Skocz do zawartości

Uszczelnianie szyberdachu


Filip Cz

Rekomendowane odpowiedzi

W moim turbolocie zaczęło mi ostatnio kapać na głowę. Nie zawsze, ale zawsze wtedy, kiedy bym nie chciał. :evil: Miał ktoś może podobny problem i z niego wybrnął. Mam nadzieję, że są jakieś proste sposoby na ogarnięcie tematu. Podejrzewam, że to może uszczelka sparciała i może są jakieś środki, które przywracają młodość gumie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na 99% znam przyczynę, a rozwiązanie.... sprawdzimy przy najbliższym deszczu.

Odpływy były drożne, woda podchodzi pod aluminiowe prowadnice szyberdachu i dalej sączy sie do podsufitki. Najlepiebyło by wymontować cały szyber i wkleić go na nowo ale trzeba by było wybebeszać cały dach. Wybrałem półśrodek- odkręciliśmy prowadnice, unieśliśmu szyber i na długości ok 40 cm z każdej strony położony został pasek silikonu do wklejania szyb. Potem trzeba tylko poskręcać do kupy.

 

Czy zadziała? O tym niebawem...

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Niestety drobna errata. Miejsce które podmakało wcześniej jest zupełnie suche. Problem pojawil się po przeciwnej stronie. Prawdopodobnie pod drugą szyne podłożyliśmy za dużo kleju i po zamknięciu ten róg ( o ile w szyberdachu jest róg :wink: ) jest minimalnie podniesiony. W efekcie mam teraz mokrą plame dokładnie po drugiej stronie. Ale na dniach będę z tym walczył. Może ktoś wie czy da sie wypoziomować samą szybę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Rozwiazales twoj problem Filip?

A jezeli tak to co zrobiles?

Cos pomocnego- http://www.subaruoutback.org/forums/sho ... ng+sunroof

 

Pozdrawiam i polecam przejrzenie calej strony - very useful

 

Dzięki, przyjrzę się stronce. Swój problem rozwiązałem przy pomocy taśmy klejącej. :oops::oops::oops:

Mam namiar na gościa co to ogarnia, ale nie miałem jeszcze czasu pojechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...