i bez przywitania itd. - ale zerkam sobie od czasu do czasu na forum i mam zblizony problem.

 

Hm, Cinek z krainy deszczowców.

 

Czyżby to ten Cinek, który jeździł czerwonym pickupem i którego spotkałem ostatnio w Cafe Karma, z Małgosią i Ivem?

 

O! Tego to i ja znam! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...