Skocz do zawartości

chce kupić nowe w salonie (forester)


wideleciłyżka

Rekomendowane odpowiedzi

witam !

to jest muj pierwszy post i dlatego prosze mnie nie zlewać :)

 

chce kupic nowego forestera 2.0 l i nie ukrywam ,że zalezy mi przedewszystkim na małym spalaniu. Zaraz ktoś odpisze " jak chcesz małe spalanie to kup sobie LUPO 3L"

ale to nie o to chodzi. Pasuje mi spalanie w mieście 10 L lecz nie większe.

 

czy bede zadowolony z dynamiki 2.0L 158 KM i jaka specyfikacje wybrać czyli skóra szyber i xenony czy rezygnowac z tego bo nie przydatne

 

mam nadzieje ze dostane obiektywne odpowiedzi pozdrawiam

 

a i niech każdy uztkownik napisze ile mu pali i jaki silnik dzieki pozdrawiam

"tależyk"

 

 

a tu się przywitałem dal formalności :)http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=514246#514246

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja Pitole !!

Chyba masz już trzy paski :-)

 

a.) nie przywitałeś się :twisted:

b.) o spalaniu było zylion razy :twisted:

c.) o dynamice też :twisted:

d.) są literówki :mrgreen:

 

 

p.s. Forester jak każde Subaru ma zasadę "Jak nie zgasisz silnika na stacji to do pełna nie zalejesz"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wideleciłyżka. Mój Forester (2.0 N/A MY'06) pali właśnie 10 l/74 km po mieście, więc spełnia Twoje kryteria :mrgreen:

 

:idea: A tak na poważnie, to zaglądnij do FAQ: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106815

Tam znajdziesz odpowiedź na większość Twoich pytań :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania są trochę źle sformułowane moim zdaniem.

 

chce kupic nowego forestera 2.0 l i nie ukrywam ,że zalezy mi przedewszystkim na małym spalaniu. Zaraz ktoś odpisze " jak chcesz małe spalanie to kup sobie LUPO 3L"

ale to nie o to chodzi. Pasuje mi spalanie w mieście 10 L lecz nie większe.

 

Mnie się moim nie udaje spalać 10L w mieście (2.0XT) i obawiam się, że nowym wolnym ssakiem też może być trudno utrzymać takie spalanie.

 

czy bede zadowolony z dynamiki 2.0L 158 KM

 

A kto to może wiedzieć? :roll: Są marudni ludzie, którym Porsche jest za wolne, Aston za tani, kaszlak za szybki. I jest jeszcze krzysiom.

 

i jaka specyfikacje wybrać czyli skóra szyber i xenony czy rezygnowac z tego bo nie przydatne

 

Szyber jest fajny, nawet jak używasz raz na ruski rok. Czy przydatny? Nie, ale fajny. Skóra. Skórzana kierownica jest fajna. Czy przydatna? Nie, ale fajna. Xenony - kwestia gustu. Jeździłem autem z xenonami i faktycznie świecą jasno. Ale w dobrych warunkach. Nie wiem, jak spisują się np. we mgle. Z drugiej strony mam możliwość założenia xenonów u siebie za niewielkie pieniądze i jakoś nie mogę się zebrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie to zdażyłem sobie poczytać na temat forestera i silników montowanych w subarynach, więc więcej pytań juz nie zadam.

 

zdecydowałem ze kupie 2.0L w automacie - jestem młodym człowiekiem lecz bardzo spokojnym jesli chodzi o jazde. Jeżdże obecnie BMW V8 i wim co to jest dynamika szczególnie ze seryjne WRX nie ma szans no moze forester 2.5 XT bo ma 6.0s do 100km/h a ja jestem gorszy od niego o 0.2 s.

Przyszedł właśnie ten czas kiedy to mam zamiar jeździć spokojnym autkiem i czuc sie bezpiecznie w kazdych warunkach pogodowych oraz w terenie nie zawsze utwardzonym ,w który dość często zdarza mi sie zapuścić z uwagi na prace. Dzieki za ostatnia odpowieć

pozdrawiam "WIDELECIŁYŻKA" :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie męczy to nie wiem czy manual czy automat do spokojnej jazdy ?

Ja kupiłem Forestera 2.0 MY'06 z manualem i jestem zadowolony.

Jedyne czego trochę mi brak to xenony. Co prawda nigdy nie jeździłem

samochodem z takimi światłami, ale przed forkowym nosem nocą trochę mi ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nigdy nie jeździłem

samochodem z takimi światłami, ale przed forkowym nosem nocą trochę mi ciemno.

 

xenony sa swietne, mam je w BMW i nie trzeba ich ustawiać bo mają czujniki na wachaczach. Nie wiem jak jest w SUBARU ale wydaje mi się że tak samo !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wideleciłyżka, musisz sobie odpowiedizeć na pytanie czy czas już na bujany fotel, kocyk i ...automat ;)

 

eee tam Kuba - Dżanek jak mi pokazywal jazde AT - to AT =MT - tyle, ze biegi w "I" zmieniasz, a nie "H" :lol:

 

PS - sorry Kuba - zamiast zrobic "Cytuj" wcisnalem "Edytuj" - stad te 2 edycje Twojego postu :oops: grypa niestety powoduje otepienie :???: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajnie wiec jestem zdecydowany. Jak ktoś ma jakieś doswiadczenia z automatem to jeszcze poprosze

Proszę bardzo:

:arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=112886

:arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=109796

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże obecnie BMW V8 i wim co to jest dynamika szczególnie ze seryjne WRX nie ma szans no moze forester 2.5 XT bo ma 6.0s do 100km/h a ja jestem gorszy od niego o 0.2 s.

 

Przepraszam, ale tego nie zrozumiałem :)

 

Nie ma się co podniecać przyspieszeniami, ale ... WRX jest szybszy niż Forester z turbiną (to zresztą jest ten sam silnik) ... więc jeśli Forester 2,5 ci "ucieka", to WRX tym bardziej, bo jest lżejszy ;-)

 

pozzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co podniecać przyspieszeniami, ale ... WRX jest szybszy niż Forester z turbiną (to zresztą jest ten sam silnik) ... więc jeśli Forester 2,5 ci "ucieka", to WRX tym bardziej, bo jest lżejszy

Może po prostu WRX ma gorszą aerodynamikę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podoba mi się auto i ma 4X4 wiec co tu się zastanawiać :D jedyne co mnie męczy to nie wiem czy manual czy automat do spokojnej jazdy ?

 

automat jest "spokojniejszy" o okolo 3 sekundy...

 

lepiej wez manual - 12 sekund do setki to przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...